Подмяна на хидравлична течност

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Подмяна на хидравлична течност

#1

Мнение от icrow » 13 фев 2016 19:09

Най накрая успях да се задействам и да изгоня мързела и то пък взе че заваля. :))

Маркуча от казанчето за хидравликата на форделата отдавна се беше сцепил и леко покапваше :)) Обаче сега вече почна да се усилва и да капе по алтернатора и ремакът му, даже започна нещо да посвирва из ролките и реших че вече му е време :)) Реших да сменя и течността. Принципно се смята, че това масло може да не се сменя. Обаче всъщност е добре да се сменя след някакво време особено ако е помътняло и почне да скърца помпата. Така може да си спестите доста повече пари които ще дадете в бъдеще за рейка или помпа. След смяната волана стана малко по лек и помпата по тиха. Дори в движение волана стана по чувствителен и точен. С две думи заслужава си! :) Маслото ми излезе 11лв има и по скъпи и по евтини. В Мото Пфое е 42лв литъра Wonky

Казвам как се прави.
Супер лесно е. Тънкия маркуч от рейката към казанчето (връщащия) се вади от казанчето и се слага в празна бутилка. След това волана на загасен мотор се върти в двете посоки и така старото масло излиза. Върти се докато спре да излиза. След това се връща маркуча и се налива новото масло. Пак се върти няколко пъти да напълни масло навсякъде и се пали колата. На запален мотора няколко пъти се навива докрай в двете посоки да се обезвъздуши и сте готови. :)


Днес съм доволен от себе си :)) Най накрая излязох от летаргията :)) Дори направих и радиатор за ТАПа с който и го прикрепих прегледно към преградата. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Подмяна на хидравлична течност

#2

Мнение от Bob » 13 фев 2016 19:25

Браво, а на мен нищо не ми се прави зимата и само се излежавам и гледам филми.

Моята рейка, като реших да долея масло, защото беше намаляло и цвета му беше тъмно кафяв. :)) Отидох да търся в магазина кафяво хидравлично масло, а то нямало. :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Подмяна на хидравлична течност

#3

Мнение от icrow » 13 фев 2016 19:36

Няма да. :)) Основно са два вида за хидравлики. Предимно се ползва Декстрон2 Другото не помня какво беше. Такова масло е и за автоматичните трансмисии.

Зимата е много тегаво с това ранно стъмване. olele Имам чувството, че това е основната причина да не ми се пипва нищо зимата. И като се добавят празниците през които само ядеш и лежиш и нещата стават много трудни. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Подмяна на хидравлична течност

#4

Мнение от gomi » 13 фев 2016 19:47

Аз като няма слънце да ме пече и нямам никва енергия за нищо, добре че тия дни се появява за малко та свърших малко работа sun
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Отговори

Върни се в “Автомобили”