Борба с вируси без никакви подръчни средства

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Борба с вируси без никакви подръчни средства

#1

Мнение от Спиридон » 29 ное 2014 16:49

Методът е изключително прост и много ефективен, не изисква нищо.
Просто за един цял ден не се яде абсолютно никаква храна и се пие единствено вода, колкото може по-чиста.
Ако може да е съпроводено с почивка в леглото и сън, методът дава още по-мощен ефект. Задействат се естествени механизми в тялото, които са много по-съвършени от всичко, което може да измисли човек.
Това трябва да продължи минимум 24 часа, но по-добре е да са поне 36 часа. Аз лично, докато лежа, си поставям как вирусите биват обградени и ”разстреляни” от белите кръвни телца, но естествено, нямам обективно измерване това доколко и дали въобще влияе. Не съм го пробвал със заредена вода, защото не ми се е налагало, но иначе е изпробвано многократно при различни вируси на 3 различни континента. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Борба с вируси без никакви подръчни средства

#2

Мнение от icrow » 29 ное 2014 17:43

И аз съм чувал за това, че вършело работа. За съжаление на мен ми прилошава ако не съм ял известно време. Даже може да получа епилептичен припадък. :(
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Борба с вируси без никакви подръчни средства

#3

Мнение от Спиридон » 29 ное 2014 19:11

Би трябвало прилошаването да отшуми, ако се спазва определена диета преди планирани гладувания, но не съм чак толкова навътре. За другото пък съвсем не съм наясно. :(
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве - Борба с вируси без никакви подръчни средства

#4

Мнение от Спиридон » 16 фев 2015 21:47

Във връзка с някои постове от днес Hola бих искал да добавя някои неща по темата.
Заглавието може би е малко подвеждащо. Нямам предвид, че този метод е подходящ, само ако няма други възможности. Аз го ползвам като основен метод за борба с вируси и досега е давал 100% бърз резултат. В най-тежкия случай се възстановявах 3 дни, но още след първите 24 часа вече се чувствах добре, просто на някои симптоми им трябваше повече време да отшумят.
Ползвал съм го с каквато вода имам под ръка, но най-добре е такава с минимално количество примеси. Внимавайте с дестилираните води - някои от тях са технически и съдържат примеси от дестилаторите, които са вредни.
Тънкият момент е, че не бива да се приема нищо, ама абсолютно нищо друго освен 2-3 литра вода на ден, вкл. никакви лекарства, чайове, сокове и т.н. Допуска се само в 1-2 от чашите с вода да се добавят много малко мед и сок от лимон, но се слагат колкото да не е без хич. Целта не е да дават енергия, а защото подпомагат очистването. В повечето случаи съм минавал без тях, защото ме е хващало на места, на които не съм можел да си ги намеря.
Недостатък е, че по същото време човек не е в състояние да работи сериозно, ама като съм зле, аз и без това не мога. След това обаче се чувства една много приятна лекота в тялото.
Да не се яде 24-36 часа е основно психологически проблем. Когато човек е болен, няма апетит, което не е случайно. Обикновено родителите насаждат идеята, че трябва да се яде, за да се оздравее по-бързо, защото бъркат причина и следствие. Смята се, че щом здравият човек има добър апетит, то като натъпчеш болен с храна, той ще оздравее. Със същия успех може да се натоварва физически навехнат крак, защото на здрав крак това му се отразява добре.
Може да има противопоказания, както е писал айкроу, но са в много редки случаи. Обикновено се оплакват хора с гастрити и язви, но това са състояния, които се лекуват с макс. едномесечна диета.
Все пак не бих и не съм го прилагал на малки деца, но и не насилвам децата си да ядат, когато не са гладни.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здраве - Борба с вируси без никакви подръчни средства

#5

Мнение от Philip » 17 фев 2015 05:10

Днес вече е късно :))
Кофата ми сутрешно кафе с мляко вече е доста намаляла :))
...Но утре ще го направя :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве - Борба с вируси без никакви подръчни средства

