Що за животно е Свободната енергия

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Що за животно е Свободната енергия

#41

Мнение от icrow » 15 сеп 2017 07:00

Абе фри фри, ама като влезе вмасово използване дали няма да се отрази ня земта :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Що за животно е Свободната енергия

#42

Мнение от Philip » 15 сеп 2017 09:20

Значи си схванал за какво иде реч и как става?
Мен ме объркаха горна и долна половина на сферата :))
Все си мислех, че е цяла и без прекъсване.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Що за животно е Свободната енергия

#43

Мнение от icrow » 15 сеп 2017 09:36

Ми тя тази енергия едва ли е просто там и чака да я използваме а иначе да няма полза от нея :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#44

Мнение от Чудещият се » 04 фев 2019 18:20

Свободна енергия е всяка енергия за която не се заплаща, тя е навсякъде около нас и чака само да я уловим някак си Hola

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#45

Мнение от Спиридон » 04 фев 2019 19:27

Малко се повтарям, но по твоята дефиниция мангалите отдавна ползват свободна електрическа енергия.
За всичко се плаща по един или друг начин. Какъвто и да е генераторът, все ще трябва да се плати поне за материалите/частите за него. Въпросът е добивът да не е свързан с разходването (нямам предвид първоначално влагане) и унищожаването на материални ресурси и да не вреди на Природата.

А по мое мнение, по-добре е, че няма общодостъпен начин за неограничен добив на енергия. Иначе нямаше да остане неопропастен кв.м. от Земята.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#46

Мнение от Чудещият се » 04 фев 2019 19:29

Philip написа:
31 яну 2015 06:51


Всяко тяло, процес, ситуация, нормално се намира в покой.
Когато ги задвижим (променим) по някакъв начин, заедно с тях се задвижва и полевото пространство около тях. Ако искате го наричайте етер, ако искате - каквото искате.
Именно то създава "съпротивлението" за "промяна на момента", както го нарича съвременната физика Wink
Това важи както за физическите тела, така и при повишаване на напрежението примерно в една ел. верига.
Когато сме вложили някаква работа и тялото или процеса е задвижен, заедно с него вече се движи и "етера".
Задвижения "етер" е с много по-високи енергии.
Не съм противник на етерната теория която обяснява цялата физична картина на света, включително и явления като инерция и гравитация, но първо трябва да се знае че етерът не е индетифициран като среда която отговаря за множество явления и процеси във вселената от физично естество пък и от всякакво. Второ дори и да се индетифицира етер то все пак трябва да се докаже с научен метод как именно реализира, променя, или влияе на физичните явления, например както предполагаш че инерцията е явление следствие на влиянието на ефира което той проявява, като съпротива на приложена сила към тяло за неговото ускоряване. Как ефирът "задържа" силата приложена към тяло за неговото ускорение? така че при прилагане на силата тялото което прилага силата чувства съпротивата на тялото към което е приложена силата. Това е закона на Нютон за действието и противодействието на телата които си действат със сила равна по големина и противоположна по посока, и от което следва че телата се ускоряват. И защо телата когато се движат по инерция не чувстват етерното съпротивление? Трябват емпирични данни които недвусмисленно показват че етерът е причината за инерцията на телата и за тяхната инертност, т.е, силата на противодействие, на силата която действа на телата необходима за тяхното ускоряване.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#47

Мнение от Спиридон » 04 фев 2019 20:14

Между другото това са два закона за противодействието и ускорението и единият не следва от другия. И те (както много други) само казват (предполагат) какво се случва, но не и защо и как точно. Какви точно емпирични данни са необходими за идентифицирането на етера? Коя от субатомните частици е идентифицирана пряко, а не косвено по някакво нейно проявление, на което е намерено обяснение (едно от възможните)?
Мен ме вълнува следното - ако приемем, че етер (или всички заместващи термини, само и само да не е етер) не съществува, то:
Какво е обяснението на инерцията?
А как да се обясни пренасянето на електромагнитни трептения през вакуум, който няма нито електрически, нито магнитни свойства?
А как се обяснява магнетизма въобще?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#48

Мнение от Чудещият се » 04 фев 2019 21:07

Спиридон написа:
04 фев 2019 20:14
Субатомни частици каквито са електрони, протони, неутрони, са детектирани в мехурчести камери https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 1%80%D0%B0 Но ефир още не е детектиран, а светлината била фотони частици, така твърди конвенционалната физика. И мисля че ако нямаше противодействие на силата на действащото тяло, то тялото на което му се действа със сила ще придобие мигнновенно ускорение, което е всъщност движение без ускорение, тялото ще добие скорост от нула до примерно 10 m/s мигнновенно без за това да е необходимо време за да се ускори.Така че мисля двата закона за действието - противодействието и ускорението са взаимносвързани с причиноследственната връзка. Ако няма действие-противодействие, няма да има и ускорение. С две думи цялата механика нямаше да е това което е.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#49

Мнение от Спиридон » 04 фев 2019 21:47

Аз написах, че от единия закон не следва другият, а не, че няма нищо общо помежду им. Ясно е, че и в двата случая става въпрос за механично взаимодействие.

Според мен, ако нямаше противодействие (ама кое го обуславя без етер???), нищо никъде нямаше да се движи въобще. Как въобще нещо ще упражни сила да ускори друго, ако няма за какво да се "зацепи" то самото?

Относно мехурчестите камери - е да, де - косвена идентификация.

Какво по-сериозно нагледно доказателство, че има още нещо, освен официално обявеното, от електричеството и магнетизма? Проявите им се виждат и усещат. А дали ще се нарича етер или по друг начин (много хора обичат да въвеждат нови термини, че да ги запомнят с нещо, щото друго няма много с какво), за мен е без значение.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#50

Мнение от Чудещият се » 04 фев 2019 22:01

Спиридон написа:
04 фев 2019 21:47
Мисля че точно от действието-противодействието, следва и ускорението. И се обосновах за това, като казах че ако няма силово противодействие на действащата сила, тя ще ускорява мигновенно, но сега стигам до извода че впрочем въобще няма да има и ускорение, ускорението се явява като промяна на състоянието на праволинейно и равномерно движение, или състояние на покой. Като тези състояния се стремят да се запазят, та затова и възниква противодействащата сила, ако няма действаща сила няма и противодействаща. Когато 2 сили се уравновесят те стават 0, когато F1>F2 имаме ускорение. Силата е мярка за способността за въздействие м/у телата в природата, ускорението е произведение на силата по времето или пътя и частно от масата. По въпроса за детекцията със мехурчеста камера, е от това по пряка индетификация няма, поне за сега, тя частицата не може да се види с просто око.

Отговори

Върни се в “Свободната енергия”