Лечение с глад

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Лечение с глад

#1

Мнение от Спиридон » 01 юни 2017 20:34

След като прочетох статията от днешния линк от Филип 1ty , попаднах на следните:
http://snauka.com/gladuvaneto-regenerir ... a-sistema/
http://snauka.com/hormonat-na-glada-nas ... ni-kletki/
Пускам ги, защото и аз имам добри резултати от "гладуване". Слагам го в кавички, защото според моя опит е само въпрос на психическа нагласа и, веднъж преодоляна една психологическа бариера, става лесно и не е никакво насилие над тялото.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Лечение с глад

#2

Мнение от Спиридон » 05 май 2018 10:31

http://m.24zdrave.bg/article/6846253
Обяснява физиологичния механизъм за неща, които съм установил от опит, че ми действат добре, като напр. защо ми е по-лесно и се чувствам по-добре като не ям въобще, отколкото да похапвам по малко или пък на често, защо ако не закусвам, мога и да прескоча обяда, а ако закусвам огладнявам по-рано и повече, защо теглото ми се оптимизира (имаше и ефект на махалото) като не ядях нищо един ден седмично. Иначе по отношение на начина на хранене, няма нещо ново, известно е отдавна.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Osib
Мнения: 27
Регистриран: 01 окт 2019 23:31

Re: Лечение с глад

#3

Мнение от Osib » 02 окт 2019 10:36

Здравейте,

Ако позволите една малка корекция. Би било по-правилно да се каже лечение чрез въздържане от храна. Между другото, в средата на миналия век, когато в СССР са започнали изследвания за ефектите от гладуване върху човешкият организъм, не е било политически коректно да се използва думата глад и са приели определението въздържане от храна.

В процеса на лечение чрез гладуване има няколко етапа и за последните може да се каже, че организма гладува - това е етап в който организма започва да изяжда тъканите на мускулите и органите.

За по-лесно и аз ще използвам думата гладуване. :))

Аз също мога да потвърдя, че провеждането на успешно гладуване е въпрос на психическа настройка. Лично за мен се оказа много по-лесно сухото гладуване - чувството за глад се появява когато вече е нужно да прекратя гладуването. Ползата от сухото гладуване е, че един ден сухо гладуване се равнява на между 2 и 3 дена гладуване на вода - за себе си аз го смятам на 2,5 дена. При сухо гладуване, процесите на очистване в организма настъпват по-бързо и са по-всеобхватни.

Една прекрасна книга за силата на лечебното гладуване: Самолечение само с вода. 20 години след смъртта - Димитър Станев

Имаше и още една много полезна книга, но сега не мога да я намеря. В тази книга автора също споделя своя дългогодишен опит с гладуването. Най-ценното в тази книга е информацията, че гладуване проведено при определени условия сред природата, клетките в организма_превключват в друг режим на работа и започват да произвеждат нужните вещества и се качват килограми. Тази информация съм я срещал на няколко места и за мен този факт не подлежи на съмнение.

Може би вече сте чували за Йошинори Ошуми, който през 2016 получи нобелова награда за медицина за откритието на процеса автофагия и как този процес се активира при 24 или 36 часово гладуване.

"Това е изключително важен процес. По време на гладуване клетките разграждат протеините и несъществените компоненти и ги използват повторно за енергия. Клетките също използват автофагия за унищожаване на вируси и бактерии, като ги изпращат за преработване. А клетките използват автофагия, за да се отърват от повредените структури. Смята се, че този процес се обърква при рак, инфекциозни заболявания, имунологични заболявания и невродегенеративни заболявания. Смята се също, че нарушенията в автофагията играят роля в застаряването."

Мой познат се е срещал с един "дядо" на 93 години, който изглеждал и се чувствал много по-млад. На тази възраст "дядото" тръгнал да учи чужд език и се е справял много по-добре в сравнение с много младежи в групата. "Дядото" от 30-35 години се въздържал от храна всяка седмица от 20:00 в петък до 10-12:00 в неделя.

