Що за животно е Свободната енергия

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Що за животно е Свободната енергия

#61

Мнение от Philip » 05 фев 2019 18:54

Ако не престанеш с тези огромни постове и празни приказки, които сам предизвикваш с философстването си, просто няма да имам избор да те резна.
...Чети, каквото те интересува.
Пробвай, каквото пожелаеш.
...И тогава обсъждай!
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Що за животно е Свободната енергия

#62

Мнение от icrow » 05 фев 2019 20:43

Аз не разбрах, ти чудиш ли се или знаеш всичко :? Докато отсяваш инфо а не пробваш, вероятно пропускаш някои неща, които може да работят и така в крайна сметка четеше пишеш а времето си минава и нищо насреща. Сигурно може и в формула да се спретне или закон. :))

И много те моля! Спиридон не те е наричал глупак ( още), така че спазвай малко повече добрия тон!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#63

Мнение от Спиридон » 05 фев 2019 22:02

icrow написа:
05 фев 2019 20:43
Спиридон не те е наричал глупак ( още), така че спазвай малко повече добрия тон!
Нямах възможност да пиша по-рано. :))

До Чудещият се:
Ако имаш дислексия или друг медицински проблем, намери някой, който може да ти помогне. Със сигурност има такъв, а писането на глупости по форуми само увеличава проблема. И не чети по-надолу, в такъв случай не се отнася за теб.

Ще опитам с най-кратки думи с малко срички.
Спри да ми даваш квалификации (пу Doh , не се сещам за по-кратка дума - абе, това кой какъв е), съвсем няма смисъл да го правиш:
1) Няма как да се засегна от човек, който не може или отказва или го мързи да разбере дори и прост текст.
2) Хабенето на клавиатурата (тази дума я знаеш, ползва я вече правилно) струва повече от писаното от теб в тази тема досега.

Понеже с думи не разбра, ще пробвам с формули да обясня най-лесното:
a - ускорение
F - сила
t - време
m - маса

Според теб:
a = F * t
По-рано се съгласи с Нютон, че:
a = F / m
--> F * t = a = F / m
--> F * t = F / m
--> t = 1 / m
т.е. излиза, че времето е реципрочно (хей, може би научи и смисъла на дума, която ползваше без да имаш идея какво значи) на масата.
Ако дотук вече разбра какви глупости твърдиш, имаме голям напредък и можем да минем на по-сложни неща като дименсии и т.н.
Ако и сега не си разбрал, но все пак искаш да ползваш математиката за нещо повече от събиране и изваждане до 10 (или 100, ако се напънеш), то намери си учебник по математика за 2-ри клас. Там обясняват равенства и правилата за умножение и деление с картинки.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Чудещият се

Re: Що за животно е Свободната енергия

#64

Мнение от Чудещият се » 06 фев 2019 10:40

Спиридон написа:
05 фев 2019 22:02
Пак не схващаш и се улавяш като удавник за сламка и почваш да квалифицираш кой колко разбирал.
Това a = F * t си го изсмукал от пръстите, това не означава реципрочнист, а пък и показва че на тебе не ти е ясно какво е реципрочност. Спирам до тук да се занимавам с теб, явно избиваш някакви коплекси на " Евентуално може и да не съм много умен" присъщо на вдетинени и разглезени хора. "До модератора" мисля че толеранса ти към новите потребители е по малък отколкото на по старите, не съм обиждал никой във форума, това че използвам епитети като "Малоумен" или "Глупав" не означава че са директно отправени към личността на потребителя. Потребителят Спиридон директно влиза в словесен конфликт и безпочвенно квалифициране на моята личност, което го смятам за нахалство и индиректна обида, тези неща не се ли виждат от ваша страна.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Що за животно е Свободната енергия

#65

Мнение от icrow » 06 фев 2019 10:55

:)) Май ти се държиш като дете. Ще кажа на другарката :)) Да Спиридон почна с един по изнервен пост, но имаше причина! След това ти почна с грубостите и сега се обясяваш като учевничка, че видиш ли то това което казах не било към личността му. А към ник нейма ли му беше :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#66

Мнение от Спиридон » 06 фев 2019 10:56

Виж какво, определено не можеш да разбереш елементарен текст, вкл. това, което ти си писал.

1) Казах ти да не цитираш изцяло постове точно над твоя - това затруднява четенето и е неуважение към времето на другите.

2) a = F * t го твърдиш ти, а не аз и то в няколко поста, вкл. с обяснения защо било така (макар, че не правиш разлика между скорост и ускорение)

3) t = 1/m е реципрочност, а не a = F * t и е съвсем ясно написано.

Щом не можеш да разбереш неща, написани и обяснени като за 4-ти клас (най-много), участието ти в този форум беше дотук с цел запазване на нервите най-вече на четящите те, но и на твоите.

Сериозно и без грам сарказъм - потърси специалист по дислексия.

П.П. От постовете на Чудещият се са премахнати цитатите на постовете ми, които са точно пред неговите.

П.П.2 Тъй като "Чудещият се" беше баннат от мен, ако някой иска да продължи комуникацията си с него и не вижда имейла му, моля да изпрати ЛС, за да му пратя имейла, с който се е регистрирал този потребител.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

KIOT

Re: Що за животно е Свободната енергия

#67

Мнение от KIOT » 12 фев 2019 21:36

Спиридон,Philip - Благодаря Ви за смислените отговори. Всъщност Аз като пенсионер имам много време и гледам филми в тубата за тези генератори и разни машинки който работят някак си, но има въпроси който искам да задам, моля не се сърдете.

