Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#11

Мнение от hyparh » 23 фев 2016 12:09

Прекрасно четиво :)
Сигурен съм, че на хората с отворено съзнание, някои от описаните неща ще се сторят доста познати. Методите могат наистина да бъдат най-различни и индивидуални в зависимост от начина на осъзнаване и духовната еволюция.
Един приятел чрез своя техника успя да дезинтегрира плаваща кост (мисля, че така я нарече, някакво излишно костно образувание) на китката - разтвори я напълно. В случая просто е използвал обратния процес на описания за зъбите, за да се отърве от проблема.

Друго, което ми се ще да засегна, е протягането. Обожавам да го правя по доста пъти на ден, а съм забелязал, че болшинството хора въобще не се изтягат и направо им се чудя как издържат :)) Самият процес сигурно е свързан с разпределяне енергията из организма и евентуално изхвърляне на затлачена такава. В казармата често ни посещаваше един пенсиониран старшина - голям майтапчия и приятел - та споделям една негова мисъл: "Протягането си е половин е*ане" :))
С прозяването вероятно нещата стоят по подобен начин - енергийно реорганизиране.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#12

Мнение от SPYRO » 23 фев 2016 12:13

Спиро, имам специална молба към теб. Дали ще можеш да откриеш един линк с една статия за жена, която разказва как с природосъобразен живот успяла да излекува зъбите на детето си. До преди малко търсих из мененията ти, но не можах да го намеря, а искам да пусна текста тук. Ще съм ти много благодарен ако се сетиш и го пуснеш
Много се извинявам за закьснението ,но ще се реванширам с още нещо ,ето линка
http://zepir.com/view/bg/48/mediya/kak- ... ska-namesa"
и едно много невероятно четиво макар на руски
http://www.youryoga.org/med/new_teeths.htm"
Просто дайте на тялото необходимите елементи и то само ще изгради всичко стига да го вярвате истински без никакви сьмнения
и едно обширно изследване на д-р. Уестън А. Прайс ( на който сьм голям привьрженик )за разликите в битието ни които са в основата на незгодите
http://zelas.blog.bg/drugi/2012/10/31/m ... is.1015599"
Оттьрсете мислите си от тяговото внушение на матрицата и се наслаждавайте на чудесата (от личен опит) не сьм вкусвал бял хляб или захар от около 5 години и повярвайте не сьм се чуваствал толкова енергичен дори и като дете Tonque
Официално медицината признава че вьв венците има стволови клетки а точно те могат да изградят всеки орган наново ,само е необходим такниат елемент наречен отключващ фактор ,то и за болестите е така сьответно и за оздравяването е така бьдете сигурни в това sun

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#13

Мнение от SPYRO » 23 фев 2016 12:51

Ето обяда ми за днес :)) квасен хляб от фермрнтирало лимецово и пьлнозьрнесто брашно (ислам да подчертая фермрнтирало ,защото когато брашното ферментира бактериите изяждат захарта като отделят една камара белтьци ,протеини ,витамини и други полезни неща а набухването е сьпьтстващ ефект от вьглеродния двуокис който се отделя ,в този хляб няма захар или нишесте) домашен кашкавал дето се разтяга на конци , кюфтета от месо смляно от самия мен и домашни яйца от свободно отглеждани кокошки на двора ,другия пьт като хапвате сандвич или пица на крак спомнете си за тази снимка и си дайте сметка какво правите Hola
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#14

Мнение от icrow » 23 фев 2016 12:55

Всичко трябва да е лесно, а все търсим сложното.
Винаги съм се чудел на протягането. Точно все едно се изпразваш от напрежение. Мислих си че има общо с деленето на клетките и е пряко свързано с растежа :?

Спиро благодаря за инфото отново Worship
Впрочем оня ден ми попадна Лимец и си взех, ама не помних за какво точно го ползваше, та сега ме подсети :))

Сега ще кача и тази статия :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#15

Мнение от icrow » 23 фев 2016 13:01

Оздравял кариес - възможно ли е това? Толкова невероятно ли звучи?

Когато Хипократ е казал: „И нека храната бъде вашето лекарство, а вашето лекарство – вашата храна”, той е имал впредвид точно това, буквално – „Нека храната да бъде лекарството за вашата болест!”

