Озонатори.

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#21

Мнение от hyparh » 20 юли 2015 21:29

Медни нямам, но може да сложа от хармонизаторските посребрени :) Всъщност това е доста добра идея - дъгите може да отнасят със себе си сребърни йони и да ги разпръскват във въздуха.

Клипа е едричък - над 100MB. Неоправдано големи ги прави телефона ми, а и качеството не е кой знае какво. Замислям се за някоя камерка за малко по-нататък, но няма да е нещо скъпо, понеже ще се наложи да снима в екстремални условия :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Озонатори.

#22

Мнение от sheki » 20 юли 2015 23:52

Go pro :) си вземи Hola

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#23

Мнение от hyparh » 21 юли 2015 00:23

Хубави са. Но май няма значение каква ще е камерата, понеже под екстремни условия имах предвид вълнови такива - много гигахерци в микровълновия диапазон, теслови ел. статични полета и рентген - демек там, където аз не искам да си пъхам носа :)) Би трябвало опаковането във фолио тялото на камерата да я предпази... теоретично :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Озонатори.

#24

Мнение от Спиридон » 21 юли 2015 03:17

Ако намесиш и рентгенови лъчи, фолио няма да ти помогне, освен оловно такова и то при много ниски интензитети, а и обективът пак ще остава открит. Потърси си оловно стъкло за камерата (лъчението скапва полупроводниците полека-лека), а ти не се навирай много наблизо (най-добре от друга стая), особено при високи волтажи.
Имай предвид, че ако и да се разпрастраняват праволинейно лъчите, се разсейват в други произволни посоки, особено много от дърво и бетон. Там пък, колкото е по-нисък волтажа, толкова повече се разсейват, ама дори и при доста високите (като за рентген) 400kV пак има разсейване..

Не да те плаша, ама предпазливост не е излишна. Ако искаш потърси материали за radiation protection.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#25

Мнение от hyparh » 21 юли 2015 03:43

О да, safety first :) Когато му дойде времето на този експеримент (може би есента), ще си потърся оловно стъкло, заедно с няколко евтини вакуумни триода, които са способни на доста силно излъчване. Ще ми трябва и фосфоресциращ екран (има ги за по 20-тина долара в Ибей).
Едно респектиращо видео с такава лампа, захранвана със ZVS драйвер (25-30kV). Човек тръпки да го побият само като слуша засилващия се шум от брояча. Не съм много запознат със стойностите, но май са доста високи. Накрая звуците от лампата са малко като от филм на ужасите :)



Гледам повечето ги пускат със студен катод, но според мен за по-силно лъчение ще е хубаво да се пусне подгряване.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Озонатори.

#26

Мнение от Спиридон » 21 юли 2015 04:39

Изтрито, поради неуместност на информацията в поста! Съжалявам, че беше пусната открито, а не конкретно до адресата. 1ke 1ke 1ke shy1
За причините - viewtopic.php?f=11&t=232#p7127
Спиридон




П.С.2 Ти намери ли къде беше описано, че предметите станали прозрачни? И аз го четох някъде, но и да ме убият, не мога да се сетя къде и по какъв повод беше.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#27

Мнение от hyparh » 21 юли 2015 05:38

Супер! Полезна информация ми е това за стъпковото увеличаване на волтажа. Можеш ли да ги попиташ дали евентуално не им се намира някоя стара рентгенова лампа, която работи, но по някаква причина не се използва? Нещо като "втора ръка", че чисто нови май не са никак евтини. Като ще е гарга да е рошава :) Тези лампи си правят качествен насочен сноп за разлика от радиолампите, които пръскат навсякъде и са нискоефективни за целта. Ако нямат - ще действам с триодите.
Опитите, за които глася този проект, ще са най-обикновени - снимки на различни предмети. Пък по-нататък може да ми хрумне и нещо неконвенционално, към което да приложа лъчите. Примерно смесване с други видове лъчения/полета.

Търсих из книгата на Василатос за ключови думи от рода на "невидим/и", "прозрачен/чна/чни" и излязоха някои неща, но никъде не се появи това, което търсим. Явно сме го чели другаде и все си мисля, че беше на български, но може и да бъркам confus
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Озонатори.

#28

Мнение от Спиридон » 21 юли 2015 07:21

Изтрито, поради неуместност на информацията в поста! Съжалявам, че беше пусната открито, а не конкретно до адресата. 1ke 1ke 1ke shy1
За причините - viewtopic.php?f=11&t=232#p7127
Спиридон




П.С. Днеска съм разсеян. Сигурен съм, че това за невидимостта беше на български.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Озонатори.

#29

Мнение от pipilica » 22 юли 2015 02:13

Тва рентгеновите лъчи са интересно и опасно нещо, трябва да се вземат мерки за безопастност. И аз се пробвах да ги получа но не знам дали успях щото нямам подходящ детектор, пробвах с Бариев Флуорид с минерала Флуорит и с една флуоресцираща стъклена жаба но без успех. Опита беше с радио лампи, няколко вида, и оргинално рентгеново захранване от зъболекарски рентген. Пробвах с подгрев на катода и без подгрев при напрежение около 50 киловолта но нито един от детекторите не светна. Повторих схемата на тоя Чех http://danyk.cz/rtg_en.html има интересни неща на сайта му.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Озонатори.

#30

Мнение от Спиридон » 22 юли 2015 03:43

Добре дошъл pipilica.

Извинявайте, но за какво всъщност (ако не е тайна, де) са ви рентгенови лъчи и на двамата?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Устройства на hyparh”