Здраве Принципни положения :)

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Отговори
mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Здраве Принципни положения :)

#111

Мнение от mascara » 22 окт 2017 13:16

Ще се пробвам, ако ми подскажеш къде? hola2

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#112

Мнение от Спиридон » 22 окт 2017 13:24

Много благодаря. Ако е до 5 МВ (.doc или .zip), то може да се прикачи в съобщение във форума (ти си избери дали тук или в друга тема).
Ако е по-голямо, ще ти пратя имейл на ЛС.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Здраве Принципни положения :)

#113

Мнение от mascara » 22 окт 2017 13:30


А.А. Микулин "Активное долголетие"

Популярный рассказ о полезных физиологических
представлениях и фактах, которые каждый
человек должен знать с юности и помнить всю жизнь
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#114

Мнение от Спиридон » 22 окт 2017 13:53

много, много благодаря 1ty hola2
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

bluesky

Re: Здраве Принципни положения :)

#115

Мнение от bluesky » 27 окт 2017 06:41

Добро Утро на Всички!

Идеята Ми бе да прегледам набързо този пост... Резултата - ВСИЧКО е изчетено от игла до конец, и дори запазено на Хард Диск... хе, хе, хеее...
И макар Човек да ги знае, общо взето, нещата около Здравето, то едно припомняне, освен това от Хора, които имат и определени достижения в начини за съхраняване на Тонуса, дисциплина, за да се довеждат нещата до система, е особено амбициращо...

Много благодаря на "мотора" на тези теми, SPIRO, за ценната информация и заряд да прави нещата да се случват правилно.

Един въпрос относно комбучата. Спомних си, че като студент, Моите колеги имаха комбуча и я пиеха като студен чай, главно. Спомних си това, и със съпругата ми , си набавихме гъбите, през Човек, (оригинала бе гъба, донесена от Америка). Направихме и условия, (по рецепта), и резултата надхвърли всички очаквания.

Изключителна работоспособност, енергия, бърза мисъл и пр.

След още четене насам-натам обаче, свързахме гъбата, (защото е гъба), с други гъби, които на Човек влияят с течение на времето, и като че ли спомагат за образуване, по скоро за развитие на ракови образования. Веднага я спряхме, (за всеки случай). Опитах се да намеря ИЗЧЕРПАТЕЛНИ ОПИСАНИЯ, по възможност био-химични, физиологични и пр...., как "работи" комбучата в симбиоза с Човек, (но не за кратко време), резултата ви го описах, а в един по-породължителен период от време и...

Не открих нищо ТОЧНО, засега. Затова за Нас комбучата остава един "отворен", на практика не-доизяснен въпрос.
Ако някой знае нещо по-фундаментално, нека каже.

Подхвърлям и Аз една Идея. Всеки Народ си има определена "формула за дълголетие", (тук не "дълголетието", естественно, е важно, а пътя към/по Здравето).
Например арабите - хумос, Българите, кисело мляко и т.н. Бихте могли, който желае, да изпробва различните "мъдри храни" на съответните Народи. Днес всичко може да се достави от всякъде.
Отчитаме, разбира се, и това, че конкретната територия, и нейните продукти, са най-естествените за тези, които са се родили там, така е и с Водата, ясно защо.
Само като Идея.

Това беше.
А имам и "десерт", който обаче още не съм го пипал, (само бегло прегледах), то затова се и впечатлих, и помолих за регистрация. Това е Темата на Филип за мегалитите... ха, ха, хааа... пазя си я за Празник.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#116

Мнение от SPYRO » 29 окт 2017 01:49

Добре дошъл във форума ,bluesky
не забравяй че квасът е комбинация от лактобактерия и гъба и в народните ни традиций има тъй наречените дни на безквасен хляб ,сиреч казано
ВСИЧКО ТРЯБВА ДА СЕ БАЛАНСИРА

ДОРИ И СТРАХИНИНЪТ Е СИЛНА ОТРОВА И В СЪЩОТО ВРЕМЕ Е ЦЯР ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ Е ИЗПОЛЗВАН ЗА ДОПИНГ И СТИМУЛАНТ !
Я се замисли какво е кефирът

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#117

Мнение от SPYRO » 29 окт 2017 02:02

Намери инфо за Георги Гайдурков ако се интересуваш за методите на дълголетие на народите от древността до наши дни
Аз лично съм с убеждението че дивата храна
спрямо региона в който си роден и отрасъл е най ценното затова ям всякви треволяци ,коренища грудки и плодчета ,всичко до което се докопам насред гори ,поляни и дерета
Вкъщи ме бъзикат че съм див козел :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве Принципни положения :)

#118

Мнение от Philip » 29 окт 2017 06:04

Защо чуждоземната храна вреди на здравето
http://forumizlojenie.com/zlatni-syveti ... a-tradciq/
Наблюдавам Анализирам Променям


Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#120

Мнение от Спиридон » 29 окт 2017 21:37

Абсолютно е така. И е най-ефективният начин за (само)лечение.

Но пък не е лесно да се промениш. По-лесно е да се гълтат хапчета. И ако (или по-точно когато) не подействат, както си мислиш, друг е виновен. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Здраве”