Биорезонансна терапия Генератор на Х.Кларк.

Типове уреди и честоти
Отговори
bluesky

Re: Устройства на bluesky

#71

Мнение от bluesky » 16 фев 2018 18:55

Philip-e,

Това е нищо... Някакъв,..., бил сложил пръстени И на Юпитер... hola2 Dash Dash Dash Dance1

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Устройства на bluesky

#72

Мнение от sheki » 17 фев 2018 00:32

Съпротивлението на тялото достига до десетки килооми, по закона ом може да се сметне какъв е тока който ще премине, но както казах всеки е с различна чувствителност, целта е да се установява минимално ниво на контактуване пък ако някой го кефи да стиска колкото иска.

bluesky

Re: Устройства на bluesky

#73

Мнение от bluesky » 17 фев 2018 01:45

Да, sheki, точно това е правилната формулировка. Ще се заема и с това... сега съм почти готов с опростена максимално, но надеждна Схемка, предпазваща Устройството от обратна полярност, която неминуемо би могла да стане факт, при смяна на батериите.

Прилагам няколко "художествени" фотоса, от последната романтична нощ...

(диодът LED е само елемент, "индикиращ"... само за Мен, състояние на транзистора... ще бъде заменен на "нормален" диод впоследствие).
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Устройства на bluesky

#74

Мнение от sheki » 17 фев 2018 22:40

Много усложняваш :) за обърнат поляритет може да минеш с един обикновен шотки диод (щото е с по - нисък пад) свързан последователно.

bluesky

Re: Устройства на bluesky

#75

Мнение от bluesky » 18 фев 2018 18:12

Hi, sheki!

Прав си, доколкото ще има добра защита.

В случая Аз търся перфектната защита.

Представи си, следната ситуация... а тя неминуемо ще има място... Обезателно ще се намери блондинка, която неминуемо вместо батерийния модул, (с батерия от 9V), ще подключи към Заппер-а някое от своите зарядни, за смартфон, например, в гнездото на захранващия джак.
Оттук нататък, само използвай фантазията си... Колко дълго, подобен адаптер, неизвестно на колко волта, и непонятно с каква полярност ще въздейства, например на "защита тип Шотки", (и в каква посока...?)... След излизането на Шотки от строя, с времето, следва основната верига...

Още едно основание - независимо от първото. Пада на Напрежението на Шотки е нисък, обаче колко нисък се оказва при Моето (универсално за всеки), захранване от идеални 9V, а на практика, с падането на батерията, и реално захранване от 8V, после 7V, и т.н... захранване.
Тогава, с неговия, (Шотки пад), между 0.2 до 0.5V, (а при реални екземпляри и до 0.7V), ще имаме ситуацията на %-но "изяждане" от батерията от порядъка на 2,5% в най-добрия случай, а в най-неблагоприятния до 5,5%-7% от общото ефективно захранване.

Ще създам на практика перфектна (откъм ресурси-ефективност) критерии защита, която ще бъде и едно от предимствата на Заппер-а - проста и ефективна, тип "military" защита, (т.е. действително защита, която по ефективност се използва именно във военните електронни разработки).

При цените на днешните електронни елементи, (дори на бройка), винаги се касае за центове.
Реалната обща цена се формира по други показатели - разработка, дизайн, ергономика, дистрибуция, реклама, гаранции и пр. "измислици", на практика все показатели, които може реално да "ги пипнеш" и които са истинските фактори...

Това е Идеята.

(отворен съм за всяка Визия, естественно...)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства на bluesky

#76

Мнение от icrow » 18 фев 2018 22:07

Едва ли много хора ще оценят каква защита от обръщане на поляритет има устройството. Виж някакви мкгащи лампички дори и да не вършат работа веднага ще грабнат окото Dash
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Устройства на bluesky

#77

Мнение от sheki » 18 фев 2018 23:21

Представи си, следната ситуация... а тя неминуемо ще има място... Обезателно ще се намери блондинка, която неминуемо вместо батерийния модул, (с батерия от 9V), ще подключи към Заппер-а някое от своите зарядни, за смартфон, например, в гнездото на захранващия джак.
Оттук нататък, само използвай фантазията си... Колко дълго, подобен адаптер, неизвестно на колко волта, и непонятно с каква полярност ще въздейства, например на "защита тип Шотки", (и в каква посока...?)... След излизането на Шотки от строя, с времето, следва основната верига...
Смартфоните на всички ни е ясно, че повече от 5в не ползват, а относно обърнатия поляритет досега не съм видял повреден диод от това хахаха :) нали за това се ползват , както и да е просто имаме различни виждания в начина за конструиране на електронни устройства, мога да ти направя схема която ще устиска и на 220в вход и ще работи без загуби на 9в ... но минаваме в съвсем други измерения и усложнения, интересното е че до сега не съм видял нищо конкретно за обсъждане , май е време да спра да се обаждам ... на всяка манджа... лампичките винаги продават :) ама никой не знае коя защо свети.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Устройства на bluesky

#78

Мнение от Спиридон » 18 фев 2018 23:48

icrow написа:
18 фев 2018 22:07
Едва ли много хора ще оценят каква защита от обръщане на поляритет има устройството. Виж някакви мкгащи лампички дори и да не вършат работа веднага ще грабнат окото Dash
Колко много хора реализираха икономия на гориво от едно диодче в запалката, а ти ги подценяваш лампичките. :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

bluesky

Re: Устройства на bluesky

#79

Мнение от bluesky » 19 фев 2018 00:11

Ще бъде реализирано просто и коректно... колкото по-просто, толкова по-добре.

Ефектните "лампички" само тогава имат смисъл, ако носят и функция. Целта е да се избегне всяка ненаучност, която се шири наляво и надясно с какви ли не Устройства, от прости до сложни...

Шотки върши работа, спор няма, но не е абсолютна защита, в конкретните условия, които анализирах...
и които аргументи съм изложил по-горе, те са съвкупни, а не се разглеждат поотделно.
След Шотки, моментално гори всичко друго... нека някой да Ми каже, че този, който го ползва, разбира, или пък ще си признае, че е правил какво ли не, вместо да използва САМО батерия, и то коректно.

С "блондинката" дадох само един пример... верен... и дори не екстремен... просто нямате си Идея, на какво са способни Хората... ха, ха, хааа...
Един нисковолтов, мощен MOSFET, уверен съм, ще върши далеч по-надеждна работа... плюс три-четири запоявяния вповече..., (резисторите и ценнерите смята ли ги някой за сложност...?), това ще изключи веднъж завинаги всяка евентуална рекламация относно обратна полярност...

Подобен подход, (принципа), се нарича "антидурачный подход"... точно той качва РЕАЛНИ космически кораби в РЕАЛНИЯ КОСМОС, и не холувудски дъвки.

И най-важното - не съм склонен да правя нещо половинчато, ако мога нещо дори на сантиметър по-добро... Въпрос на вътрешно убеждение.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства на bluesky

#80

Мнение от icrow » 19 фев 2018 00:28

Ми аз с диод педпазвам всичките електроники дето правя щото съм си отвеян и мога да обърна поляритета. За сега проблеми не съм имал. :) Разбира се че няма лошо да се направо възможно най здраво. Може би и една защита на изход от късо също ще е полезна, че лесно се докосват сондите.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Биорезонансна терапия”