Дуднялник - Размисли

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Размисли

#11

Мнение от Philip » 22 дек 2014 16:14

Асен отново е избълвал във форума си.
Отговорих без да отговарям на заяждането му, но сега гледам, че ми е изтрил мнението.
Жалко за Асен.
Това вече е друг човек, а не този, който беше преди година.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Размисли

#12

Мнение от icrow » 22 дек 2014 22:42

Жалко, но истина. А какво беше писал?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Размисли

#13

Мнение от Philip » 23 дек 2014 05:09

Айкроу, ще опитам да го възпроизведа. Беше нещо от рода:

Асене, няма да отговоря на продължаващите ти злостни заяждания. Просто не го заслужаваш.
Ще отговоря само на това:
После глупаците да ви чистим кочината - добре че се намират такива боклукчии като Румен и мен, пък и ти, Тимуре си чистил доста макар и с метла и лопатка в двора, а не с ескаватора градското сметище
Асенчо! Моето момченце! И идея си нямаш колко си далече от реалността!

...Това беше.

А ето и цялото написано от него:
До шефа на тимуровата команда :)
Тимуре,
когато пожарникар ви каже да не пушите до тубите с бензин, той очевидно има нещо наум. Нищо че пионерите Иванчо или Бобчо може да споделят, че няма проблеми щото бащите им пушели до резервоара на жигулата :)) Трябва май да дойде шефа на пожарната, че да ви начука кофите и да пусне един фиш за глоба на бащите ви, че и те да го направят. Засега само отстрани ви дава акъл както виждам, ама не хваща ред. Помислете по следното:
1. Защо аджеба са заринати с хиляди кубици пръст и камъни тракийските могили, пирамидите в Юкатан, тунелите в пирамидите в Гиза и прочее места за минаване в измеренията. Що са си дали тоя зор... Справка - Наумкин
2. Защо двуспиралната антена например се казва Халем /Khaleme/ и кой ли е тоя субект... Някои многознайковци като тоя Кадуцеус с голямото его казват, че бил елементал Wink Какво ли пък е това чудо, яде ли се, пие ли се? Ама то пионерчетата не са чели учебниците за университета и кво им пука.
3. Всяка антена която правите, взаимодейства със човека който я изработва. Я си представете сега, че тоя другар еди кога си преди да речем хиляди години си е играл с такива инвокации и подсъзнателно знае как се активира спиралата :angry: После глупаците да ви чистим кочината - добре че се намират такива боклукчии като Румен и мен, пък и ти, Тимуре си чистил доста макар и с метла и лопатка в двора, а не с ескаватора градското сметище Wink
4. Кажи на пионерчетата първо да четат, после да питат и накрая да си вкарват в енергийните тела тия хубавци дето не ги виждат, пък им дори става едно хубаво и спокойно отвътре като ги доят. НЕ ПУШЕТЕ ДО БЕНЗИНА, гасенето е по-трудно от предпазването!!!

Весели празници!
/редови пожарникар/
А ето и отговорите на въпросите, които задава :)
1. Тракийските могили, долмените и всяко друго построение, на което е нужно отделяне от енергиите, действащи в околността, е било засипвано с тонове пръст и камъни още при направата си, за да се получи именно това - отделяне от околните енергии и преобладаване на тези, заложени в построението Hola
2. Нито една от двуспиралните антени, съществуващи в нета не видях да се нарича така. За справка - чичко Гугъл :) ...А ако в някоя книжка някой е дал такова име на някой от типовете двуспирални антени - ами и съседа си е кръстил магарето Пешо, ама то и някои хора се казват така Hola
3. Смятам,че четенето само на оределен тип специализирана литература идва в повече понякога Hola
4. Не познавам пионерчета в настоящето време. Тези, които бяха такива, отдавна са хора на възраст Hola

...А за бензина и пушенето confus А бе - друго пише по дебелите книги. Че му трябва искра или открит огън или други по-особени условия. Срам ме е да го казвам, след като така убедено говориш, но в случая решавам да вярвам на дебелите книги, научнопопулярните филми, на Иванчо, Бобчо и себе си shy1
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Размисли

#14

Мнение от Philip » 23 дек 2014 06:07

Не мога да си представя какво трябва да е в главата на човек, за да може това:
C2127661.jpg
Да му се вижда същото като това:
Бифилярна бобина (спирала)
bifil.jpg
Или това:
спирална
GSM-font-b-antenna-b-font-spring-900-1800MHZ-copper-font-b-spiral-b-font.jpg
двуспирална
antenna_log_spiral.jpg
TAK-tenna 80.jpg
equiangular_vs_archimedean.png
S1348805460.jpg
rendered-sta-front-view.jpg
Q_F1.jpg
S1203398_595_.jpg
и многоспирална антени
antenna.jpg
shy1
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Дуднялник - Размисли

