Изработка на детектор за фини енергии

ХААРП "Машина за дъжд" Суич
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Изработка на детектор за фини енергии

#1

Мнение от hyparh » 20 фев 2015 12:30

Тук може да се опитаме да скалъпим някакъв уред, който да ни помага в тази насока :) Аз опитвах разни механични варианти с везни, но бяха без резултат. Мисля, че по-удачен вариант ще бъде изработката на някакъв електротехнически прибор, базиран на кварцов резонатор например.
Тук подробно е описано що за животно е кварцовият резонатор или накратко "кварца": http://modelistika.com/showthread.php?t=3636

Оттук може да се закупи такъв: http://tpetrov.com/search.php?maincat=% ... %98&s=&p=5

Ще ни трябва и честотомер за измерване евентуални промени в честотата. Например: http://www.elimex.bg/product/61693/kit- ... 50mhz.html

Тук вече трябва да се намеси някой, който може да каже как да се подкара кварца на резонансната му честота и как да отчитаме това с честотомера. Опростените схеми са за предпочитане :)), но и да е нещо по-сложно, ще трябва да му се помъчим, няма как :) Това е нещо много необходимо за нас.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#2

Мнение от Philip » 20 фев 2015 13:05

На базата на електронните детектори, които е ползвал Вейник ли ще ги правим?
Ако е на тяхна база, превода за тях, който ще правя сега да го сложа директно тук?

Май измежду хората тук само Шеки е на ти с електрониката :)
Ако не съм разбрал за някой - моля да извинява и да си каже без бой :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#3

Мнение от hyparh » 20 фев 2015 14:15

Може и инфото на Вейник да ползваме. Въобще - отворено експериментаторско поле :) Примерно първо може да опитаме нещо по-лесно за изпълнение и при успех да усъвършенстваме.
Аз ще се поровя за схеми, но помощ от специалист със сигурност ще ни бъде полезна. Phil24
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#4

Мнение от icrow » 20 фев 2015 15:07

Кварцовете ги ползват до колкото знам за стабилизиране на дадена честота. Примерно процесори на интернет мрежовите устройства ползват 25МХц кварц да се стабилизира работата им. Нали имаше и вариант с детектор на отрицателни йони? Може да пробвам варианта с волфрама.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#5

Мнение от hyparh » 20 фев 2015 15:54

Детекторът за йони ще измерва само "+" полета с отрицателните йони, а и не е ясно дали при всички случаи имат връзка (+ полетата и отриц. йони). Пък и струва 50 долара :) С волфрама ще е много лесно, ако стане. Аз го разбирам например да закачиш омметър към краищата на нещо волфрамово, но дали ще стане с обикновена крушка с нажежаема жичка или примерно волфрамова пръчка за заваряване?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#6

Мнение от Philip » 20 фев 2015 16:59

С различни дебелини волфрамови електроди с различни включвания (цветове) пробвах току що. Няма никаква реакция.
Стара крушка 150 вата с мултицет. Реагира на нещо, но още не мога да разбера на какво. Няма повтаряемост.
Ето снимки.
1.jpg
2.jpg
При допир до стъкления балон на мощно + устройство - никаква разлика. При премахването му - качване понякога и до стойности над 100. След това - постепенно падане. Друг път пък - никаква реакция.
Само с мърдане с наблюдение с очи (описаните неща от Вейник) - пак качване до над сто, но пак не всеки път. shy2

Айкроу, крушката има ли някаква разлика в заряда при двете снимки?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#7

Мнение от icrow » 20 фев 2015 19:28

Няма разлика. Той волфрама има нелинейни характеристики на съпротивление. Може би трябва да се докосне директно волфрама.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#8

Мнение от hyparh » 20 фев 2015 20:19

На мен ми хрумна и друго - воден детектор. Знаем, че водата реагира отлично на оргонни полета, въпросът е дали ще можем да измерим колебания в свойствата й чрез уред. Кадуцеус беше пускал проби от лаборатория, ако не се лъжа се променяше и електропроводимостта (освен други свойства), което може да ни свърши работа при подходяща установка. Може би малко солчица към водата ще е добре, иначе май ще е много голямо съпротивлението.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Slav

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#9

Мнение от Slav » 20 фев 2015 20:34

Момчета, ако се стигне до устройство, за което трябва честотомер - имам същия като в линка на Хипарх.
Аз като цяло съм скаран с електрониката и само прах ще събира при мен. Вече пробвах неколкократно да направя нещо и се получава нещо като нищо :)

Та по този повод - ако е нужен - подарявам го за общото благо :)
Да подкрепим експеримента така да се каже hola2

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Изработка на детектор за фини енергии

#10

Мнение от hyparh » 20 фев 2015 23:42

Благодаря за предложението Слав, само първо да се ориентираме с "напипване" на методите, че все още са доста мъгляви нещата :))
Пускам малко полезни нещица от "Гаража" да си ги имаме и тук:


СПИСЪК С НАЙ-ДОБРИТЕ НЕМЕХАНИЧНИ ДЕТЕКТОРИ

Въпреки, че до сега дискутирахме жироскопи и асиметрични стрелки, Козирев е работил и с немеханични детектори. Това, което разбираме под “немеханични”, е, че торсионните вълни могат да бъдат засечени без подвижни елементи/части, изискващи две различни форми на механична вибрация или движение.
Някои от тези немеханични детектори демонстрират известна чувствителност в присъствието на торсионни полета, а в случаи, при които се използват волфрам и кварц, ефектите от торсионните полета върху материала, могат да бъдат необратими. Следните методи ще покажат промени в присъствието на торсионна енергия:

1. Проводимост на резистор, особено на такъв от волфрам.
2. Нивото на живак в термометрите.
3. Вибрациятата на кварцовите резонатори.
4. Електрическия потенциал на термодвойка.
5. Вискозитетът на водата.
6. Работата, която може да се извърши от фотоволтаична клетка за единица време.
7. Скорост на реакциите при химически съединения (като например реакцията на Белоусов-Жаботински).
8. Скорост на растеж на микроорганизми и растения.
Philip написа:https://yadi.sk/d/azf36PGf4oPen/%D0%AD% ... !!!!!!!!!/

Това е линк от файловете на Ивчак от библиотеката. Можеш да намериш най-различни видове такива устройства с описанията им.
caduceus написа:Има данни че специфичен вид лампа може да се ползва за детектор. Силов лампов триод - имам схемата и описание на английски на прибора, ако има интерес някой ще я пусна тук. С такова устройство са се правели някои официални биофизични експерименти преди доста години и е работело добре, а хората са известни учени със позиции.
***
Ето. Особено Burr е признат капацитет по темата. Лампата е power triode No. 112-A
Поздрави!
yjbm00539-0079.pdf
Оказа се, че водата не е подходяща поне по метода с измерване на съпротивлението, защото постоянно се мени или по-скоро постоянно пада надолу (без сол). Опитах с един керамичен резистор 22К - нищо. В последния час правя опити с моя кристал и честотния генератор, насочени към резервоарчето на живачен термометър, но изглежда няма резултат. Май с доста трудна задача сме се захванали.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Електромагнитни”