Мравки

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Мравки

#1

Мнение от icrow » 12 юни 2019 20:43

Някакви съвети идеи срещу мравки, че тая година си е мамата. Имам чувството, че са намалили много действието на отровите. Преди райда синия като пръснеш оса и веднага падаше. Сега лети си още извстно време и падне да се гърчи. Взех си отрова дето се разрежда за мравките 13лв за 5л пръскам ги и ония продължават да си шетат (както казва един приятел от Благоевград :)) ) Преди бях взел един пак мирише като тоя май айкън се казваше ги убиваше веднага. Сол по патеките почти не ги трогва. За прах за пране съм чувал. Дезодоранти и прочие.
Та споделяйте!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Мравки

#2

Мнение от mascara » 12 юни 2019 22:15

Преди време работеше:
боракс и пчелен мед 2:1. Разбъркваш добре и слагаш в хранилки /капачки от буркан без "резба"/.
Пробвай! hola2

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Мравки

#3

Мнение от icrow » 12 юни 2019 22:42

Боракс намира широко приложение и като лекарствен препарат. Има антисептично действие. Употребява се под форма на 3 - 5%-ен р-р за промиване и мазане на устната и носната кухина и носоглътката при различни инфекциозни заболявания /трахеит, хрема, стоматити и др./. Използва се и вътрешно, при лекуване на епилепсия /най-вече при децата/.

Борaксът се употребява в производството на оптически и цветни стъкла, при рязане и спойка на метали, във фармацевтичната промишленост и производството на багрила, като средство за борба с хлебарки и други вредни насекоми.
Уау какво приложение имало Wonky и епилепсия :?
Благодаря ще пробвам. :) И на мен ми се въртеше идея за някаква храна смесена с отрова.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Мравки

#4

Мнение от pipilica » 13 юни 2019 03:35

Поне кажи къде са тия мравки, може и да се ползва по силна отрова. Преди доста време живеех в панелка и там е пълно с хлебарки, та бях намазал с антифриз, етилен гликол, концентрат, и работеше добре, минават и си омазват краката после си ги чистят и те тека. Тва Айкъна е много слаба отрова, ако искаш силни отрови вземи си Б-58, Дурсбан, Ланат, Видейт, Нуприд от тия се гъта всичко де що мърда, това са органофосфорни инхибитори на нервните импулси и не се развива резистентност към тях, всякакви други трепят но после трябва да увеличаваш дозата. Може да направиш разтвор 1:500 и да го забъркаш със захар и да им го сервираш по пътеките, но внимавай щото е силно отровно, мое да се гътнат кучета и котки ако се наядат. Има и друг вариант, да им намериш мравуняка и вечер когато всички са вътре да ги залееш с вряла вода, ми не е хуманно ама ти пречат.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Мравки

#5

Мнение от icrow » 13 юни 2019 04:53

В къща съм. Влизат от всякъде и навсякъде, въпреки че сега доста намаля да са в къщата. Напролет беше мн по зле. Сега са предимно в кухнята по малко на първия етаж, но от другата страна ги гледам, че по една колона от доста време си върви една магистрала от летящи пълзящи мравки към тавана и си представям какъв мравуняк са спретнали горе. Не искам много силна отрова. Някак си ако може е откажат от къщата и да си пъплят навън. А и в двора забелязвам доста мравуняци. Вероятно им се е увеличила популацията :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Мравки

#6

Мнение от Philip » 13 юни 2019 05:35

Значи тукашните са се преселили при теб :))
И при мен беше чудо преди години , но никога не съм действал с отрови.
Пробвах единствено със сол, но както казваш - не им пука особено.

Единствения начин, който открих е пак гадничък, но работи.
Там, където не искаш да ги имаш - смачкваш тези, които виждаш и ги оставяш. Колкото по-близко е до местата, откъдето влизат или излизат - толкова по-бързо разбират, че не трябва да минават от там.

Преди да тръгнат колоните, първо винаги излизат по малко и рядко, когато проучват къде има храна или откъде да вървят.
Ако ги смачкваш и оставяш още първите - убиваш само няколко и другите веднага разбират, че това място не е добро за тях. През цялата година се появяват единични, но действаш ли така, с годините изчезват дори и те.

:)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Мравки

#7

Мнение от icrow » 13 юни 2019 10:10

Дам, и така пробвах даже ги оставях полуживи евентуално да им разправят на другите ама и това не ги трогва :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Мравки

#8

Мнение от Спиридон » 13 юни 2019 11:27

И следващото е гадно, но поне е само 1 насекомо (или няколко, ако е за по голяма площ). Някъде бях чел да се сложи живо насекомо в оргонит. В смолата се запечатва и после излъчва енергетиката му, докато умира. Това гони всички подобни нему наоколо. Имаше изрично предупреждение да НЕ се прави с оси, тъй като ефектът е обратен - само ги ядосва и настървява да жилят.

ПС. предполагам, че става и с малко смола с насекомо вътре, а за излъчвател - допълнително нещо от "тел и тиксо". Така ще се увеличи обхвата.
Само не слагай от твоите стандартни, че ще ги изгониш от Витоша
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Мравки

#9

Мнение от icrow » 13 юни 2019 11:59

Благодаря, но не ме кефи да има такава енергия наоколо, та дори и от мравка да е
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Мравки

#10

Мнение от Спиридон » 13 юни 2019 14:27

Сигурно може да се ограничи и насочи в определени малки ключови зони, но всеки си има предпочитанията и съображенията за едно или друго.
Няма ли някакви честоти, които да ги гонят, като гризачите?

Вариант с отглеждане на мравояди 100 на 100 ще те направи известен :)), ама не ми изглеждаш да си от хората, които търсят такава слава.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”