Баланс на енергиите

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#11

Мнение от Спиридон » 02 дек 2014 23:47

ivchak,
Въпросът ти е риторичен, доколкото ми се струва, че ти за себе си си намерил отговор :). Но това е нещо, което следва всеки, който прави оргонни устройства, а и не само, да се запита.
Нито един параметър на хармонизатора, който описвам в първия пост от темата, не е случаен или е с цел единствено усилване на полето. Първият въпрос, който задавам при определяне на параметър на кое да е устройство с махало е: "При каква стойност се получава максимално полезно за човек поле?"

Нека някой да каже (знам, че си взимам беля на главата :) ) поне едно нещо, каквото и да е, с което може да се прекалява неограничено без вредни последствия. Защото твърдя, че няма такова.

П.С. А когато някой с многократно по-голям опит, знания и умения демонстрира, че е по-добър от мен, го приемам за много голям комплимент. Казвам (пиша) го сериозно, без капчица ирония.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#12

Мнение от icrow » 02 дек 2014 23:59

Витамин С :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#13

Мнение от Спиридон » 03 дек 2014 00:21

Знам, че е майтап :) , ама Тц, не става за пример.

Установено е, че в твърде големи количества:
1) претоварва отделителната система;
2) тялото спира да го синтезира и при спиране на приема, количеството му в тялото рязко спада, защото изхвърлянето му продължава спълна сила, а физиологичните процеси са инертни.

:)) Май ще правим нова тема в "Смях и гъдел" утре на свежа глава :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#14

Мнение от Philip » 03 дек 2014 05:34

С каквото и да прекали човек, то става отрова за него.
Всички знаем за лекарствата. Малка доза - лекарство. Голяма доза - отрова.
Асен е със състезателен характер. Смята, че винаги трябва да доказва, че е най-добрият. Кой каквото и да направи, се чувства длъжен да направи нещо за същото, но то да е още по-по-най :) Това му играе лоша шега.

Защото смятам, че темата за балансираните устройства е важна, направо ще отворя и такава тема. Само дето се чудя къде да е Phil4 :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#15

Мнение от Philip » 03 дек 2014 07:12

И тази тема си намери мястото :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Баланс на енергиите

#16

Мнение от ivchak » 03 дек 2014 08:44

Спиридоне , струва ми се че ни си ме разбрал много правилно :) Не става дума за твоя или за Спърлинговият модел хармонизатори , или за което и да е друго у-во . Става дума за това кой и с каква цел го използува. Наблегнах на хармонизаторите тъй като те са едни от силните у-ва с голям периметър на действие. Не че ако едно у-во действа на 5 м. не може да е по вредно, но ще навреди на по малко хора :) .
Относно баланса на енергиите всички сте абсолютно прави . Искам да допълня нещо което много хора бъркат и пропускат да тестват с махалото - това е, дали едно у-во излъчва отриц. енергия (което по принцип не е толкова лошо ако е съчетано с излъчване и на полож. енергия когато става дума за енергиен баланс) и това дали устройството СМУЧЕ положителна или отрицателна енергия - това всъщност нарушава баланса.
Мисля си(Филип ще каже как стоят нещата на енергийно ниво), че по полезни за човека ще са у-ва излъчващи слоести полета т.е. и плюс и минус , не по-силни от два пъти нормалната човешка енергетика.Предполагам , че организма сам ще избере каква енергия му е нужна в момента и ще си я "изтегли" . Разбира се , по добре е човек да може да си тества енергетиката и тогава ще може да си избере у-во излъчващо необходимата му енергия. Разбира се това е само теория тъй като в повечето случаи човек има нужда от положителна енергия тъй като сме обградени главно от техника(и хора) излъчващи отрицателни полета .Пак разтегнах локума -извинявайте Hola

Bob

Re: Баланс на енергиите

#17

Мнение от Bob » 03 дек 2014 14:02

Не напразно съм споменавал, че човек трябва сам да си направи устройство като хармонизатор, а не да го купува от този и онзи, особено ако не може да чувства енергиите или да измери с махало дали е положително излъчващо или не :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#18

Мнение от Спиридон » 03 дек 2014 14:35

ivchak,
май съм те разбрал :) . Не го написах като оправдание, защото не съм и помислял, че обвиняваш някого. Просто описах като пример, откъде смятам, че трябва да се почне едно устройство, за да е полезно. Не го смятам за идеалния начин и, естествено, винаги може да бъде намерен и по-добър (както при всяко нещо), та по-скоро очаквах предложения и от други в тази посока. Ще са полезни всякакви виждания по въпроса. Сам човек не може да обхване всички аспекти и гледни точки.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#19

Мнение от Спиридон » 03 дек 2014 15:12

Bob написа:Не напразно съм споменавал, че човек трябва сам да си направи устройство като хармонизатор, а не да го купува от този и онзи, особено ако не може да чувства енергиите или да измери с махало дали е положително излъчващо или не :))
Така ползата за съответния човек наистина е най-голяма, но не всички могат да си направят и то по съвсем обективни причини, а не от мързел например. Друг е въпросът, че подбудите на някои да пазаруват всякакви устройства на кило не са съвсем за уважение.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#20

Мнение от Арахая » 29 мар 2019 16:25

Хъммм, в хубави размисли ме хвърлихте... И какво ще излезе, че човек е най-добре да е една голяма и хубава кръгла "0"? :)

Отговори

Върни се в “Енергиен баланс и начин на ползване на оргонни у-ва”