Дуднялник - Общи

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Общи

#11

Мнение от icrow » 02 юни 2015 23:58

Да интересно е. "Първо е била енергията, после материята." Много точно. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Дуднялник - Общи

#12

Мнение от sheki » 03 юни 2015 08:43

относно интервюто на тесла има линк към английския вариант който е по пълен в превод на гугле

https://translate.google.bg/translate?s ... t=&act=url

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Общи

#13

Мнение от Philip » 06 юни 2015 06:12

Това е от линка http://www.electrotherapymuseum.com/
Rotary_Spark_Gap.jpg

Май не бях виждал искри да пълзят по този начин! ??
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Дуднялник - Общи

#14

Мнение от hyparh » 11 юни 2015 16:13

Те повече искри излизат от долната част на вторичната, отколкото от сферата :)) Така лесно може да се прецака намотката, иначе са много готини тези пълзящи светкавици. Изглежда въздухът около диелектрика се йонизира по-лесно и електричеството преминава през него. Въртящият разрядник е ключа към високата производителност на този мъник.

Тази нощ сънувах някакви странни експерименти. Бях поставил няколко магнита над някаква метална плоскост (приличаше на алуминий). При хоризонтално положение, магнитите стояха върху плоскостта, но при наклон, се отлепяха и чрез левитация на 1-2 см. над метала, бавно тръгваха по посока на наклона. Един вид метала се явяваше нещо като мнооого силен диамагнетик. После сложих някакво черно пластмасово топче, което изведнъж подскочи от плоскостта и се търкулна някъде. Когато го открих, забелязах, че около топчето пространството се е "изкривило" (т.е. силна разлика в етерните плътности) и се виждаше как пречупва светлината като през леща. Получи се нещо като аналог на магнита, но по начин повлияващ и на светлината. Зарадвах се, че съм открил начин за получаване на този ефект и тъкмо мислех да си направя още няколко такива топчета и... всичко замина в небитието :))

Сега се сетих за този експеримент, тоста е готин:


Не може да се види дали лъжицата е дървена или пластмасова, но си мисля, че е второто.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Дуднялник - Общи

#15

Мнение от hyparh » 16 юни 2015 10:43

Може би най-загадъчния ръкопис на света - Ръкописът на Войнич. Написан е на непознат език с непозната азбука, а вътре е пълно със странни рисунки на неизвестни (поне повечето) растения, астрономически, астрологически схеми, както и непонятни съоръжения с хора в тях.

http://megavselena.bg/razgadaha-chast-o ... a-voynich/

Уж през 2014-та са направени някои успешни разшифрования (в статията има линк с текст на английски), а езикът е определен като някакъв ацтекски диалект.

Тук може да се разгледа ръкописът: https://archive.org/details/TheVoynichManuscript

Кой знае какви неща са описани в него... Може би създаване на различни видове растения, древни познания за космоса и вселената (оставени евентуално от извънземни), "вълшебни" вани и съоръжения за здравето на човека (и може би генетично манипулиране), работещи на непознати принципи.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Общи

#16

Мнение от Philip » 16 юни 2015 11:40

Преди време се бях заиграл да го разгадавам :)
Някъде го имам и сканиран целия.
Странна история е.
Прекалено късна му е хартията, за да има такива знания, за каквито казваш.
Излъчването на написаното и рисуваното е като откъснато от действителността. Не кореспондира с никоя реалност, до която аз имам достъп в момента.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Дуднялник - Общи

#17

Мнение от hyparh » 16 юни 2015 12:56

Е, значи може някой на гъби или някаква тревица да го е писал :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Дуднялник - Общи

#18

Мнение от hyparh » 17 юни 2015 21:12

Какво ли означава, когато заради повече циркулираща енергия в организма, околните събития започват да протичат по-бавно? Определено в момента е така с мен, слушам си музика и все едно съм я пуснал на по-бавен темп. Усещането е напълно реално. Или етерът е започнал да ми влияе по-малко заради енергията, или мозъкът работи на по-бързи обороти (макар и аз да не го усещам така). При всички положения е интересно състояние.

Случвало ми се е да се забързат нещата, но това е когато мозъкът е уморен (примерно след нощна смяна) и не възприема достатъчно добре текущите събития.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Общи

#19

Мнение от Philip » 18 юни 2015 07:16

Hola
Първо Айкроу с часовниците, сега и ти :))
Явно е време и за тази тема :))

"Времето" е нещо много променливо.
Смешно е, когато обявят, че са направили атомен или някакъв друг часовник, който е точен хиляди години Wonky :)) laught
Температурата се измерва директно.
Скоростта на вятъра примерно - също.
А времето го мерят индиректно. С честота на трептене на кварцова пластина, пружина, разпад на атомни ядра olele
...И твърдят, че измерват време laught
То е абсолютно абстрактна и напълно променлива величина.

При работещата сега примерно система за наблюдение на случайно генерирани числа, които показват промяна в резултатите при по-големи катаклизми и събития, в които участват много хора (забравих какво беше официалното име на тази система) реално мерят точно истинското време, а не това, което те си мислят 2ha

Много години съм си играл (и продължавам да си играя), за да схвана от какво зависи скоростта на протичане на процесите.
Примерно, когато човек е притеснен и очаква нещо, локалното му време променя хода си и върви много бавно (такова е чувството). Реално локалното време на системата човек при тази емоция се забързва спрямо преобладаващото течение около него. (Всяка емоция, свързана с очакване прави това)

Когато човек е спокоен и не му пука от нищо, той се включва напълно в потока на околното време и започва да възприема случващото се около него като в забавен каданс. Разликата с предишния случай е, че при такова включване всичко околно ускорява хода на случването си. (Това си изживял ти)
За да бъда малко по-ясен - пример. Ако успееш да се потопиш в такова състояние - тотално спокойствие и единение с околното голямо - и през това време караш кола, накрая установяваш, че си стигнал за отчетено по часовник много по-кратко време до крайната точка, въпреки, че си карал със същата скорост, с която караш винаги.

Стана огромен пост, така че приключвам, но ако на някой е интересно какво съм разбрал и как всеки може да го използва, за да улеснява живота си (аз го ползвам в някои ситуации) :) - да отворим тема и да си дуднем в нея за това.

Още повече, че в последните години времето стана още по-променлива величина и в годината поне по няколко пъти се получава забавяне на общото време, независимо от наблюдателите и така те (ние) се оказваме система с по-бързо течащо време с всички следствия от това - месеците примерно при такава ситуация се удължват неимоверно много (последния такъв случай бяха няколко дни от края на миналия месец)
Hola sunny
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Общи

#20

Мнение от icrow » 18 юни 2015 08:51

Интереснa е темaтa. Aз нa няколко пъти съм се хвaщaл, че кaто не ми стигa времето, зa дa нaпрaвя нещо и почвa бо бaвно дa минaвaт минутите. Лошото е, кaто се прокрaдне мисълтa "aми сегa нямa дa ми стигне времето" Тогaвa ефектa е обрaтен. :)) Другото което съм рaзбрaл е, че онедните ми почивки минaвaт бaвно в офисa и супер бързо у нaс. :)) Дaли имa нещо общо оргонa с товa?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”