Баланс на енергиите

Отговори
Арахая

Re: Баланс на енергиите

#51

Мнение от Арахая » 07 апр 2019 17:39

manikaganga написа:
07 апр 2019 16:42
Може би, децата до седмата година имат в някаква степен "афинитета на родителя си" :)
Да, но пак с едно "но", според мен, що се отнася до уроките. Мисля, че уроките могат да са пратени само защото изпращача има нужда да попълни лична енергийна липса :) Ако детето е на 7 години и един месец, тогава какво? sun Вече поема контрола и отговорността за собствената си енергийна същност и ако някой го халосва енергийно, то е винаги защото у него има причина... Наистина си има изпращачи поради лични нужди, а другият просто се явява мишена( без да е излъчил причина). Още един пример с едно цвете израснало на тротоара. Минава щастлива жена и си помисля -" Какво прекрасно цвете, малко природно съкровище, което усмихва и гали сетивата и душата. Благодаря на мирозданието за него!" Минава друга жена, но тъжна и си казва- " Ух, това цвете там... колко ми става тъжно и мъчно, защото "X" не ме обича, а дава цвете на еди коя си." Цветето дали е излъчило различна енергия към двете жени? То къде да търси причините в себе си за едното или другото отношение? :)

Спиридон, споделянето на опит може да се окаже липсващата капчица за "назряло осъзнаване" или да послужи в нужния момент. Иначе си прав, да! sun
Айкроу
Според мен има висша сила която допуска подобни намеси и казва един вид това може това не! Иначе отдавна да ни няма :? И те така те :))
Ох, и това е една дълбока тема!!! Та затуй, както казваш- " баш те така те"! sunny

ПП: Айкроу, момичето, за което говориш, може би е било с по-силна лична енергийна защита и това има значение освен чувствителността на човек към околната енергия.
Последна промяна от Арахая на 07 апр 2019 17:47, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#52

Мнение от Спиридон » 07 апр 2019 17:41

icrow написа:
07 апр 2019 17:16
Нима един храмонизатор влияе само на нас? Дали така не се месим на много хора в енергията без те да са го поискали?
Не смятам, че е намеса. Ако е истински хармонизатор (т.е. балансиран и без заложени допълнителни програми), всеки може да си "вземе" каквото му липсва. Такъв хармонизатор не може да балансира някого насила. Ако някой се стреми към някоя крайност, това много лесно ще си го "уреди" сам и едва ли хармонизатор ще го възпре.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#53

Мнение от icrow » 07 апр 2019 19:16

Ми не е така :))
Доказано влияе на човек и природа. Значи пак е намеса. Дори с писането си тук пак се влияе. Някой прочита и си прави някаква тел. Обаче я прави кофти и става -. Да той сам е пожелал, но ние сме му дали идеята и начина. Един кофти негативен хармонизатор дали ще върши същата работа Спиридоне? :) А и да си взима каквото му трябва пак го взима от твоя източник. Така си мисля аз :)

Ааа и благодаря за "добрите" пожелания от някои четящи и пишещи в тази тема които получих!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#54

Мнение от Спиридон » 07 апр 2019 19:35

Влиянието не е равносилно на неправомерна намеса, не че не може да се превърне в такава.
icrow написа:
07 апр 2019 19:16
Един кофти негативен хармонизатор дали ще върши същата работа Спиридоне?
Къде съм казал, че няма значение какъв е хармонизаторът? Точно обратното. Нали затова имаме темата, както и този раздел:
http://www.styleglassbg.com/od/viewforum.php?f=75
Неслучайно съм написал:
Спиридон написа:
07 апр 2019 17:41
Ако е истински хармонизатор (т.е. балансиран и без заложени допълнителни програми)
Ако пък тръгнем по тази логика, че се намесваме - то и самото ни съществуване е намеса, защото най-малко ползваме ресурси, които иначе друг можеше да ползва, самото ни присъствие влияе на другите. И поливането на градините е намеса, защото това влияе на растенията в тях. И изобщо, ако не влияем т.е. все едно ни няма, какъв е смисълът да сме тук?
icrow написа:
07 апр 2019 19:16
Ааа и благодаря за "добрите" пожелания от някои четящи и пишещи в тази тема които получих!
Wonky
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#55

Мнение от icrow » 07 апр 2019 19:47

Разбира се че си влияем един на друг умишлено или не :)

Нямах предвид теб Спиридоне за последното! :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#56

Мнение от Philip » 07 апр 2019 19:48

icrow написа:
07 апр 2019 19:16
Ааа и благодаря за "добрите" пожелания от някои четящи и пишещи в тази тема които получих!
Какво стана?!?!?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#57

Мнение от Спиридон » 07 апр 2019 19:57

icrow написа:
07 апр 2019 19:47
Нямах предвид теб Спиридоне за последното! :)
Знам :)
Просто се шашнах, че може да има такова нещо.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#58

Мнение от icrow » 07 апр 2019 20:22

Ами първо получих добри и се чувствах добре. Малко по късно кофти атака и ми изникна темата в главата и от кой е атаката
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#59

Мнение от Арахая » 07 апр 2019 20:23

Ъъъъ? Нищо не рaзбрaх! Кaкво е cтaнaло?Кой кaкво е прaщaл и зaщо? Нaли caмо коментирaме и изкaзвaме мнения? sad

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Баланс на енергиите

#60

Мнение от hyparh » 07 апр 2019 20:31

Как, кога, какво, къде и защо? :))
Докато аз си правя Тесла-та, темата добре се е разраснала - много интересни и полезни размишления Up!
Според мен давайте я по-полека и лежерно. То ако тръгне човек да мисли за абсолютно всяко едно нещо около него, за всяко енергийно влияние (от сума ти различни енергии), пък какво ще излъчи, пък какво ще приеме, пък дали това което излъчва и приема ще повлияе по еди какъв си начин на хилядите неща наоколо, егрегори, мисълформи... ехее, краят му няма да се види и човек ще се ошашави/побърка :)) Има си заложени начини Природата да си балансира и животът да се адаптира (второто също е изключително важно - с времето организмите могат да се адаптират в много враждебни условия).
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Енергиен баланс и начин на ползване на оргонни у-ва”