1. Кой полюс на батерията съдържа енергията?
2. Как е по добре да движим електрон? Да го бутаме или да го дърпаме?
3. Вярно ли е че с намаляване на въртенето на електрона около себе си, се увеличава диаметъра му и съответно токовия му потенциал?
4. Вярно ли е че търсим свободна енергия за да я заковем с патент и робите да продължават да робуват?
5. Вярно ли е че ако се знаят принципите на СЕ ще се появят нови лъчеви оръжия и то достъпни за всички и масов мор?

Моля да ме извините за тези въпроси, но за мен са важни. Моля да обсъдите до колко е рационално да се поставят за обсъждане филми от тубата касаещи СЕ. Смятам че ще е полезно за новаци като мен да се насочат правилно. Моля и потребител hyparh да каже мнението си. Поздрави.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Що за животно е Свободната енергия

#68

Мнение от Philip » 13 фев 2019 12:25

:)) Това майтап ли трябва да е :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Що за животно е Свободната енергия

#69

Мнение от hyparh » 13 фев 2019 12:33

Привет KIOT,
На тези въпроси всеки ще отговори според своите разбирания :) На първия (колкото и елементарен да изглежда) дори в официалната наука има разминавания и ел. инженерите могат да ти дадат различни отговори. Ще кажат, че в батерията тока тече от плюс към минус, обаче във вакуум нещата стоят точно наобратно – там електричеството се излъчва винаги от отрицателния полюс (многократно доказано от Уилям Крукс), като при достатъчно дълбок вакуум положителния полюс (анода) спира да оказва каквото и да е влияние и нещата зависят изцяло от катода. Допълнително объркване внася и това, че понякога (основно при галванични елементи) имената "катод" и "анод" са разменени за съответните полюси.
Според Ед Лийдскалнин електричеството представлява два отделни потока, които вървят противоположно един на друг, усуквайки се в двойна спирала. Той отрича съществуването на електроните. Полюсите не са балансирани, а единия се пада по-силен от другия.
http://www.leedskalnin.com/

Съществува също официално становище, че източникът на ток (батерия, генератор) само възбуждат определени процеси, като в проводника се влива енергия от околната среда – точно толкова, колкото се е изразходила от батерията/генератора за възбуждането на тези процеси.
Тук има интересни анализи относно това как протича тока във верига с батерии и какви процеси протичат: http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=319.0

Сам виждаш, че дори на този на пръв поглед простичък въпрос, отговорите са най-различни. Избери си който ти харесва :))

На въпрос 3 отговорът по-скоро е положителен, защото при намаляване скоростта на въртене на каквато и да е частица, нейното магнитно поле отслабва за сметка увеличаване на електростатичното. Съответно при намалена сила на магнитното поле, частицата "се отпуска" (намалява пристягащият ефект на полето) и обхвата на нейния вихър може да се разшири + усилване на електростатичното поле. Затова по този въпрос смятам, че е в сила максимата "забавяй и владей" :)

Въпроси 4 и 5 са строго индивидуални и по-скоро предполагат философски разсъждения. Принципно т. 4 е до голяма степен вярна, а не е редно да е така. За 5 – СЕ предполага навлизане на изцяло нов вид технологии, пречупване на старата парадигма, което със сигурност ще доведе до обществени промени, както добри, така и лоши.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Що за животно е Свободната енергия

#70

Мнение от Спиридон » 13 фев 2019 16:02

KIOT написа:
12 фев 2019 21:36
1. Кой полюс на батерията съдържа енергията?

Лично аз смятам, че батерията не е "резервоар за енергия", а поляризира етера (на определено ниво на подреденост) и електричеството протича в резутат на "пробива".
(Ето една полезна според мен статия за СЕ въобще и батериите в частност, макар че четенето ѝ изисква търпение:
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=306.0) Опа, hyparh вече го е пуснал.

KIOT написа:
12 фев 2019 21:36
2. Как е по добре да движим електрон? Да го бутаме или да го дърпаме?
Зависи каква е целта на занятието. В природата обикновено движението е в резултат на "дърпане".

KIOT написа:
12 фев 2019 21:36
3. Вярно ли е че с намаляване на въртенето на електрона около себе си, се увеличава диаметъра му и съответно токовия му потенциал?
Аз лично не съм наблюдавал подобно явление :) , но смятам, че "забавянето на въртенето на електрона около оста му" ще го превърне в нещо различно от електрон.

KIOT написа:
12 фев 2019 21:36
4. Вярно ли е че търсим свободна енергия за да я заковем с патент и робите да продължават да робуват?
В наши дни патентите са едно от най-надеждните средства за изтичане на информация, а и (ако не греша) патентите не спират никого да направи нещо за себе си, а само да го продава на други. Другото си е индивидуално виждане на всеки търсещ.
Аз лично не разбирам защо хората смятат, че СЕ означава свобода за тях. Всъщност разбирам причините да им се иска, ама не разбирам защо го вярват. Представи си следната ситуация.
Спасяваш живота на някого и той ти казва - ето ти една карта, с която безлимитно можеш да плащаш навсякъде за ток и всякакви горива.
Това дали ще те направи по-свободен и независим?
Свободата не идва отвън, поне така смятам.
Освен това, всяко едно нещо за направата си изисква някакъв материал. Не виждам особен проблем за големите играчи да затруднят достъпа до който и да е материал, ако технологията за СЕ стане широко известна. Или ще сложат данък като обявят етера за обща собственост olele както би трябвало да имаш водомер на кладенеца си, например.

KIOT написа:
12 фев 2019 21:36
5. Вярно ли е че ако се знаят принципите на СЕ ще се появят нови лъчеви оръжия и то достъпни за всички и масов мор?
Ако имаш достатъчно количество стомана, можеш ли да си направиш сам работещ танк?


И още един въпрос от мен към теб - каква е практическата цел на тези въпроси?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Свободната енергия”