"Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

Температура и ННО накуп
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

"Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#1

Мнение от Philip » 02 яну 2015 14:15

На някой забавлява ли му се?
Аз започвам да се забавлявам с това :)
Вече натрупах минимума знания за принципа на осъществяване, сдобих се с уред за отчитането на алфа, бета и гама лъчи (за да си вържа гащите и да съм спокоен относно радиация, въпреки че всички повторили успеха и опита пишат, че радиация няма :)) )
cfrg.jpg
и смятам да започвам.
Нужното за осъществяване на опитите са два волфрамови електрода, в дестилирана вода с калиев карбонат като електролит. Захранване 160 - 300 волта. Разход на ток - до 280 вата, под 1 ампер.
В нета има вече десетки положителни опити в домашни условия :)
Ето и един сайт за първоначално запознаване с постановките
http://earthtech.org/cold-fusion/mizuno ... descent-w/ Hola
Със знанията, които имаме тук, смятам, че ще достигнем и повече като отдадена топлина :)
magstirrer.jpg
Hola
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#2

Мнение от Спиридон » 02 яну 2015 18:30

Филипе,
интересно забавление си си намерил. Бих се включил и аз, след като се запозная с основите и необходимото. В тази връзка, не виждам линк към друг сайт в поста ти confus .

За всички експериментатори:
Алфа- и бета- излъчванията са по-опасни от гама-лъчението, но много лесно се неутрализират. За блокиране на алфа лъчението е достатъчен и лист хартия, а за бета-лъчението стигат примерно няколко десетки см въздух и то при по-високи енергии. За гама-лъчението е необходим детектор, но не всички детектори регистрират всякакви нива енергии.

П.С. Като написах горното и потърсих нещо по въпроса в Нета. Ето тук има информация:
http://roentgen-bg.org/radiation.html
и конкретно тук:
http://roentgen-bg.org/files/5.2.Interactions.pdf
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#3

Мнение от Philip » 02 яну 2015 19:17

:)) :)) :))
Само съм написал, че давам линк 1ke
Днес го правя за втори път :))
Ей сега ще го добавя в самия пост, там, където съм обявил, че го давам :)
Благодаря за това, че каза. Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#4

Мнение от Philip » 02 яну 2015 20:24

Айкроу,
Би ли погледнал с помощта на махалото първата от снимките на темата?

***

Спиридон, уредът ми е този :) http://www.inlab-bg.com/subpage_Offers_radiometer.htm
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#5

Мнение от icrow » 02 яну 2015 20:50

В светлата част на буркана е 14 ОВ и 11 ОА В горната част -35 ОВ и -31 ОА
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#6

Мнение от Спиридон » 03 яну 2015 09:08

Philip написа:Спиридон, уредът ми е този :) http://www.inlab-bg.com/subpage_Offers_radiometer.htm
Би трябвало да свърши работа. Няма да реагира на рентгеново лъчение под 100 kV, но не виждам и причини за образуване на такова. Гама-лъченията обикновено са с по-висока енергия.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#7

Мнение от Philip » 03 яну 2015 09:25

Нещо принципно обаче има грешка в технологията на измерване на гайгер-мюлеровия брояч confus
Отчита йонизацията като радиационно излъчване zz1
Пробвах го преди малко на Тесла лампа - от тези сферичните, които ги продават под път и над път (такава, каквато ползва и Асен за генериране на микровълново излъчване за версията на излъчвател на Лаковски)
Глупавият уред се побърка и даде овърфлоу.
На по-малко от петдесет сантиметра от нея започва лудо качване на стойностите за облъчване. Като сложа зад него меден стъпков отражател, направо му се взима акъла Wonky :))
Знам, че Райх е ползвал префасониран гайгеров брояч, за да отчита OR и DOR.
Не виждам обаче какво може да префасонира по него, след като датчика си е датчик и за да отчита различните типове радиационни вълни пред него застава само алуминиева пластина, която филтрира вълните.
Освен да е намерил материал, който да излъчва йони в присъствието на оргон confus
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#8

Мнение от hyparh » 03 яну 2015 13:05

Фил, плазмената лампа в основата си е като теслов траф - високи честоти и шум в широк спектър. Тези излъчвания по принцип смущават много електрониката, а може и да я повредят. Аз не бих доближавал много уреда, сигурно е и доста скъп... 1one
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#9

Мнение от Спиридон » 03 яну 2015 14:49

Philip написа:Отчита йонизацията като радиационно излъчване zz1
Ами точно на този принцип работят. Отчитат радиацията (йонизиращо лъчение) посредством йонизиращия й ефект върху "сензора".
В зависимост от материала в "сензора", йонизацията настъпва при по-високи или по-ниски енергии.
За съжаление, не съм толкова навътре, че да знам дали прякото излагане на йонно поле задейства уреда или ефекта се дължи само на смущения, както описва hyparh.
Може и да са двете едновременно :) . Не, че има някакво значение. Идеята ми беше, че най-вероятно не работи коректно в йоно поле, дори и да има начин да се изолират смущенията в електрониката.

Относно Райх. Дали пък не е ползвал биметален (или поне от 2 различни материала) сензор. Единият привлича левите вихри, другият десните и между тях да се получава потенциална разлика по-голяма, отколкото без поле. confus 2ha
Филипе, ти нали беше измерил, че тръбата ти създава някакво ел. напрежение, когато работи?
Естествено, ако принципът работи, остава (само :)) )да се:
- калибрира уреда;
- провери дали показанията са линейни и в какъв обхват;
- провери дали и къде има насищане.

П.С. Въпрос към разбиращите - ако уредът (ЕДИТ: имам предвид уреда на Филип за измерване на йониз. лъчения) се постави във Фарадеев кафез, това ще го изолира ли от смущенията и от йонното поле?
Със сигурност кафезът няма да спре гама-лъчение.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#10

Мнение от ivchak » 03 яну 2015 17:11

До сега не съм видял работещ на практика уред който със сигурност да отчита оргонната енергия :) Има разни реклами из нета но не зная дали нещо от тях работи както трябва.В повечето случаи различните датчици се влияят от слънце , луна , ел.магн. излъчвания, от самият оператор и т.н. Прости датчици има много , но те отчитат само , че има някакво излъчване но какво и колко е не могат да определят. Наумкин има писано за едно просто у-во за откриване на мрежата на Хартман, но не съм чувал някой да го е правил.Състои се от малка тристенна пирамидка от желязна ламарина,един пиезодатчик и малко аудиоусилвателче за датчика. Ако има някой мераклия да се занимава мога да намеря описанието(няма схеми) :) На руския форум нереалност от 3 години обсъждат някакви сложни схеми за датчик, но до сега няма нищо работещо - само си чешат езиците :))

Отговори

Върни се в “Студен ядрен синтез”