Толкова дълбоки корени са пуснали някои убеждения в нашето съзнание, че ние често отказваме да приемем очевидните истини и предпочитаме да робуваме на догми.

Може ли кариес да оздравее без зъболекарска намеса?

Пломбите ли са единствената алтернатива за развалените ни зъби?

Чуйте нашата история и преценете сами:

На около 20-24 месечна възраст, по зъбите на Самуил започнаха да се появяват петна, а самият им цвят започна да се променя - да покафеняват, особено по краищата.

Заведохме го на зъболекар, който установи начални кариеси по предните зъби. Каза, че било генетично и трудно може да се промени нещо. И наистина, баща ми на 40 години е бил със зъбни протези, аз съм на същото положение, жена ми също има лоши зъби и протези.

Ние все пак решихме да направим нещо. За щастие тогава попаднах на изследванията на д-р Уестън Прайс и последвах препоръките му. Закупихме машина за домашно производство на кълнове и започнахме да даваме на Самуил всеки ден салата от поникнал слънчоглед и люцерна, омега комплекс (ленено олио), ядки и козе сирене.
След 8 месеца месеца петната изчезнаха и зъбите станаха отново бели!

Флуорирана вода или препарати не сме ползвали, пием само изворна. Детето не консумира месо и захарни изделия.

Ние излекувахме сина си от начална форма на кариес само и единствено с правилна диета. Случаят беше засвидетелстван от специалист, който го прегледа преди и след „лечението”. Той самият бе удивен и каза, че такъв случай не е имал в практиката си.
Няколко думи за Уестън Прайс: книгата му "Nutrition and Physical Degeneration" е мащабно (вероятно най-голямото досега) проучване на зъбното здраве всред различни нации, подробно документирано със снимки, статистики. В нея има реални решения за лекуване на кариеса.д-р Уестън Прайс, лекар и зъболекар е обиколил голяма част от света и е изследвал зъбите на различни изолирани общности. Живял е в планински селища в Швейцария, сред ескимосите, индианците, австралийските аборигени, различни африкански племена, в Перу и къде ли не още.

Изследванията на зъбите им дават удивителни, фантастични резултати -- кариесът сред тези хора, независимо дали са швейцарци, ескимоси или африканци, е ПОД 1%! Там кариесът е изключение, докато а при нас е рядкост да намериш здрав човек без кариеси. И това, забележете, са хора, които НЕ ходят на зъболекар, ядат скорбяла и сладко, НЕ си мият зъбите, не дъвчат Орбит и не пият флуорид!!!

Според общоприетите разбирания за кариеса, зъбите на тези хора отдавна трябва да са изгнили. При все това, можете да ги видите на снимките в книгата му - най-хубавите и здрави зъби, които някога съм виждал. Не само нямат кариес, но и зъбите им остават здрави до дълбока старост!

Изследванията му показват, че храненето на тези здрави хора варира -- някои се хранят с растителна, други с животинска храна. Но общото между тях е, че живеят природосъобразно, храната им е в естествен вид и е добита в района в който живеят. Наблюденията му също така показват, че в мига в който тези здрави хора се докоснат до западните рафинирани храни и беразборен начин на хранене, зъбите им катастрофално се развалят (снимките са потресаващи).

В крайна сметка той заключава, че липсата на важни минерални съставки и витамини в съвременните рафинирани/консервивани храни и небалансираното хранене са причина за физически деформации и разваляне на зъбите.

Неговите изследвания показват и още един удивителен факт -- зъбите се лекуват с правилна диета. Да, кариесите изчезват, гниенето престава. Но това никой зъболекар няма да ви го каже...

