Теории - Joseph H. Cater

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#41

Мнение от Спиридон » 11 окт 2017 16:55

Наковаване върху подходяща форма предполагам, че ще свърши работа за оформяне на повърхността. Отливане си представям само да го стопиш и да потопиш отгоре нещо с подходяща форма, за да се получи вдлъбната повърхност, каквато ти трябва. Сигурно има и други начини, но не се сещам сега. Все пак при отливането не можеш да избегнеш окисляването на външния слой и пак ще трябва полиране.

Оловото е толкова меко, че едва ли ще стане с абразивна паста, по-скоро само с парцал или някаква кожа. За клемите на акумулатор е достатъчно да се изтрие с мокър парцал и светват, за огледален блясък сигурно ще се наложи повечко да се потърка - може би с някакъв накрайник на бормашина, винтоверт или малък шлайф ще е по-лесно.
Ако има и калай, ще е малко по-твърдо и ще може по-лесно да се обработва.

А много от лаковете са органични, всъщност не знам има ли и други. Но трябва бързо да се нанесе, защото оловото се окислява много бързо.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#42

Мнение от hyparh » 11 окт 2017 20:50

Спомням си как като малки топяхме олово от акумулатори и го изливахме в кофа с вода за получаване на причудливи формички :) В началото имаха отличен метален блясък, но бързо след изваждането им от водата помътняваха.
Някой път ще потренирам с парче гладко отлято олово да проверя какво е необходимо за докарване на максимална отражаемост и накрая ще го топна в лак за дърво примерно, да видим дали ще я запази.

Идва ми на ум и още нещо. Почти съм сигурен, че според метала, с който взаимодейства светлината, ще зависи и крайният резултат. Полученият вид и плътност на меките частици зависи основно от светлината, но би трябвало върху някои аспекти да влияят и материалните частици, с които се сблъсква тя, т.е. самите огледала.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#43

Мнение от Спиридон » 11 окт 2017 22:30

hyparh написа:
11 окт 2017 20:50
Идва ми на ум и още нещо. Почти съм сигурен, че според метала, с който взаимодейства светлината, ще зависи и крайният резултат. Полученият вид и плътност на меките частици зависи основно от светлината, но би трябвало върху някои аспекти да влияят и материалните частици, с които се сблъсква тя, т.е. самите огледала.
100 на 100. Оловото направо поглъща високоенергийни лъчения, та ако не стане с него, може би ще е по-добре с обратния край на спектъра - някой лек метал. Но все ми се струва, че в комбинация с огледална повърхност ще стане интересно - хем рязко сваляне на енергията, хем отражение.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Joseph H. Cater

#44

Мнение от Philip » 12 окт 2017 05:40

Продават нанопокрития за стъкла - за отблъскване на мърсотията, която се лепи. Използвам ги като правя витражи с оловни шпросни. При изчистване с парцал и веднага нанасяне на покритието - оловото се запазва лъскаво и не патинира.
Ето едно съвсем примерно: https://percenta.bg/nanopokritie-za-fas ... zorci.html
...Не съм се сетил досега да го ползвам и пробвам като изолатор или да обмажа нелакиран проводник и да го опна на Слънце, или да обработя някой от отражателите ми 1ke Dash ...Но задължително ще го направя! Astros Phil24 Senile Witchy
1mag
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Теории - Joseph H. Cater

#45

Мнение от icrow » 12 окт 2017 07:24

Това нещо май няма да стане на прозорци на кола :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Joseph H. Cater

#46

Мнение от Philip » 12 окт 2017 07:40

Напротив :) То е основно за стъкло :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#47

Мнение от Спиридон » 12 окт 2017 08:18

Ползвал съм преди такова на колата и ефект определено има, особено си личи при дъжд. По-качествените издържат половин (до 1 твърдят някои) година, най-калпавите - до първата автомивка.
Ако се слага, трябва да се покрият гумените уплътнения, защото моите побеляха там, където попадна препарат и изглеждаха като много остарели. Ама може и да не е при всички така.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#48

Мнение от hyparh » 12 окт 2017 08:45

А дали е проводящо? confus
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#49

Мнение от Спиридон » 12 окт 2017 08:51

Съмнявам се.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Joseph H. Cater

#50

Мнение от Philip » 12 окт 2017 09:45

Не.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Теории”