По тази схема за гладуване един път в седмицата може да се провежда и сухо гладуване.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Лечение с глад

#4

Мнение от Спиридон » 02 окт 2019 11:56

Съгласен съм, че "глад" не е добре подбрано, защото предизвиква лоши асоциации у доста хора. Въздържане от храна е доста по-точно, но пък и тегаво за използване.
Ако човек успее да се освободи от емоционалното си отношение към термина, нещата ще се случват много по-лесно (и не само за този конкретен пример).
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Лечение с глад

#5

Мнение от icrow » 02 окт 2019 22:43

На мен пък гладуване ми звучи по подходящо за този случай. Все пак това което причинява усещането за глад върши работа и показва началото на процеса. Въздържание ми звучи като от учебник и отклонява вниманието от същината.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Лечение с глад

#6

Мнение от Спиридон » 03 окт 2019 09:20

Може би усещането за глад да е това, което задейства процеса, но пък при по-остро вирусно заболяване напр. болният обикновено няма апетит, т.е. не усеща глад, но това по-никакъв начин не намалява ефективността на процеса. Хубавото е, че което и да задейства процеса, той си работи.
Osib написа:
02 окт 2019 10:36
Ползата от сухото гладуване е, че един ден сухо гладуване се равнява на между 2 и 3 дена гладуване на вода - за себе си аз го смятам на 2,5 дена. При сухо гладуване, процесите на очистване в организма настъпват по-бързо и са по-всеобхватни.
Не съм съгласен, но може и да е индивидуално. За мен разликата между гладуване с вода и сухо такова е като тази да измиеш пода или да го метеш на сухо с метла. Товари се излишно очистващата система, особено бъбреците. А, че усещанията са по-интензивни, спор няма, но го отдавам на интоксикацията, която настъпва, поради затрудненото очистване.

Освен авофагията, не по-малко важно е активирането/производството на стволови клетки.
Линковете от първия пост вече не работят, но пък едно търсене по:
"хормон на глада растеж мозъчни клетки" и
"гладуване имунна система"
дават други страници с подобна информация
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Лечение с глад

#7

Мнение от icrow » 03 окт 2019 10:24

А може би гладът като чувство е предпазна функция за свършване на вществата и че следват запасите. Като червената лампа на резервоара. Забелязал съм, че колкото повече и често ядеш толкова по бързо и силно огладняваш и обратното. Лошото е че съществува риск от язва и трябва да се внимава.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Osib
Мнения: 27
Регистриран: 01 окт 2019 23:31

Re: Лечение с глад

#8

Мнение от Osib » 03 окт 2019 15:40

Спиридон написа:
03 окт 2019 09:20
Osib написа:
02 окт 2019 10:36
Ползата от сухото гладуване е, че един ден сухо гладуване се равнява на между 2 и 3 дена гладуване на вода - за себе си аз го смятам на 2,5 дена. При сухо гладуване, процесите на очистване в организма настъпват по-бързо и са по-всеобхватни.
Не съм съгласен, но може и да е индивидуално. За мен разликата между гладуване с вода и сухо такова е като тази да измиеш пода или да го метеш на сухо с метла. Товари се излишно очистващата система, особено бъбреците. А, че усещанията са по-интензивни, спор няма, но го отдавам на интоксикацията, която настъпва, поради затрудненото очистване.

Освен авофагията, не по-малко важно е активирането/производството на стволови клетки.
Един човек с огромен опит в сухото гладуване прави следната аналогия: сухото гладуване е все едно да преинсталираш операционната система на компютъра. Който е ползвал достатъчно дълго един компютър знае, как в един момент без видима причина компютъра започва да работи по-бавно, да увисва от време на време и в този случай нищо не помага освен преинсталиране на операционната система.

Същия човек споделя много интересен опит, получен по време на своите гладувания. Един от най-фрапиращите е, че след продължително сухо гладуване, когато решил да вземе душ, не е чувствал топлата вода достатъчко топла и си стоплил вода на котлона с която за ужас на жена му се поливал и се чувствал прекрасно. Също така е установил, че се повишава значително_реализацията на мисли и желания - минава ти бегла мисъл за нещо и то се реализира в най-кратки срокове.

И друг мой познат е споделял личен опит, че при достатъчно почистено_тяло, тъканите_реагират напълно различно на висока температура и на травма.