Във връзка с това ви предлагам да гледате няколко филмчета представящи изследванията му, истинската причина за кариеса и как да го лекуваме:
Кчвам имената защото вече ги няма на тези места, къдо са качвани.
ВИДЕО:

- Представяне работата на д-р Уестън Прайс

- Как да излекуваме кариеса - лекция, част 1

- Как да излекуваме кариеса - част 2

- Как да излекуваме кариеса - част 3
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#16

Мнение от Philip » 23 фев 2016 13:22

icrow написа:ВИДЕО:

1- Представяне работата на д-р Уестън Прайс

2- Как да излекуваме кариеса - лекция, част 1

3- Как да излекуваме кариеса - част 2

4- Как да излекуваме кариеса - част 3
1 https://www.youtube.com/watch?v=To9xtpLv4c0
2 https://www.youtube.com/watch?v=QkXDyN5S7ks
3 https://www.youtube.com/watch?v=HB7fCg4MScs
4 https://www.youtube.com/watch?v=2ibvNaJO1lU
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#17

Мнение от icrow » 23 фев 2016 13:38

Засрамваш ме :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#18

Мнение от Philip » 23 фев 2016 13:59

Я без глупости :))
Какви са тези приказки?
Нали най-важното е да сме си полезни :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#19

Мнение от icrow » 23 фев 2016 15:35

Е шегувaх се де :)) Aз че съм мързелив съм си, aмa в случaя обеднaтa свършвaше и трябвaше дa изчезвaм. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

bluesky

Re: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби

#20

Мнение от bluesky » 25 окт 2017 01:25

"...Също така съществуват някои универсални подсказки от живота, които за всички имат едно и също значение.

Просто ще изредя някои от тях:

• Проблеми със санитарните уреди или изхвърлянето на боклука – подсказват за проблеми с премахването ненужното и остарялото; онова което създава натрупване в живота ви, ситуация за изпускане или изменение.

• Къси съединения или други проблеми с електрическата мрежа, може да означават, че в някои области на живота ви текат сериозни промени и ще ви се наложи много скоро да изразходвате допълнително енергия в тази насока; подгответе се отрано за тази ситуация.

• Битови пожари с различни мащаби (от малки до сериозни) показват протичаща в момента глобална трансформация във виждането ви за живота, съзнанието и отношението ви. Това са случаи, в които старото се отстранява мигновено и искаме не искаме запълваме освободеното място с нещо ново.

• Забравили сте си ключа – търсете ново решение на ситуацията («ключът» за проблема който сте ползвали преди, вече не работи) – бъдете внимателни!

• Заяждаща врата – сходен вариант, но тук трябва да помислите за нов подход в живота си и да извикате майстор да РЕМОНТИРА вратата, но преди всичко обърнете внимание на новите «врати на възможностите» които ви се откриват.

• Проблем с компютъра – следва да се замислите, а не работите ли прекалено много в последно време? Дайте си почивка, а и на техниката. Символично: погрешно избран начин на мислене в някаква ситуация (компютъра – олицетворение на логиката).

• Проблем с телефона или интернета – начина ви на връзка със света се нуждае от преразглеждане. „Посетете родителите си!”

15

• Течащия кран за някои символизира неуравновесеност в чувствата (които метафорично означават вода), същото се явяват и наводняващите ви отгоре съседи – емоциите ви в къщата се покриват отгоре (съседите се явяват просто посредник, чрез който Вселената ви подава знак).

• Ако ви се развалят тонколоните на музикалната уредба – вижте дали не избягвате да озвучите своите мисли и дали не се страхувате да ги изкажете. Също може да означава, че нещо ви пречи да се «вдъхновявате» в живота (ако използвате музикалната уредба за слушане на силна музика за повдигане на настроението). В този случай, увеличете жизнената си енергия!

Също така обърнете внимание на «случайните» срещи. В тази Вселена има толкова много пътища, че за да се пресекат два от тях, е необходима сериозна причина..."

------------------------------------
Мога да подтвърдя от Личен опит, че съм получавал някои от "сигналите", изброени по-горе, някога, и ДЕЙСТВИТЕЛНО те са отразявали реално състояние на нещата.

Друг въпрос е, че ако не сме настроени да слушаме, да се "вслушваме" в знаците, (само наглед житейски), има възможност да ги разберем и по-късно, по по трудния начин...

Тъй като книгата гравитира и около зъбите, предлагам ви една графична компилация относно пастите за зъби. Две диаметрално противоречиви схващания са отразени. (ако материалът не е за тази секция, моля преместете го, където би му било мястото).
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Здраве”