#6

Мнение от Спиридон » 17 фев 2015 07:57

Hola
Не е необходимо да чакаш до утре. :) Ако започнеш с пропускане на вечеря, после закуска и обяд на следващия ден е по-лесно, отколкото да започнеш от сутринта. Поне за мен е абсолютно невярно, че гладен не се спи. Спя си много по-дълбок и спокоен сън и се наспивам по-бързо. Проблемът е чисто психологически - не се заспива, когато се фокусираш върху това, че не си ял. Не бива да се забравя да се пие вода регулярно. Освен другото, това разрежда стомашните сокове и притъпява глада.
Дали да пропуснеш и следващата вечеря, трябва да си усетиш сам. Момента, в който тялото е взело нещата с вируса под контрол и вече е само въпрос на време да го разкара напълно, се усеща ясно. Предполагам на всеки е познат, но ако трябва да го опиша накратко - олеква ти.
При първото хранене след това трябва да се яде по-бавно с фокус върху самото хранене (то това си е добре изобщо). В такива ситуации обикновено усещам как тялото започва да усвоява енергия (сега вече знам и каква е :) ), докато първата хапка е още в устата. Ако се яде бързо, се подминава момента на насищане и поради свития стомах, човек се усеща още по-преял от обикновеното, което в ситуацията е доста неприятно усещане - подобно на здрав спринт веднага след сън, без загрявка. Тялото започва енергично да протестира по начин, който да те откаже категорично от подобни хрумвания в бъдеще :)) . Хубаво е и да не се слага предварително нормалното количество на използваните подправки, защото вкусовите усещания често се изострят. По принцип захранването си има определени правила, но за епизодични еднодневни процедури не е чак толкова важно.

Ако някой се интересува и има въпроси, с удоволствие ще отговоря за каквото имам личен опит.
Иначе за подробна информация за лечебното гладуване са доста добри книгите на Пол Брег. Казват същото и за тези на Лидия Ковачева, но аз лично не съм ги чел. Не съветвам никого да започва по-дълго гладуване от 36-48 часово гладуване без да е прочел основните правила. Не забравяйте, че всичко което лекува, може и да вреди, когато се използва неправилно.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SHOK
Мнения: 42
Регистриран: 18 ное 2014 17:50
Местоположение: Вижда се от Витоша

Re: Борба с вируси без никакви подръчни средства

#7

Мнение от SHOK » 18 фев 2015 14:13

Спи, какво ще кажеш за това – 3 денонощия на ябълки и вода, а на 4-тия 200мл. зехтин(шарлан) и 200мл. лимонов сок - за прочистване. Qb

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Борба с вируси без никакви подръчни средства

#8

Мнение от Спиридон » 18 фев 2015 16:42

Не знам :). Карал съм три денонощия само на вода без проблем. На плодове обаче не мога - озверявам от глад. :)) По-лесно ми е да не ям изобщо.
Ако човек не е сигурен колко токсини е натрупал, е по-добре да започне с по един ден гладуване на седмица за период от 1-2 месеца. По принцип не е голяма работа тридневното гладуване, но може да откаже начинаещ. Аз при първия си опит за еднодневно такова не устисках без храна цял ден, после нямах никакъв проблем.
Всичко това, вкл. описаната път теб диета, обаче отива към пречистващи процедури или справяне с хроничен здравен проблем. За вирусни заболявания един ден обикновено ми е достатъчен.
По принцип не съм фен на дълги гладувания. Един ден в седмицата + 3-4 пъти в годината за по 3 дни намирам за съвсем достатъчни, ако през останалото време не се прекалява системно.
От бременността на жена ми с първото дете бях изоставил системата, но все повече ми напира отвътре да се върна към нея. Лекотата, усещането, че си пълен с енергия и да се събуждаш свеж рано сутрин, защото не ти се спи повече и не те свърта в леглото, си заслужават за мен.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Slav

Re: Борба с вируси без никакви подръчни средства

#9

Мнение от Slav » 19 фев 2015 10:06

SHOK написа:Спи, какво ще кажеш за това – 3 денонощия на ябълки и вода, а на 4-тия 200мл. зехтин(шарлан) и 200мл. лимонов сок - за прочистване. Qb
Това ми прилича на схема за пречистване на черния дроб.
При него три дни се ядат само плодове (най-добре кореноплодни) или се пият сокове от тях (това е най-най-добрия вариант).

След това (след трите дни) се пие зехтина и лимона, но као не можеш да го изпиеш цялото количество не е нужно да се насилваш! Когато на организма му е достатъчно количеството започва да ти се гади и то доста. Изчакваш 15 минути и после пак пробваш. Ако пак ти се гади значи количеството е напълно достатъчно.

Това се прави точно преди пълнолуние, защото ефекта е по-силен. Даже точно сега Март месец е най-подходящия месец за това :)

П.П. Има го подробно описан процеса на много места в нета. Аз просто нахвърлях общите положения :)

Потребителски аватар
SHOK
Мнения: 42
Регистриран: 18 ное 2014 17:50
Местоположение: Вижда се от Витоша

Re: Борба с вируси без никакви подръчни средства

#10

Мнение от SHOK » 19 фев 2015 15:40

Благодаря за мненията Ви момчета. Up! Да, това го прочетох от нета, за прочистване на черен дроб и жлъчка а със сигурност и червата по пътя. Цялата тази карантия, ако не работи нормално поради задръствания, причинява сериозни заболявания, за които лекарите не споменават. 2ha Вярват само на апаратурите, а те не са всичко. Ирисодиагностиката, лицето ни разкрива болестите и др. . Colere
Но ще стискам зъби, за да не захапя жената от към ... . :))

Отговори

Върни се в “Здраве”