Качване на снимки и файлове във форума

Моля, прочетете този раздел преди регистрация.
В него е посочено за Кого Е и за Кого Не Е форумът. Описани са също негови настройки и функционалности. Моля, пишете тук за евентуални бъгове и проблеми, както и за предложения.
Правила на форума
Потребители, които не активират акаунта си до един месец след регистрация, както и потребители без нито един пост, които не са влизали в акаунта си в последните 6 месеца, ще бъдат изтривани.
Това няма да е причина за отказ на повторна регистрация, ако някой възобнови интереса си към обсъжданите във форума теми.
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Качване на снимки и файлове във форума

#1

Мнение от Philip » 30 ное 2014 07:38

Задал съм максимални параметри на качваните снимки. Пикселите са 1200 по 1200, а размера - максимум 5Мв.
Ако бъде надвишен някой от тези параметри - форума няма да приеме файла.
Моля всички, които качват снимки, да ги качват директно тук, а не да се дават линкове към други места, от които снимката всеки път при зареждане на страницата да бъде изтегляна.
За преоразмеряване на снимките лично аз ползвам програмата XnView. Разкошна програма, лека, в същото време с много възможности, свободна за ползване, с български език включително. Това е сайта на разработчиците и, от който можете да си я дръпнете съвсем свободно. http://www.xnview.com/en/xnview/
С нея може да преоразмерявате и правите каквото си пожелаете с всякакъв вид снимки и графика, включително и да си правите снимки на екран, ако сайта не позволява копиране на снимките или текста и да запазите каквото пожелаете в какъвто формат и размер ви се иска :)

Препоръчвам също да ползвате функцията "Виж активните теми", вместо да разчитате на цвета на темата за четена - нечетена - синьо - червено. Като знаете кога за последно сте влизали във форума - няма да бъдете подлъгани от функцията за цвят за прочетени мнения.
Оказа се, че при изтриване на кеша на сървъра, който пази в някакъв файл кой какво е прочел и какво - не, информацията с цветовете става невалидна - дава си нещо, както незнайно кой файл го реши. А изтриването се налага да бъде направено задължително след като се направят промени по системата на форума.

Та - с две думи не разчитайте на цветовете за четени теми :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#2

Мнение от icrow » 30 ное 2014 09:59

Знaчи проблемa не бил в моя тв. :)) Товa с кaчвaнето нa снимки, нямa ли дa дигне много трaфикa зa форумa и домейнa. Дa не ти цъфне някоя сметкa после. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#3

Мнение от Спиридон » 30 ное 2014 12:37

Външният трафик ще намалее за сметка на заеманото сървърно пространство.
При това положение, ще има ли начин снимките да излизат на желано място сред текста, а не само в края? Нещо от сорта на това да се качват локално и да се пуска пак линк, който обаче вече ще е вътрешен за сървъра и няма да товари с външен трафик?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#4

Мнение от Philip » 30 ное 2014 13:42

Имам много пространство и трафик. Няма проблеми :)

Спиридон, не разбирам въпроса ти.
Където искаш, там из текста ти излизат снимките.
Когато пишеш, под текста, под надписите Прегледай и Изпрати има надпис Прикачи файл. Избираш си го от телефона или компютъра и той се появява в прозорчето.
...След като кнатиснеш Добави файл, прозореца премигва и тя се появява с опция Сложи или нещо подобно беше.
Текста ти в този момент е над снимките. С ляв бутон на мишката чукваш, където искаш да бъде снимката из текста, за да се покаже на това място чертата за писане. Чукваш на надписа "Сложи", който е до снимката и тя си отива на мястото на мигащата черта в текста.

...Ако не си питал това - извинявай :)

Но това за снимките е пожелателно само. Като сте си ги качили на друго място - слагайте си ги като досега. Лошото е, че я дава голям размер в самия текст, когато е от линк. А и ако евентуално някога външния сайт, от който са линквани изчезне от нета - няма да ги има и тук. Това е :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#5

Мнение от Спиридон » 30 ное 2014 14:03

Точно за това питах, много благодаря :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#6

Мнение от ivchak » 30 ное 2014 19:42

В тези 5 Мб. има ли ограничение за броят на снимките или ограничението е за 1 снимка, въпреки че според мен една снимка не би трябвало да е повече от 200-300 кб.(в зависимост от тематиката) :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#7

Мнение от Philip » 30 ное 2014 19:45

За 1 снимка или 1 файл.
Такава е системата, че всичко брои за файлове и няма как да се отдели по-малък размер за снимки :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#8

Мнение от Спиридон » 11 яну 2015 15:52

Едно предупреждение. Видях за подобен проблем в друг форум, докато ровех инфо за Райф честоти, та може и тук да се получава нещо такова. Мисля, че даже е много вероятно да е така, защото ми изчезна снимка в едно ЛС, след като качих същия файл и в една тема тук.

Не дублирайте имена на прикачени файлове!

Това води до изтриване на предходния файл със същото име и в предходния пост просто показва, че вече не е наличен такъв файл. Това се отнася, както за имената на файлове/изображения, качени от вас, така и за тези, качени от друг. Т.е. гледайте имената да са по-шантави, за да са уникални и да няма повторения с ваши или на друг потребител файлове.
Това е ограничение на самата платформа, не знам дали е оправен проблема в по-новите версии (от тази, която видях в другия форум) и дали въобще има фикс.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#9

Мнение от Philip » 11 яну 2015 17:51

Това е последната версия с тук таме допълнителни подобрения.
Всяка от снимките я доименува преди да я сложи в базата данни.
За ЛС. И аз се дзверих един ден, че ми дава само име без снимката при отваряне на хронологията на съобщението с това име. Оказа се, че ако отвориш първото си съобщение от изпратени я дава и снимката. Така че и там не се губи :)
Но няма лошо снимките да се именуват с отговарящо на тях име. Даже е препоръчително :)
Наблюдавам Анализирам Променям

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Правила на форума Снимки и файлове Принципни положения

#10

Мнение от sheki » 11 апр 2015 12:41

Спиридон написа:Външният трафик ще намалее за сметка на заеманото сървърно пространство.
При това положение, ще има ли начин снимките да излизат на желано място сред текста, а не само в края? Нещо от сорта на това да се качват локално и да се пуска пак линк, който обаче вече ще е вътрешен за сървъра и няма да товари с външен трафик?

:) тук май нещо се бъркате, не че има сигурно някакво значение ама да поясня ако снимката е качена на сървъра при отваряне на темата се зарежда от сервера демек заема масто и прави трафик но може да бъде скрита за нерегистрирани, ако е качена като тази примерно http://sheki.zlatograd.com/blog/pics/ozon/ozons.JPG при отваряне на темата снимката не натоварва сервера с трафик и не заема място, и се вижда от не регистрирани потребители.
Аз като цяло съм на мнение прикачените файлове да се виждат и свалят само от регистрирани потребители.

Отговори

Върни се в “Форум и правила”