Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

Типове уреди и честоти
Отговори
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#11

Мнение от ivchak » 09 дек 2014 22:08

Бях направил 2-3 запера навремето , обаче ме мързеше да се запвам(а бях и здрав) и някъде се запиляха.Двата си бяха в кутийки - както му е реда, ама на, три дни ги търсих и не можах един да намеря.Затова сега ще правя нов(по-добър :) ), с една две екстри Dance .Ще постна няколко схеми и картинки , па ако решите ще ги обсъждаме.Иначе информацията е толкова много , че ме мързи да препрочитам всичко.Тук ще споделя някои по-важни според мен неща без да влизам в подробности по точните честоти за различни болести и паразити.Схемите които поствам са за запер 9-12в и за честота 30Нхц. и друг с две честоти -2.5 и 30 Кхц. Коеф. на запълване на импулсите(duty cycle)е около 50-75%, тъй като според мен това е добър коефициент.Данните за елементите са от програма 555 Timer и на картинките се виждат.
ZAPER 9v- 2.5 Khz 55 % duty cycle.jpg
ZAPER 9v- 2.5 Khz 70 % duty cycle.jpg
ZAPER 9v- 30 Khz 55 % duty cycle.JPG
ZAPER 9v- 30 Khz 70 % duty cycle.JPG
ZAPER 9v- 30 Khz 75 % duty cycle.JPG
ZAPER SHEMA 9v- 2.5 i 30 Khz 75 % duty cycle.jpg
Разгледайте схемите , пък после ще ги обсъдим. Hola
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#12

Мнение от skeleta » 10 дек 2014 07:26

А честотата 2,5 Кхц за какво е? Аз имам запер само с 33.5Кхц по схемата на Хилда.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#13

Мнение от ivchak » 10 дек 2014 09:34

Ами тези 2.5 кхц са от опита на един колега(NPN) който здраво експерементираше, и за това съм я вкарал в схемата.
NPN - kaldata !!.doc
Освен това с потенциометърчето R1 на последната схема може да го настроиш и на друга "универсална" честота 2489 . Казвам им универсални , защото са за много болести :) Честотата 2.5Кхц дава хармоници на други универсални честоти като 5кхц, 10кхц. и др.
УНИВЕРСАЛНИ -В ХЕРЦОВЕ.doc
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#14

Мнение от ivchak » 22 дек 2014 23:29

Джоко, на линковете които си дал в темата за Кларк има грешка Wonky Съпротивлението R5(на мойта схема тук е R4) трябва да е 3.9к , а не 39к. В оригинала на Кларк това съпротивление го няма и тази грешка(или е подобрение) е тиражирана на много места в нета.Това съпротивление осигурява допълнително положително напрежение на изхода и ако е голямо както е на посочената от теб схема положителният импулс има и малко отрицателна част . :) Не мога да кажа кое е по по-добре ,но преобладаващо мнение е че трябва да се използува само положителната час от меандъра. Слагам две снимки от виртуалния ми осцилоскоп , за да стане по ясно . На първата снимка се вижда (по долу е в цифрово изражение)как напрежението става малко отрицателно.На втората, когато съпротивлението е 7.5к се вижда че най ниската стойност е малко над нулата 197 миливолта. На третата снимка е схемата на Кларк
Osciloscop zaper -2.5 Khz _R=39K.jpg
Osciloscop zaper -2.5 Khz R=7.5K.jpg
ВЯРНА СХЕМА.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Slav

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#15

Мнение от Slav » 27 яну 2015 14:40

Имам един въпрос към всички запознати в материята Hola

Искам да си купя запер, защото сам няма да мога да си го направя, а определно ми трябва спешно, така че няма да седна да се уча как да си го сглобя точно сега 1ke

Гледах тези запери:

http://infozdrave.com/products/Zaper_bi ... ulda_klark

http://zaper.artcom.bg/?gclid=CjwKEAiAi ... oC0qLw_wcB

http://www.zaper.info/?p=133

http://zapper.drbiomaster.com/zaper/ - този направо уби всичко детско в мен с цената си :)


Въпросът ми е кой бихте избрали?
Става ли изобщо някой от изброените?

Благодаря и чакам с нетърпение отзиви Bye

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#16

Мнение от icrow » 27 яну 2015 15:31

Направо ми идва и аз да започна да произвеждам запери. :)) С материали за 10лв макс да взимаш 90лв. Щях да ти препоръчам този http://infozdrave.com/products/Zaper_bi ... ulda_klark но пише, че се ползва с адапетер а не с батерия. Уж било по добре, но аз съм чувал от умни хора, че трябва да е с батерия иначе не върши работа. В общи линии не бих дал толкова пари за нещо което може да се сглоби за 1.5лв за 2 часа (ако не се е занимавал човек) :)
Този http://zaper.artcom.bg/?gclid=CjwKEAiAi ... oC0qLw_wcB пък работи само с една честота?!