#15

Мнение от Спиридон » 23 дек 2014 11:27

Чичко Филипе,
Язък ти за разбирането :) . Въобще не си схванал идеята на чичкото пожарникар, дето дойде да ни се кара, че пушим (аз малко съм обиден, че се направи, че мен ме няма). Всъщност ние не пушихме, Иванчо даже е злостен антипушач, просто си светкахме с едно фенерче, дето Иванчо беше видял в едно клипче, аз сглобих такова, после Бобчо и т.н.
Чичкото пожарникар ни наговори едни страшни работи, ама за разлика от други чичковци пожарникари, не обясни като хората. А пък ние децата много обичаме да пипаме там, дето казват само, че не можело без да казват защо или пък ни плашат с разни измислени истории. Един друг Иванчо (не от нашия клас), само ако знаете какво направил, когато комшията му подарил ножче и го питал дали знае какво има вътре в цигулката. А комшията просто бил провокиран от неспирното фалшиво свирене на същия този Иванчо.
Та чичкото пожарникар просто ползва реверсивна психология (дай таблет на дете и гледай сеир какви думички намира) и всъщност иска да задълбаем по-надълбоко и да разберем как точно светка туй фенерче. Освен това грешно си схванал думата "пионерчета". Той няма предвид онази комунистическа измислица да се промива мозъка на децата отрано, а има предвид оригиналния смисъл на думата - тези, дето правят пътеките. Тъй си мисля аз, че трябва да е, защото иначе остава някоя от следните възможности (може и комбинация от тях):
1) Чичкото пожарникар е професионално деформиран и вече се стряска и от туби с вода.
2) Чичкото пожарникар се прави на важен, говорейки загадъчно и се кефи да плаши децата.
3) Чичкото пожарникар не иска да му се мотат деца на игрището, дето той ходи да рита топка.
Иначе щеше да обясни ясно, без недомлъвки и правдоподобно.

А пък аз, Спиридончо, като съвестно пионерче, отидох в (глобално-)селската библиотека. Там карах двама различни библиотекари да търсят и намериха само следното:
- Khaleme е име, което някой е измислил за двуспирален елемент, като трискелион (него го е кръстил Heddeka), ама само с 2 спирали. Идеята е да звучи мистично и древно, та да се продава по-добре. Спиридончо си игра да прави Khaleme, още като си играеше с начина за направа на трискелиончетата и още си е жив и здрав.
- Елементал е понятие въведено от Парацелс през 16-ти век, с което означава мистични същества (undines, силфи, гномове и саламандри), принадлежащи към 4-те основни елемента - вода, въздух, земя и огън.
Всичките страници, дето се споменаваха тези 2 думички на 1 място бяха преснимани от една и съща и залепени на няколко места.
Университетски учебници, уви, нямаше там. Явно са велика тайна тези думички.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Размисли

#16

Мнение от icrow » 23 дек 2014 12:02

Aз зaлaгaм нa вaриaнт 3
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Дуднялник - Размисли

#17

Мнение от Bob » 23 дек 2014 18:40

Той и другия пожарникар, бате гойко, най-много го е страх от това да спрат хората да му се кланят и да му викат велик си гойко. :)) така че има и друго :))

Боб, извинявай много, но ти преправих малко написаното.
Не знам какво да направя, за да спреш да изливаш и ти злъч като Асен.
Нима ти харесва начина по който той плюе по нещата тук?
Сигурен съм, че - не.
Е да, ама с такива писания като преправеното ти правиш същото.
Много те моля!
Сложи си спирачка на омразата!!!
Филип

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Дуднялник - Размисли

#18

Мнение от manikaganga » 14 фев 2015 12:14

ПИТАНКА

Причината попита ме веднъж:
„Какво съм Аз?”
Отвърнах й: „Не зная”.
А тя погледна ме и ме посочи с пръст:
„Ти ме повика, трябва да го знаеш.”
Замислих се и не измислих Нищо.
Реших Съзнанието да питам.
А То пък ме засипа със хиляда листа
Цветове от Лотос
И каза Аз да ги изуча, да не питам.
Разбрах, че Времето ще ми помогне, призовах го.
А То с усмивка ме попита:
„Дали ще мина аз през него или То през Мен?”
Там някъде в решенията ми Отговорът се разплита....

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Дуднялник - Размисли

#19

Мнение от Спиридон » 16 фев 2015 23:22

manikaganga,
Ако това е красива метафора, то нещо ми проблясква в мрака, макар че може и да са само илюзии. :)
Ако обаче се очаква конкретен отговор на питанката, то вместо да мълча и предизвиквам съмнения, че нищо не съм разбрал, предпочитам да се обадя и да разсея всички съмнения относно това. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Дуднялник - Размисли

#20

Мнение от manikaganga » 17 фев 2015 11:50

И от двете по равно, Спиридон. Има и трето. „Питанка“-та е част от„Картини на галактическия пътешественик“, всъщност Картина 3. Мислех да пусна още някоя от тях тук, че май десните полета и вихри са силно преобладаващи, като „положителни“ и винаги предпочитани. Евентуално за баланс. :)

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”