НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

Bob

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#31

Мнение от Bob » 25 фев 2016 12:11

А нали не трябва да съществува "ли" във въпроса?
Не трябва ли да се пита "еди кое си е едиколко си" и да се чака отговор с да или не?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#32

Мнение от icrow » 25 фев 2016 14:43

Зaщо дa нямa ли :? Питaм нaд 100 ли е aко е дa отивaм нa 500 пкa питaм aко е не връщaм и тaкa. И въпросa е зa по бързо "нaд 500" " под 500 " без дълги диaлози и кaкто кaзaх с еремето се усещa предвaрително в кой диaпaзон дa питaш, че и точното число. Зa мaхaло нaй лесно метaлнa шaйбa може и меднa дa не пречи aко имa мaгнити. Плоскa е и се събирa лесно при монетите в портфейлa и е нaвсякъде с теб. Конецa не по дълaг от 10 см, кaто нaй бързо отчитa до 5см остaнaлото е в ръкaтa.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#33

Мнение от Арахая » 20 мар 2019 08:47

Някой може ли да ми обясни за скалата. Каква скала сте приели и за мерене? Изчетох коментарите тук, но не разбрах.
Благодаря! :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#34

Мнение от icrow » 20 мар 2019 09:30

Скалата е от 0 до безкрай +и- За по значими заряди се считат над 100 Оргона има много допирни с електричеството и се съдържа в него както и обратното. Няма максимален волтаж! Също така се характеризира с големина и сила, като предимно меря големината. Силата се усеща по това колко енергично ти се върти махалото. В повечето случаи е горе долу еднаква сила големина, но има и някой с по голяма сила тогава осезаемо се върти по силно махалото. Ако нещо не ти е ясно питай.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#35

Мнение от Арахая » 21 мар 2019 09:32

Icrow, благодаря за отговора!

Само това не може да си го представи женската ми фантазия- "Оргона има много допирни с електричеството и се съдържа в него както и обратното.". Нямам и грам поняти от електричество.... Давам го във всичко интуитивно :) .

Нагазихме вече с пръстите в пролетта, та да е пролетно на всички! sunny sun
Поздрави!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#36

Мнение от icrow » 21 мар 2019 10:08

Честита астрономическа пролет на всички! За мен пролетта като понятие настъпи отдавна sunny

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Електричество
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Волт-ампер
Чувала си за волт и за ампер предполагам? 220V има в контактите. Чувала си и за киловати? Е най общо казано за 1квт/ч на 220в трябва да минат 4.5А ток, което е силата.
Така и при оргона не е само потенцял това което мерим основно а има и сила! Оргона е част от електрическото поле. От магнитното и тн. Обръщай внимание колко енергично се върти махалото. Примерно отдалечавай пръста си от обекта и махалото ще почне да се върти с по малък радиус. Това да направиш ралзиката. Иначе с отдалечаването пада и напрежението.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#37

Мнение от Арахая » 21 мар 2019 15:44

Icrow, благодаря за търпението да ми обясняваш!

То жена и електричество не си е работа, но пък мен ме влече опакото, хахахах, та се надявам да схвана нещо... Пък съм и дебела глава!
Формулите в линковете са плашещи, но няма да се давам, хахахах! olele
Да преговорим дали съм схванала нещо... :)
Електричеството е обобщаващо наименование за явленията, които са резултат от движението или натрупването на електрически заряди ( основно присъщо свойство на субатомните частици, което определя техните електромагнитни свойства). Заедно с магнетизма е едно от фундаменталните взаимодействия, известно като електромагнетизъм....

Ако трябва да съпоставим оргона и електричеството, според примера ти, то 220V бихме могли да наречем потенциал, а амперите ток, които се получават от 220V за 1 кв/ч, са силата?

Колко енергично се върти махалото показва силата на оргонната енергия, а стойностите, които определяме по скалата са потенциала? Или обратното? Dash

Май печенето на кексове е по-лесно. :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#38

Мнение от icrow » 21 мар 2019 17:42

Криво ляво :)) За големината и за силата се мери по отделно като се задава въпрос за големина или за сила и се получават единици и за двете. Имах предвид че нещо когато е с слаб ток едвам се върти махалото а с много силен става като вентилатор. Така по интуиция можеш да обърнеш внимание на тока да го измериш. Иначе мерим предимно големината/напрежението. Въвели сме мерни единици от ОВ и ОА съответно за големина и за сила. Ама понеже съм мързелив и предимно големината меря не вписвам след числото и мерната единица. :)) Примерно 423 ОВ на 400 ОА
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#39

Мнение от Арахая » 22 мар 2019 09:58

Значи....

Големина( волтажа, напрежението)- ОB (оргон волтаж)
Сила- колко енергично се върти махалото – ОА (оргон ампер)

Улучих ли го? :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: НОВА СКАЛА ЗА ИЗМЕРВАНЕ!

#40

Мнение от Philip » 22 мар 2019 10:27

Up! :)
Да :)
Важното е винаги да си спокойна и без очаквания, когато измерваш, и да не ти пука от нищо и никой :)
Тогава става :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Радиестезия”