Не знам колко бързаш, но ако не успееш да си купиш или не си харесаш, евентуално аз мога да ти направя един безплатно, но най рано в края на другата седмица.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#17

Мнение от ivchak » 27 яну 2015 20:44

Здравей Слав, моето мнение е , че запера помага дотолкова , че в известна степен енергизира организма и по този начин може да помогне за премахването на някои болестни симптоми.По голямата част от влиянието му се дължи на плацебо ефекта(който всъщност е най силното лечение с вяра). От всичко което съм чел от 5 и повече години до сега съм останал с впечетление , че реално запера може да помогне най вече на проблеми с кожата и устата и главно с повърхностните части от тялото. По принцип самото название "Биорезонансна терапия" при въздействие със запер според мен е погрешно , тъй като въздействието на запера няма нищо общо с биорезонанса(според определението за това понятие). До сега не съм видял нито едно доказателство, че честотата излъчвана от запера прониква непроменена в тялото и оказва преписваното на запера въздействие върху клетки и микроорганизми вътре в тялото(особено в кухините и органите :) Най вероятно запера въздейства рефлекторно(подобно на иглотерапията, акупресурата и др.) Моето мнение е да не си даваш парите на вятъра за нещо струващо 2-3 лева. Айкроу е прав, че е по добре запера да се захранва от батерия за да си сигурен че сигнала е чист от разни модулации от мрежовото напрежение.Ако решиш да си правиш запер най добре е да ползваш CMOS таймер (например LMC555 ) тъй като харчи по-малко от 1 ма и може да караш мноого дълго време с една 9 волтова батерия. :) Успех 1aha

Slav

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#18

Мнение от Slav » 27 яну 2015 20:51

Ами очевидно ще изчакам :)

Благодаря за помощта и подкрепата, момчета! :)

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#19

Мнение от Спиридон » 27 яну 2015 23:08

ivchak,
От личен опит - не е основно плацебо ефект. Различни неща сме пробвали у дома с увереността, че помагат и ако се поддавахме толкова силно на самовнушение, всички щяха да ни действат. Според мен различните честоти стимулират или отключват дадени процеси или реакции в човешкото тяло и оттам идва ефекта. Въпросът е да се улучи точната честота. За директно трепане на гадини, мисля, си трябва Райф машина. Между другото, на мен още през 1989 са ми прилагали (и то успешно) електростимулация за възстановяване на хрущял в коляното в държавна болница (то тогава други и нямаше у нас), ама тогава още нямаше хапчета за всичко и позволяваха такива методи за някои неща.

Някой може ли да ми каже как с FreqGen или Frex16 може да се пусне на компютър честота над 22 kHz? От саунд картата ли зависи (при мен е вградена в лаптопа) и ако да, как може да се разбере колко й е максимума?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Биорезонанс Типове уреди и генератори на честоти

#20

Мнение от Philip » 28 яну 2015 07:22

Най-накрая съм малко по-добре, та ми дойде хъс за писане :))

Слав,
Писал съм, че ползвам почти всички разновидности на тези уреди.
Това, което нямам и рано или късно ще се сдобия и с него (защото не мога да си го направя сам) е такова устройство с излъчвател плазма лампа (демек - това, което нощния пълзач (ако това е истинския превод на ника му :)) ) е направил и пуска по лъжичка в гаража.

Не знам за какво ти трябва в случая, но ето пак накратко моя опит с тях:

Запер
Тези с фиксирана честота около 30 000 херца, които съм правил по схемата, която съм дал в книгата ми (за купешките - нищо не гарантирам):
- действат безотказно на: гъбички от всякакъв вид, бактерии от всякакъв вид и вируси (обаче само ако ги хванеш в първия или максимум втория ден след заразяването ...в по-късен етап не ги унищожават. За съжаление в първите дни няма почти никакви симптоми, за да разбереш, че си хакнат :)) ) При болни от рак удължават живота с около година (след като лекарите са се отказали напълно), която обаче е напълно достатъчна, за да пиеш всяка сутрин една трета чаена лъжичка сода, чаена лъжичка кленов сироп в кафеена чаша, допълнена с прясно мляко и да изчезне проблема напълно.
Проблемът с тях е, че са като много мощен антибиотик и унищожават и чревната микрофлора. Проблемът обаче е леко отстраним с новите пробиотици или с истинско кисело мляко :)

Държа да подчертая, че това, което пиша, е собствен личен опит, както и такъв на хора около мен!

Уреди, ползващи аудио честоти

Програмите фрекс16 и фрекген са прекрасни за ползване.
Тук е мястото да отговоря и на Спиридон на въпроса му за честотите на 22 Кхерца.
Когато вкараш честота над тази, която си обявил в прозорчето на фрекс16 за максимална честота на звуковата карта (а честотата и е обявена в техническите данни на производителя на дъното), тя сама преобразува тази честота в най-близкия по-нисък хармоник, като ти трябва да избереш кой хармоник от двата типа да даде.
Тъй като сигналът от компютъра е слаб за директна употреба е нужен усилвател на правоъгълните импулси. Един приятел ми направи такива в разумни ценови граници, за което съм му много благодарен :)
С тези програми се постига малко повече отколкото със запера, но пак не са пенкелер :)

За момента нямам сериозен опит с високите честоти на Кларк, въпреки, че имам генератор на такива от Гого.

Дано съм ти бил полезен :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Биорезонансна терапия”