Вода - Първата ми оргонна медна тръба

Зеолит Оргонни устройства Вихрови тръби Шаубергер
Bob

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#11

Мнение от Bob » 24 ное 2014 13:21

Когато флуида при влизането си в тръбата се завърта наляво, при излизането си той е положително зареден, защото като гледаш изхода на тръбата се върти надясно. :)
То в началото и аз се бърках, ама вече станах спец. Smile1

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#12

Мнение от icrow » 24 ное 2014 13:24

Мaлко по късно ще премеря чaшите. Инaче по моя опит твърдя, че гледaно от към изходa нa тръбaтa трябвa дa се вие нaдясно. Рaзбирaзе кaквото и дa се прaви е хубaво нaкрaя дa се премери, зa дa е сигурно
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

djoko

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#13

Мнение от djoko » 24 ное 2014 19:46

Посоката я уточнихме в гаража покрай моя турбонатор.

Ще припомня дефиницията: Като идва към теб струята трябва да се върти по часовниковата стрелка.

По отношение на тръбата... и аз мислех да правя опити. Варианта на Филип обаче е доста трудоемък и изисква по специфични инструменти. Затова съм решил да купя тръба с алуминиева вложка и да опитам да я деформирам по указания начин.

В крайна сметка за мен най важно е изделията да са максимално лесни за изработка и репликиране.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#14

Мнение от Philip » 24 ное 2014 19:55

Егати чудото!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)) :)) :))
За първи ден от една седмица бях на работа и не мога да вляза във форума, защото не мога да си отцеля паролата, а то ме спира след някой и друг опит!
Цял ден само чета и не мога да отговоря!
ГОООляма гадост! :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#15

Мнение от icrow » 24 ное 2014 19:58

:)) Абе и аз си знам, че е гадно да се ходи на работа. :))

Джоко, не знам какво си разбрал в гаража, ама там остана обратното на твоето твърдение :)

Водата в чашите е:
лява -2 и нещо
дясна 8.6

ПП
Джоко, тръбата с алуминиева вложка си връща с по малко формата. Не мисля, че е подходяща. А и самата мед играе важна роля. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#16

Мнение от Philip » 24 ное 2014 20:03

stefan4o написа:Филипе, в какъв смисъл променя само енергетиката? Искаш да кажеш, че състава (вкусовите качества) си остават същите ли?
Естествено, че вкусовите качества ще се променят, но няма да бъде премахнат флуор, хлор и всякакви други гадости.
icrow написа:Нали не смяташ да я пиеш водата от тези тръби?
stefan4o написа:Като видя, че нещата се получават действително ще купя нова тръба от магазина
Не става!!!
Трябва да купиш от твърдите тръби, които ги водят за водопровод!!!
Във всички други тръби има съставки, които са вредни за хората!!!
stefan4o написа:(вчера това направих де, ама я усуках в обратна на часовника посока)
А това в коя посока е усукана тръбата при това изпълнение - НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ! - казах го по-напред в темата :))
Наблюдавам Анализирам Променям

stefan4o

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#17

Мнение от stefan4o » 24 ное 2014 20:30

Горе-долу разбрах за какво идва реч. Имам въпрос към Филип - казваш да не ползувам тръби от газови уредби, ОК, вчерашната беше от сектор ВиК от наша локална верига магазини за "майстори"... Ако не ти е проблем опиши каква трябва да е тръбата за питейна вода, казваш да не е мека, имаш предвид да не може да се огъва като тези на газовите уредби ли?
Сега разгледах из нета и попаднах на тоя сайт:
http://www.bgtherm.com/products/prices/ ... 0Pipes.pdf
има и меки и твърди. Тръби де...

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#18

Мнение от Philip » 24 ное 2014 20:40

Във всеки магазин, в който продават медни тръби ако питаш - ще ти кажат. Особено пък ако им кажеш, че през него ще преминава питейна вода! Трябва да са най-големите гадове ако не кажат това. А иначе: Има медни тръби, които са за питейна вода, както и фитинги към тях. Има и медни тръби за други цели. Към тях няма никакви изисквания за съдържанието на сплавта. По-евтините са тези, които са с общо предназначение и най-лесно можеш да разбереш, че са такива, защото ги продават от руло.
Тръбите за водопроводни инсталации се продават като прави тръби, като има с различни дебелини на стените.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#19

Мнение от Philip » 24 ное 2014 20:45

Ти междувременно си дописал.
Да. Точното наименование е за санитарни нужди, но като кажеш водопроводни е същото. Това са тръбите, които могат да се ползват, а от припоите - единствено този на Рьотенбергер - Твърд припой S5 L-Ag5P, 2x2mm, 1кг Той е със съдържание на сребро и освен това също е за санитарна употреба - т.е. отговаря на строги изисквания за състав.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Пречистване, енергетизиране, структуриране на вода”