Биорезонансна терапия Генератор на Х.Кларк.

Типове уреди и честоти
Отговори
sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Устройства на bluesky

#41

Мнение от sheki » 06 фев 2018 01:23

Добър вариант е използването на литиево йонни батерии зареждащи се, продават евтини платки в алиекспрес индикатори , зареждачки

bluesky

Re: Устройства на bluesky

#42

Мнение от bluesky » 06 фев 2018 15:47

Вчера, по Центъра на София, открих една-единственна MOSFET. (Original) , с n-канал, ниско-волтов, мощен транзистор.
(явно, ще се поръчва през НЕТ-а).
За експериментите се снабдих и с по 5 броя Съветски полеви транзистори, (не MOSFET), но "анналози", доколкото... и p-n-p, и n-p-n.

Тук пост-вам обещаните последни "плонжове" относно Zapper-3, (Upgrade), състоящ се главно в имплементиране на проста Схемка, следяща нивото на Батерията, (цифрово), както и пренасяне изходните клеми на електродите на задния панел.
Планирам и експеримент със светодиодна матрица, показваща само "качествено" нивото на Батерията, т.е. бар-светодиоден-тип... без да е задължително, да бъде реализирано...

При нови стъпки, и евентуални комкретни резултати, ще Ви държа в течение.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Устройства на bluesky

#43

Мнение от Philip » 07 фев 2018 05:55

Добре вървиш hola2
Ако измислиш как да сложиш и два диода - "няма връзка" и "добра връзка" - ще е супер.
Имам предвид - при суха кожа или друга причина, понякога през тялото не преминава пропускания сигнал. ...И можеш да го пускаш и сто пъти без ефект. Ако има такава диодна информация - това може да бъде избегнато.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства на bluesky

#44

Мнение от icrow » 07 фев 2018 09:42

Предполагам че с един нивомер за аудио или нещо като ампермер може да се направи.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

bluesky

Re: Устройства на bluesky

#45

Мнение от bluesky » 07 фев 2018 16:18

Благодаря на Всички за поддръжката!

Следващата стъпка - "...Един Мост по-далече..."...

Идеята на Филип за сенсор, отчитащ (съпротивлението(?)), респективно пропусканият ток, ефективна мощност...) на кожата, или Човешките тъкани, на конкретен Човек, е много ефективна.

На някои от следващите етапи ще помисля как да стане просто. Може би, по липса на място, би могло да се реализира като един диод, (светещ в различни цветове), отбелазащ "ДА-НЕ" състояние.

(или в "следващи" модели, ако имам възможност/време да реализирам).

Да, icrow, пак старият добър закон на чичко Ом, би трябвало да свърши работа.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Устройства на bluesky

#46

Мнение от sheki » 07 фев 2018 22:26

Дали постоянното измерване на съпротивлението няма да повлияе на работата и на формата на изходните импулси , въпреки, че по принцип измерването ще е с високо омна верига, измерването с отделен бутон на самото устройство е пък неудобно и трябва асистенция, мисля, че измерването трябва да се извършва периодично и със съвсем отделена верига може да се използва реле или направо с ключова верига за спиране на импулсите през 20сек (примерно) за 1 сек и същевременно измерване на контактната верига. Според мен това цялото нещо може да бъде изпълнено много елементарно :) вече ми се върти схемата в главата .

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства на bluesky

#47

Мнение от icrow » 08 фев 2018 00:37

Няма ли да е най лесно с ампермер на входа. Тялото така или иначе е консуматор и ако ръцете са сухи ще имат по високо съоротивление и съответно по малко ток ще минава. Просто трябва да се види колко ще е при сухи и влажни ръце.
Аз съм пробвал и с електролит да си ги намажа и усещането не е приятно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Устройства на bluesky

#48

Мнение от Philip » 08 фев 2018 05:27

На уреда, който купих преди години го има и определено е полезно. Осъществено е с три диода (червен, жълт и зелен) Шаренийка - лудите се радват :)) - Това на майтап, но определено знам, кога веригата е затворена през мен и кога не е. Предполагам, че е прост волтметър, осъществен чрез диоди, като при настройката е взет под внимание пада от тялото.
Наблюдавам Анализирам Променям

z3ro
Мнения: 24
Регистриран: 12 юни 2015 15:33
Местоположение: София
Контакти:

Re: Устройства на bluesky

#49

Мнение от z3ro » 08 фев 2018 13:03

Искам да ви кажа че с mosfet на изхода, направо е брутално. Докоснах с език единия електрод и за част от секундата ми изчезна погледа. Беше като премигване 😮

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Устройства на bluesky

#50

Мнение от hyparh » 08 фев 2018 18:04

Лелее, какви експерименти правите тука :)) Това с докосването до езика според мен може да бъде направо опасно...

Bluesky, поздравления и от мен за чудесно свършената работа - устройствата изглеждат супер hola2 Вероятно ще дойде момент, в който ще си поръчам един запер от теб :) (пълен комплект - кабели, тръби и т.н.). До сега не ми е попадал подръка такъв уред.

Наистина ли 12V от запера се усещат толкова силно? confus Аз съм докосвал безброй пъти 12V било то AC или DC, и нито веднъж не съм усещал каквото и да било, дори и да са ми влажни ръцете. Вероятно в случая играе роля формата на сигнала при заперите.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Биорезонансна терапия”