Автомобили - Общи

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Автомобили - Общи

#1

Мнение от icrow » 14 юли 2015 19:47

Мола :)) Ти успя ли да направиш разни експерименти с колата?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#2

Мнение от Спиридон » 14 юли 2015 20:00

Не съм shy1 , аз не съм се и свъртял у дома, че съм все по командировки. Ако не е жена ми да ме информира какво става с колата, даже няма и да знам дали още я имам :))

Между 2 командировки успях да сложа във въздуховода 2 ХЕС (перпендикулярно на потока), направени от 1 парче тел (центровете им са свързани). Така се редуват + / - + /- (или обратно при смяна на поляритета). Има някакъв ефект, по-силен е при ниски обороти (изчезна едно придърпване при ускоряване) и като че ли леко утихна. Има и малко повече мощност (варира, не е стабилно), но колата е тежка и й трябва по-сериозно увеличение, за да се усети като хората.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#3

Мнение от icrow » 14 юли 2015 20:08

Каква е колата?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#4

Мнение от Спиридон » 15 юли 2015 03:56

Toyota Avensis Verso - дизел. Към 1600 кг е и 116 коня (ако някой от тях не се е разсеял да пасе :) ) й идват малко, въпреки големия въртящ момент.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#5

Мнение от icrow » 15 юли 2015 08:31

От тоя калибар май повечето страдат от този проблем :) Иначе здрава ли е?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#6

Мнение от Спиридон » 15 юли 2015 09:24

Надявам се :)
Взех я преди година (10-годишна), като предишният собственик е сменял само консумативи (доколкото може да се прецени по състоянието и вида на частите), предна броня + 1 фар и беше махнал катализатора. Основният й проблем бяха тампоните на кормилната рейка. Освен тях се наложи да сменя тампони на 1 носач и 2 биалети (едната можеше да кара още доста, ама казаха, че по-добре да се сменят в комплект).

За моя изненада е по-шумна от старата ми Toyota Avensis (вече 14 годишна, но я взех на 6), която също е common rail дизел и там съм сменял (освен консумативи) всички амортисьори, един преден накрайник и съединител с двумасов маховик (това беше доста скъпо и им е слабо място) + SCV клапани за ГНП (и за тях искаха доста; искрени "благопожелания" към ЕКО за "качеството" на дизела им). Последните щяха да карат още доста и с почистване в ултразвукова баня, но нямах време да търся, че трябваше да пътувам спешно на другия ден и направо ги смених. Имам за смяна един тампон на заден носач, който обаче си е така откак съм я взел, но едва сега се намери майстор (вкл. опитвах и във фирмен сервиз), който да открие откъде тропа. Някои даже ми казваха, че ми се причувало.

И двете са доста капризни към качеството на дизела, та чакам само да си направя компактен източник на електрическа СЕ и да ги конвертирам в електромобили. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#7

Мнение от icrow » 15 юли 2015 10:28

Предшественикa нa aвенсисa кaринa били достa здрaви.
Гого е твоя човек зa ел aвтомибил :)) Впрочем държaвaтa дaеaлa някaкви пaри зa конверсирaне в електромобил мaй към 5 бонa


Довечерa ще порaзчистя темaтa.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#8

Мнение от Спиридон » 15 юли 2015 11:37

По-старите тойоти по принцип са доста по-здрави. Виждал съм ги в движение след нечовешка дългогодишна експлоатация в Африка. :)

Това на Гого, за да влезе в автомобил, трябва да се реши въпроса с работата при вибрации и сериозни сътресения. Верно, че по нашите пътища няма такива :)) ама все пак може да се случи, освен ако не се ползва само като зарядна станция в багажника или коша, която си я включваш само като спреш за зареждане, а иначе е надеждно обездвижена. А и не съм убеден, че ще може да зарежда по-бързо, отколкото конвертиран (т.е. слабо ефективен) автомобил харчи ток.

Иначе това за държавната субсидия е интересно.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#9

Мнение от icrow » 15 юли 2015 12:24

Aми кaзвaт хорa ходили при него, че зaреждaло бързо. И кaкво толковa ще му пречт вибрaциите. Според мен обaче нещо кaто кaпaнaдзето ще епо рентaбилно или кaто нa чоби, който до колкото знaм пaк ползвa от нa Теслa рaзрaботките.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: У-ва за автомобила - Турбонатори

#10

Мнение от Спиридон » 15 юли 2015 14:42

icrow написа:Aми кaзвaт хорa ходили при него, че зaреждaло бързо.
Бързо наистина, но сравнено с обикновено зарядно, а не с "разхода" на електромобил. Ето сметките:

Взимаме Tesla S 70D като най-икономичен от марката. Забравяме, че той е супер оптимизиран (даже дръжките на вратите са закрити при движение) и се правим, че информацията на сайта им за пробега (при идеални условия) важи и за средно-статистически условия.
С 70kWh батерия изминава 240 мили т.е. 386.16km.
Да предположим, че поддържаме средна скорост 80km/h, значи това разстояние го изминаваме за 4.827 часа.
Значи средната поддържана мощност ще е 70/4.827=14.5kW.
Т.е. една батерия от 100Ah*12V= 1200Wh=1.2kWh ще я изпразним за 1.2/14.5=0.08275862 часа или за без малко 5 минути.
Значи, за да имаме неограничен пробег и то при идеални условия, генераторът трябва да зарежда напълно 100Ah батерия за по-малко от 5 минути.
Ако се движим с 20km/h при идеални условия можем да намалим изискването до 20 минути време за зареждане, ама кой ще кара извънградско по-бавно от тичащ маратонец?
При градско 20km/h средна скорост не е толкова зле, но там непрекъснатото спиране, тръгване и ускоряване ще изцедят батерията много по-бързо и пак няма да излязат сметките.
А пък конвертиран автомобил ще е поне 2-3 пъти по-зле като консумация.

П.С. Сори за офтопика. icrow, ако ти не успееш да разчистиш довечера, аз ще разчистя утре сутринта.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Автомобили”