Баланс на енергиите

Отговори
Арахая

Re: Баланс на енергиите

#101

Мнение от Арахая » 09 апр 2019 15:26

Лелее, лелее, малее, малеее!!! :)


Айкроу, с какво те набих преди да дойдат полицаите? Пак повтаряш, че си лошият... Явно сам искаш да си такъв, защото никой не те е нарекъл така?
Спиридон
Когато се изпраща неперсонализирано "обвинение", каквото беше първото на icrow, това може да служи и като предупреждение към някого, но дава възможност на обвинения да се коригира, ако желае, разбира се, без да се създава лошо отношение от останалите към него конкретно.
Така се пази достойнството на отсрещния и се прави, когато смяташ, че другият може да го прави и без умисъл или поне виждаш и свястното у него.
Интересни интерпретации, но моите разбирания са други, като не претендирам, че са правилните. Всеки има право на виждане.
Не е ли по-правилно ако човек има нещо към някого като усещане и забележки директно да го запита на лични, а да не занимава другите в ефир с „висящи фрази- обвинения“? Значи това не е търсене на съчувствие, а предупреждение... за който както си го интерпретира...
Обаче когато написах, че аз съм обвинената, защото не смятам , че е редно да има недомлъвки където си споделяме и коментираме темите, то това се интерпретира като търсене на съчувствие, а не като акт на изясняване на пуснатите димки!

Спиридон, казваш- „Тук нито се водят военни действия, нито пък е съд и човек (особено който показва, че има независимо собствено мнение) няма нужда от съюзници и адвокати, за да изрази позицията си, ако желае.“
Не воювам, не търся съчувствие, нито адвокати...
Тук във този форум съм Арахая! Жена с различни интереси- психология, СЕ, оргон, езотерика, окултното. Може би такава комбинация за някои е странна !

Това е за Айкроу, той ще разбере защо... В някои от постовете пиша по-рационално и съм повече повлияна от психолага, защото съм такава по професия, в други се изразявам по-езотерично или окултно, а и понеже съм и жена... на места и по-емоционално.
Не съм в този форум, за да бъда психолог ( така че подмятанията ви са неуместни)! Хипарх, занам, че не го каза с лошо чувство това за психолога! :)
Арахая е тук само и единствено да споделя и коментира по темите, които я интересуват, да научава нови неща!
Не съм тук, за да създавам раздори, да карам някой да се чувства зле или пък да ставам аз смата обект на преки и косвени нападки.
Мисля, че това важи за веки от нас!

Поздрав за всики! И да не ме заподозрете и с този поздрав в конспирация! Tonque

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#102

Мнение от icrow » 09 апр 2019 15:54

Аз си мислих че my logic is undeniable ама то било you'r logic is undeniable :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#103

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 15:57

Арахая,

Ти самата пишеш ли без подтекст и недоизказани неща?

Реших, че най-малко от психологическа гледна точка за теб би трябвало да има значение как се възприемат и разбират нещата от други, не да налагам мое мнение като по-правилно. Дискусиите "чие виждане на дадена ситуация е по-правилно" намирам за лишени от смисъл.

Един цитат, който ми хареса на времето:
"Ние сме това, което мислим, че сме, но също и това, което другите смятат, че сме. Колкото е по-голяма разликата, толкова е по-страшно."
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#104

Мнение от Philip » 09 апр 2019 15:59

:)
Имам предложение :)
Да спрем с изясняването на кой какво и защо :)
Това е единствения начин нещата да не се задълбочават :)

Айкроу,
Незаменим си за нас! :)

Арахая,
Откакто се появи, провокира много разговори, в които се написаха неща, полезни за всички ни.
Ценя присъствието ти тук! :)

...Във всеки от нас има и добро, и лошо.
Ако някой се е взел прекалено насериозно и смята, че никога съзнателно или не, не е навредил на някой познат или непознат, то той живее в огромна заблуда.

Хайде да обърнем внимание на положителните си качества и да бъдем свестни хора :)

Cheers Beer hola2
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#105

Мнение от icrow » 09 апр 2019 16:00


Поздрав за Арахая и всички. Текста и поуката са много хубави. sun
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#106

Мнение от Арахая » 09 апр 2019 16:20

Спиридон написа:
09 апр 2019 15:57
Арахая,

Ти самата пишеш ли без подтекст и недоизказани неща?

Реших, че най-малко от психологическа гледна точка за теб би трябвало да има значение как се възприемат и разбират нещата от други, не да налагам мое мнение като по-правилно. Дискусиите "чие виждане на дадена ситуация е по-правилно" намирам за лишени от смисъл.

Един цитат, който ми хареса на времето:
"Ние сме това, което мислим, че сме, но също и това, което другите смятат, че сме. Колкото е по-голяма разликата, толкова е по-страшно."
Спиридон, хубаво генерализираш! Разбира се, че е имало и ще има моменти в комуникацията ми с другите и в написаното от мен, когато няма да съм доизказала всичко в пълнота по дадена тема. Аз не съм перфектна, човек съм! Но поне съм се старала винаги това недоизказано да не засяга човешка еденица( личността) с която комуникирам или личностите, с които комуникирам. Затова, подчертавам още веднъж- написах в ефир, че аз съм заподозряната, за да неяма недомлъвки! И разбира се, че за мен има значение как се възприемат и разбират нещата от другите! Всеки от нас си е особен и уникален по неговия си начин, различен и това не го прави по-добър или по-лош от другия! Надявам се и за вас да има значение моето вазприемане, затова споделих как аз виждам нещата.
А и всеки си интерпретира написното от някого според своите лични моментни филтри, настройки и има право на мнение, което уважавам!


Спиридон
Дискусиите "чие виждане на дадена ситуация е по-правилно" намирам за лишени от смисъл.
Точно така! Както и Филип го каза вече и аз съм на това мнение- не вижам да има смисъл да губим енергия в безсмислени спорове за " чие виждане е по-правилно"!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#107

Мнение от icrow » 09 апр 2019 16:38

С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#108

Мнение от Арахая » 09 апр 2019 17:10

Айкроу, благодаря за поздрава! Не бях я слушала тази песничка, дори и да ви се стори смешно, че не съм.... Хареса ми! Beer

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#109

Мнение от icrow » 09 апр 2019 17:28

Добри са чуй и другите им. Развеселяват. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#110

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 18:07

Philip написа:
09 апр 2019 15:06
Примерно добронамерените ми майтапи (като между приятели) се оказа, че не се приемат като такива.
Ми - добре! :) Няма да се майтапя! :) Трябва ли да се сърдя, че не съм разбран? - АМИ - НЕ!!!
Всички вие сте ми много по-ценни от това да подтисна нещо в себе си. hola2 Hola sunny
Още веднъж, този път публично - ИЗВИНЯВАЙ Worship Worship
Проблемът не беше съмнение в намеренията ти и не бих искал да подтискаш нещо, което си е част от теб.
А и някои много сериозни неща могат да се възприемат само на шега.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Енергиен баланс и начин на ползване на оргонни у-ва”