Генератор Helios

Отговори
curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Генератор Helios

#71

Мнение от curiosity » 01 авг 2019 11:08

Не е дал видео. Нито снимка дори. Може да е някой трол, който иска да отклонява вниманието на хората. Да ги праща за зелен хайвер :)
Или има генератор, но не е направен както го е написал в документа. И иска всички да му се кланят само заради черните му очи :) Да му чешат егото колко е велик. Той ми се хвалеше по мейл, че само той го е бил измислил. Но какво е измислил, за сега само той си знае.
Аз последно и с Терфенола го хванах, че всичко му е само лъжи. Беше писал, че фирмата не му отговаряла на мейлите. И че материала бил много скъп, колкото апартамент в София. За размер колкото за Хелиос да му вършел работа. А аз вече няколко имейла имам с президента на фирмата. И цена ми дадоха която въобще не е скъпа за това което предлага материала.
Абе общо взето Недялко няма пукнат лев за експерименти, но пък има достатъчно време да мисли глупави идеи. Поне вече няма да пише тук и в Мазето.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#72

Мнение от hyparh » 01 авг 2019 11:34

Замисълът на машината е добър, както отбелязаха и няколко човека в Мазето, т.е. тя има потенциал да прави това, за което е замислена. Цялата каша идва от тези абсурдни предложения за екрани, които просто не вършат работа. Ако това нещо се коригира, има голям шанс нещата да се получат.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Генератор Helios

#73

Мнение от Philip » 02 авг 2019 05:18

Хипарх,

Ти си най-навътре в разбирането на теориите.
От тяхна гледна точка какво би екранирало магнитно поле или би го накарало да не се проявява?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#74

Мнение от hyparh » 02 авг 2019 08:04

А, тук ме хвана по бели гащи :)) Ако имаш предвид някакъв материал, който напълно екранира магнитното поле и в същото време не се проявява никакъв силов ефект, то не знам дали съществува такова нещо. Теориите също мълчат по този въпрос. Щом дори Лийдскалнин не е описал такъв метод, то вероятността за блокиране без силов ефект ще да клони към невероятен за изпълнение.

Разковничето тук е да се работи ловко с магнитното поле (както максимално добре прави именно Лийдскалнин) - да бъде преформяно, пренасочвано, канализирано или капсуловано по такъв начин, че да се получава минимум кинетичен драг спрямо афектираната материя, а в същото време намотките да продуцират пълния си електрически потенциал.
Затова капсулирането идва като най-удобен вариант. J. Cater също предлага екраниране с железни листи при неговия магнитен мотор за СЕ.

Още един цитат от Мазето за генератора на Кромри, известен с това, че не проявява ленц ефект. Написаното е от lz1jer:

"Генераторът на Кромри е особен случай, при който таймингът е такъв, че когато дойде време за реакцията на Ленц, генераторните намотки са се превъртяли до ъгъл, в който, магнитното поле около тях подпомага "влизането" и "излизането" им от полето на постоянните магнити."
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#75

Мнение от hyparh » 02 авг 2019 14:51

Curiosity, ако все още не си поръчал пермалоя, ти препоръчвам да вземеш от по-тънките листи и да ги слепиш в стек с необходимата дебелина. Така ще се намалят вихровите токове и негативното им влияние (като при ламелите на трафовете).
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Генератор Helios

#76

Мнение от pipilica » 03 авг 2019 03:35

Още един цитат от Мазето за генератора на Кромри, известен с това, че не проявява ленц ефект. Написаното е от lz1jer:

"Генераторът на Кромри е особен случай, при който таймингът е такъв, че когато дойде време за реакцията на Ленц, генераторните намотки са се превъртяли до ъгъл, в който, магнитното поле около тях подпомага "влизането" и "излизането" им от полето на постоянните магнити."
Ми нещо не мога да го разбера, как така ще дойде време, Ленц-а идва на момента в който протече ток в проводника.
Вземи пробвай, аз съм пробвал, автомобилен алтернатор без товар се върти леко, дай на късо намотките в статора и неможеш го помръдна ротора. Реакцията на Ленц е мигновена, да сигурно трябва някакво време да нарастне тока в намотката но пък за това време намотките почти няма да са мръднали.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#77

Мнение от icrow » 03 авг 2019 10:11

Е пак има време за реакция, та и милисекунди да е
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Генератор Helios

#78

Мнение от pipilica » 04 авг 2019 00:34

Да съгласен съм, аз по-горе даже съм го написал, е колко ще се премести намотката за наколко милисекунди.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#79

Мнение от hyparh » 04 авг 2019 02:26

Според някои ключът е в огледалните намотки (bucking coils) - обръщане посоката на навиване по средата на намотката, както е при генераторът на Кромри.
От скромния ми опит с такъв тип навиване при Joule thief, се получи интересен резултат - диодът светва само в момента на осъществяване контакт с изводите на изпълнена с такава намотка схема. Т.е. когато вече е плътно допрян до тях, не свети. За да свети постоянно трябва да се "стърже" по изводите за нестабилен контакт. Въглероден извод донякъде стабилизира светенето без да е необходимо стъргане.

Като по-нататъшен експеримент, Curiosity може да приложи именно такъв подход към намотките (след евентуалния резултат от поставянето на пермалоени екрани).
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Генератор Helios

#80

Мнение от curiosity » 09 авг 2019 14:54

Пробвах да завъртя магнити около соленоида. Колкото да видя с размерите, които е описал Недялко дали ще даде толкова. Оказа се, че и тези сметки не са му верни.
Много малко волтаж дава. 0.33 при 3.7 волта вход на мотора. Соленоида съм го правил със магнитопровод от феритен прах. Размерите са ф-4см на 5см дължина. Навивките са 150 броя с 1.2мм проводник. Магнитите са ф-12мм на 6мм единия. Ползвам по няколко залепени.
Дори и да има подходящ екран, пак соленоидите трябва да са по друг дизайн.
Ето снимки.
IMG_20190809_122651.jpg
IMG_20190809_122646.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Генератори / преобразуватели на енергия”