Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Други-Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#1

Мнение от icrow » 23 дек 2014 13:59

Не можах да открия дали имаме такава тема, та пускам тази. :))

Преди малко си карам от Връдебма към дружба и си гледам облаците с поляризираните ми очила. Около слънцето имаш не малко облаци, но един от тях с форма малко, като кораба Ентърпрайс :)) контурите му сияеха разноцветно, както сапунен мехур. Виждаше се само с очилата. Ако нямаше други облаци наоколо, които да не светеха, щях да реша, че се пречупва светлината от облака и така го виждам заради поляризираните очила. То и най вероятно точно това става, но се забелязва в точно този странен облак заради състава му. Така си мисля де. Вероятно Хипарх ще каже как е.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#2

Мнение от Philip » 23 дек 2014 17:07

У нас имам снимки, които съм правил на такива. Като се прибера - ще ги потърся и пусна да разбера за едно и също ли говорим Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#3

Мнение от Philip » 23 дек 2014 21:17

12.10.14.jpg
20.03.13.jpg
27.01.14.jpg
27.05.13.jpg
Имам и други, но не ми се рови повече в годините назад :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#4

Мнение от icrow » 23 дек 2014 21:23

Не. Както си е облака и контурите са му очертани от всякъде с такива http://farm9.static.flickr.com/8449/806 ... 5d29_m.jpg цветове, но се виждат само с поляризирани очила. Иначе си е нормален облак. Дадох на колегата да го снима през очилата ама заради силното слънце не се вижда нищо. То и самата му форма беше странна. То през целия ден почти нямаше нормален облак.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#5

Мнение от ivchak » 23 дек 2014 21:34

Филип, тази дървена лъжица сякаш има аура , или твоята избива отстрани :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#6

Мнение от Philip » 23 дек 2014 21:58

Фокусирах далече, после насочих апарата и скрих с лъжицата слънцето. Та - не е на фокус и най-силната светлина е зад нея.
Затова изглежда така.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#7

Мнение от hyparh » 23 дек 2014 22:14

Готини снимки, особено слънчевото куче на снимката от 27.05.13 Astros Тези ефекти (халота, стълбове, кучета, фалшиви слънца и т.н.) възникват при наличие на тънки облаци от високите етажи, които са съставени от ледени кристали, пречупващи светлината по определен начин. В Уики-то горе-долу добре са систематизирали тези явления: http://bg.m.wikipedia.org/wiki/Хало

Айкроу, мисля, че се сещам за какво говориш. Аз с просто око съм виждал такива цветове при прозиране на луната през ръбовете на облаците. Признавам, че тези окраски изглеждат малко странно, сякаш има някаква химия в облаците. Направо бяха като боядисани с няколко преливащи окраски, а и бяха от ниските етажи. По-различни са от обикновеното светлинно разлагане като при снимките на Фил. Тогава много се учудих защо така изглеждат, кой знае какво е хвърчало из небето... Не беше много отдавна - преди месец-два.
А за формата може би имаш предвид лещовиден облак. Те се образуват при наличие на много силни ветрове на тяхната височина, които се издигат пред планинско препятствие, формирайки почти стационарен лещовиден облак. При фьонови обстановки почти винаги над Витоша или близо до нея възниква такъв.
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Lenticular_cloud

ПП. Първия линк трябва да се копира в браузъра, че нещо не отчита кирилицата като част от линка.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Войната срещу човечеството. Харп Кемтрейлс и др.

#8

Мнение от icrow » 23 дек 2014 22:33

Да пречупване на светлината е, обаче защо само на един облак а на околните го няма. Както заради верото балоните правят тези цветове, така си мисля, че има нещо друго освен вода в този облак. Не искам да развивам консипрация. Само расъждавам.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#9

Мнение от hyparh » 23 дек 2014 23:02

И аз така си мисля. Тогава веднага направих асоциация с цветовете от сапунени мехури, защото много приличат. И това автоматично извиква мисълта за нещо "химично".
Може да се погледне и под друг ъгъл, който обединява двата случая - липсата на силна светлина. В твоя случай поляризираните очила затъмняват картинката до някаква степен, а при мен беше през нощта на лунна светлина. Възможно е при такава ниска осветеност цветовете от пречупената светлина да ни изглеждат някак по-различно. Но пък при теб е бил само един облак, а при мен облаците бяха сравнително ниски и температурата беше доста над нулата, т.е. няма как да е имало замръзнали кристали... или пък и в двата случая да са били съставени от по-едри капчици, които да са пречупвали на принципа на дъгата. Загадка :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Войната срещу човечеството. ХААРП Кемтрейлс и др.

#10

Мнение от icrow » 23 дек 2014 23:25

Това с луната и аз съм го виждал, но облачността беше като перде и се получаваше голям ореол от такава светлина.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”