Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#251

Мнение от Philip » 20 мар 2016 20:19

Не съм се сетил, но - защо не :)
Важното е да е механично :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#252

Мнение от icrow » 09 юни 2016 23:09

Изстъргах тръбите отвътре. Бяха събрали лек налеп, но се виждаше и медта. Изходящата беше малко по чиста от входящата. Чистих я с домакинска тел върху медна тел и излезе при промиването ръждива вода. :? Преди да я изчиста водата от душа беше 420 ОВ 200 ОА След промиването 490 0В и ОА След почистването водата стана по мека на допир, както в началото. С времето бях привикнал или по точно отвикнал от тази мекота, но сега си я припомних. Разбира се може и вниманието, което и отделих да е повлияло. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#253

Мнение от hyparh » 09 юни 2016 23:31

О да, мекотата определено се усеща, но все пак трябва да прегледам и моята тръба в какво състояние е отвътре. Преди около 3 седмици нямахме топла вода (бойлера се прецака, а точно тогава се падна дъждовен период и слънчевия панел не можеше да събере достатъчно топлина) и се наложи да си грея вода с бързовара в кофа. Докато се къпех веднага ми направи впечатление голямата твърдост на водата и силното скърцане на кожата. Определено ми направи силно впечатление, което означава, че водата от тръбите на Фил е осезаемо по-мека (и приятна, разбира се) Beer Worship
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#254

Мнение от Philip » 10 юни 2016 05:38

hola2 Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Gorgissimo

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#255

Мнение от Gorgissimo » 03 дек 2018 10:03

Здравейте и от мен,
Радвам се, че попаднах на този форум и официалната страница на Филип. С голям интерес изчетох цялата информация, касаеща медните тръби и се заех да си направя и аз. Благодаря на Филип за съветите, които ми даде по телефона миналата седмица. Споделям снимки от първия ми опит за воден енергизатор. Ще съм благодарен за обратна връзка и измерване на водата от финалните снимки.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#256

Мнение от Philip » 03 дек 2018 10:27

Здравей,
Супер, че действаш толкова бързо.
hola2
Няма как да се види и измери по снимките, както си ги направил по много на едно място.
Пусни, моля те, снимка на готовите тръби (единична снимка) и на водата, излизаща от тях. Пак единична снимка!

Благодаря, че се захвана! Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Gorgissimo

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#257

Мнение от Gorgissimo » 03 дек 2018 10:38

Пускам отделни снимки :).
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Gorgissimo

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#258

Мнение от Gorgissimo » 03 дек 2018 10:45

И отделни снимки на тръбата.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#259

Мнение от Philip » 03 дек 2018 11:04

Като за първа тръба - чудесно! :)
Няма нужда и двете тръби да са с профили! Разликата е никаква се оказа при измерванията. Входящата си я прави с необработена, права тръба и само изходящата да е с профилите.
Разгледай, моля, отново тук : viewtopic.php?f=81&t=104&start=110#p7862 точно как изглежда тръбата по време и след всяка от операциите.
Казвам директно това, което виждам като неправилно. Така е най-добре и се надявам да не се разсърдиш от това :)
Огъването на профилите не е правилно (поне както се вижда от снимката) Като цяло профилът, гледан напречно, трябва да изглежда като капка, правилна от едната страна и натисната с радиус от другата. На снимката профила изглежда дълъг и огъването - право, а не с обратен радиус.
Въпросът е като го направиш - да ти харесва! Щом изглежда красиво и хармонично - значи е както трябва :)
Друго, което виждам е, че обратното огъване е много голямо. Трябва да заема най-много 1/4 от тръбичката.

***
Айкроу,
Измери водата, моля те, когато имаш възможност :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Gorgissimo

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#260

Мнение от Gorgissimo » 03 дек 2018 11:44

Сърденето е последното нещо, което ще ми мине през ума. Като гледах и аз снимките сякаш дават грешна илюзия... обратното огъване си е 1/4 (дори малко по-малко, т.к. оставих около 1см за входа, където влиза меката връзка). Факт е, че огъването не стана перфектно, но за удоволствието гарантирам, че си бе на макс в мен :). Металният цилиндър, който ползвах за огъването вероятно е малко по-голям от необходимото и притискаше по-голяма площ от тръбата. Това занапред ще бъде коригирано. Иначе се постарах да спазвам предписанията (огъването да е винаги отляво, гледайки тръбата от близкия й край, както и дължините на огъванията: около 25см за конусовидния срез, около 12,5см за междинния и оставащите 12,5см за входа с обратно огъване. Когато гледах странично през тръбата след огъването й имаше капковидна форма с отнета гор вляво малка площ, но се доближаваше и до формата на срязан на половина кръг (заради по-голямата притисната площ от цилиндъра). Ефектът на енергизиране не се ли усилва при двойно профилирана тръба? (така бях чел в описанията, а и забелязах и че останалите ентусиасти така са ги правили). Любопитно ще ми е какво ще покажат резултатите, но каквито и да са ще гледам да подобря нещата още :).
Бкагодаря ти за обратната връзка.

Отговори

Върни се в “Устройства на Philip”