От личен опит мога да кажа, че отделянето на урина по време на сухо гладуване е напълно нормално. На 2-3 ден идва толкова много енергия, че съм излизал на балкона почти гол при 6-8 градуса и лек вятър и тялото ми даже не потреперва. И след 15-20 минути на балкона се чувствам прекрасно и ниската температура и вятъра се усещат като нежно погалване. Един от "проблемите" при наличието на толкова много енергия е, че се наспиваш за 1-2 часа на ден и се чудиш какво да правиш в останалото време. Аз съм излизал да тичам 3-4 км. за да изхабя малко енергия и да мога да спя, но това не помага много. Общото състояние е като при много леко изменено състояние на съзнанието и поне на мен не ми е било много комфортно да гледам филм, да слушам музика или да чета книга - при това положение времето минава сравнително бавно и тегаво.

Пиша горното за да обърна внимание, че съвременната_наука, поне общодостъпната, не знае колко режима на работа имат_клетките. Тя не може да обясни как клетките_сами могат да произвеждат кислород, сами да синтезират нужните вещества за организма по време на гладуване и да се качва тегло и как висока температура не им влияе.

Преди известно време_папата беше посетил Перу, където надморската височина е около 3800 м. Пресслужбата на Ватикана_съобщава, че в самолета дали на_папата чай от листа на_кока с цел той да няма проблеми с височинната болест. Пита се, как от чая се е увеличило количестовот кислород във въздуха за_папата. Или се е случило нещо други, което е дало търсения ефект.

Който има време и желание, може да изгледа този филм. Показано е нагледно как протича 27 дена сухо гладуване и общо 2 месеца без храна. Човека е сравнително слаб и няма много мазнини на които да разчита. В този филм се вижда колко комфортно се чувства човека по долни гащи на снега по сред зима. Ако не бъркам филма, човека също така говори и за огромния прилив на енергия.

Искам да уточня, че този човек има дългогодишен опит с гладуването и е подготвен за дълги срокове на гладуване. Ако човек сега започва своя опит с гладуването, трябва да подходи вмнимателно и даже предпазливо и да започне с 1-2-3 дена гладуване и постепенно с трупането на опит, увереност и знания да се отива на 10-12-15 дена гладуване. Изключително важно е да се помни, че неправилно захранване може да доведе до фатален изход.

В един от предишните си постове дадох един филм за_губичките, които ни изяждат живи. Помислете как работят_клетките, как стареят и как се регенерират в един човешки организъм, който е поразен от всякакви съжители_и претоварен от химия и токсини.

Osib
Мнения: 27
Регистриран: 01 окт 2019 23:31

Re: Лечение с глад

#9

Мнение от Osib » 03 окт 2019 15:58

icrow написа:
03 окт 2019 10:24
А може би гладът като чувство е предпазна функция за свършване на вществата и че следват запасите. Като червената лампа на резервоара.
Мого е писано в нета, но и от личен опит мога да кажа, че по време на гладуването, ако ми възникне чувство за глад, то е много краткотрайно и лесно се преодолява с мисълта, че аз се въздържам от храна и това е полезно за организма. Когато се появи чувство за вълчи глад, което може да продължи 15-20 минути, това вече е много ясен сигнал да се започне захранване.

Ако правилно си спомням от книгата на Димитър Станев, той не споделя нищо за чувство на вълчи глад, но като цяло на база вътрешни усещания прекратява гладуването и преминава към захранване.

Osib
Мнения: 27
Регистриран: 01 окт 2019 23:31

Re: Лечение с глад

#10

Мнение от Osib » 03 окт 2019 16:33

Osib написа:
03 окт 2019 15:40
Същия човек споделя много интересен опит, получен по време на своите гладувания. Един от най-фрапиращите е, ...........
Ако правилно си спомням, същия човек говори за вътрешен огън и когато той се активира по време на гладуване, се изгарят натрупаните в клетките отпадни продукти, токсини и др. Не си спомням дали този процес не се активираше само при сухо гладуване.

Аз съм наблюдавал този процес само веднъж при сухо гладуване. Лежах си спокойно в леглото и в следващия момет все едно ме удари силен ток, но без мускулните спазми и за 2-3 секунди почувствах силно затопляне на тялото. Това затопляне се почувства и в дълбочина на тялото, всяка клетка, всеобхватно.

Отговори

Върни се в “Здраве”