Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

Типове уреди и честоти
mirkata
Мнения: 9
Регистриран: 31 окт 2017 15:57

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#21

Мнение от mirkata » 22 окт 2019 21:17

Благодаря Philip за информацията.
Не ми стана ясно има ли вграден таймер? Може ли да се управлява честотата и мощността със смартфон/таблет? Ако е правилна информацията, че Дидо е срещнал затруднения с направата на датчик за да показва индикация на различни честоти, то това ме учудва. Плоската бобина с диаметър на работната намотка около 12 см е най подходяща за лечение според Мишин.
Писал си, че размерите на бобината са в мм, неволна грешка.
От обясненията разбирам, че датчика движейки се настрани показва периодично прекъсване на индикацията, нещо ненормално за мен. Разбира се за това има причина, което е смущаващо според мен. Според мен би трябвало движейки се настрани да намаля интензитета на светенето и накрая съвсем да угасне. Дано причината не е сигнал с много хармонични излъчвания. Но това са мои мнения, позоваващи се на дадената по горе информация, може и да греша. Аз съм правил различни експерименти с HOME MADE датчици със светодиоди, които дават индикация на точната честота на плоската бобина или на ТОР,а. Те светят тогава, когато от генератора подаваната честота съвпада с резонансната честота на бобината. Също съм пробвал с оригиналния датчик на устройството LIVE SINUS, което Мишин е одобрил и доколкото знам лабораторията, която го произвежда е негова. LIVE SINUS не е мой, на приятел е.
Освен това тук пак не съм сигурен, че движейки се чак на 20-25 сантиметра настрани има индикация. За това е нужна доста голяма мощност, която тук в тази разработка не виждам как ще се получи. Да не би тук размерите да са в милиметри?
Много ми е интересно на колко сантиметра над самата бобина/хилката де... индикатора спира да свети. Ако имаш възможност пиши, макар и приблизително на колко см свети над бобината.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#22

Мнение от Philip » 23 окт 2019 06:22

Да. Сантиметри са.
Поправих го.
Уточних и че 20 - 25 см е излъчването във височина.

Това, че си учуден от нещо, означава, че то не е същото нещо като това нещо, което си представяш ти.

За мен пък прекъсванията на полето, показани от датчика означават, че се образуват стоящи вълни (Може и да бъркам.)

Както написах и преди, Мишин е направил разработката си на база на бобина на Тесла.
Дидо е проучил основно точно тази бобина на Тесла и на нейна база е направил това нещо.

Ако хилядите писания и разновидности по руските форуми бяха работещи - всеки да си е направил досега такава бобина. ...И щеше да има само един вид, а не стотици. ...Ама не е така :))

А за таймери и управления със смартфон на честоти и мощности - никъде не е ставало и дума, така че не разбирам какво не си разбрал.
Устройството е направено така, че да не можеш да му въздействаш по глупав начин. Просто включваш и ползваш.
...И то работи, и си върши работата :) Hola

Искаше да си сравниш мерника.
Явно разликата е огромна.

Явно е и че си направил нещо подобно. Ако е така и искаш да кажеш колко по-добро е то от това, и да го представиш - направи го, но не в тази тема :)
Ето ти тема, в която можеш да го направиш: viewtopic.php?f=10&t=289
...Или си отвори нова.

Лек и приятен ден!
Наблюдавам Анализирам Променям

mirkata
Мнения: 9
Регистриран: 31 окт 2017 15:57

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#23

Мнение от mirkata » 23 окт 2019 10:37

Благодаря за уточненията Philip .
Станаха ми доста неща ясни. Но да кажа, че нямам никакво намерение да се равнявам с разработката на Дидо. Просто имам интерес от техническа гледна точка, виждайки едно бижу на техниката. Професионална изработка. В схемното решение не се съмнявам.
Но най важното е, че този уред ще бъде полезен за възстановяване на здравето на хората.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#24

Мнение от alexyeli » 23 окт 2019 10:47

Philip написа:
23 окт 2019 06:22


За мен пък прекъсванията на полето, показани от датчика означават, че се образуват стоящи вълни (Може и да бъркам.)
" солитони " се нарича това явление.Има доста инфо под това име.Дори екип от Русенския университет имат изследване по темата,под ръководството на доктор Червенкова. Всъщност солитоните който са първи братовчеди на скаларните вълни,правят възможно чудото на " изцеление от нищото".... а не захранването на бобината с точни честоти от смартфон :)


https://evolife.bg/specialni-dumi-koito ... te-kletki/

Тук има ПДФ от Русенския университет

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... Ok3AgHQzSe
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#25

Мнение от mitakl » 27 юни 2020 22:32

Здравейте, да споделя една обратна връзка за ''Катушката на Мишин/Тесла'' (изработка на Дидо): на мен лично ми свърши добра работа за главоболие и за сваляне на кръвното. И в двата случая я държах еднократно на главата за около 10-12 минути и ефекта се получи веднага след като я махнах от главата. Имам я отскоро и за сега това съм забелязал. Ползвана е от роднина при киста (неизследвана) на лицето - при нея третиранията бяха по около 15-20 мин. на ден паралелно с компрес с топла вода на конкретното място и кистата се стопи за около 10 дни, но пак повтарям - ползвана е заедно с топлата вода (не индивидуално). За сега толкова мога да кажа.
Бъдете здрави!

metodius
Мнения: 2
Регистриран: 25 юли 2020 19:29

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#26

Мнение от metodius » 28 юли 2020 19:08

Привет, на всички! Желая да си поръчам от уредите на Дидо. Как мога да се свържа с него? Мога ли да получа негов телефонен номер? Желая ви здраве!

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#27

Мнение от Philip » 29 юли 2020 05:07

Вижте ги в "лични съобщения"
Наблюдавам Анализирам Променям

sagin
Мнения: 1
Регистриран: 21 юни 2020 20:04
Местоположение: пловдив

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#28

Мнение от sagin » 29 юли 2020 08:54

Здравейте,на всички във форума.Аз също се интересувам от разработката на Дидо,ако може да получа някави координати за връзка с него. sun

metodius
Мнения: 2
Регистриран: 25 юли 2020 19:29

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#29

Мнение от metodius » 29 юли 2020 22:37

Philip написа:
29 юли 2020 05:07
Вижте ги в "лични съобщения"
1ty Благодаря! Получих съобщението! Поздравявам всички пишещи и споделящи тук, за чудесните форум и общност, които сте създали! Всичко добро! Worship

Viki
Мнения: 9
Регистриран: 11 сеп 2020 07:16

Re: Разработки на Дидо (Райф и Мишин)

#30

Мнение от Viki » 11 сеп 2020 22:12

Здравейте,има ли разработка на бобината на Мишин,тип поничка(тор).

Отговори

Върни се в “Биорезонансна терапия”