Астрофотография

Наши лични снимки, които ни харесват и впечатляват
Отговори
Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Астрофотография

#151

Мнение от alexyeli » 17 ное 2019 10:24

Благодаря за окуражението sun ,всъщност основното което ми привлича вниманието във видеото е напомнянето на казаното от баба Ванга ,как тя “вижда“ космонавтите които кацат на луната но споменава,че те от своя страна не ни казват и едно “синапено зърно“ от истината, за посрещането им там,нито пък какво реално виждат гледайки към земята...И като капак идва вълнението около режисьора Стенли Кубрик за възможното заснемане в студио на публичната версия на събитието..едва ли астронавтите са видели нещо кой знае колко различно от това което наблюдаваме през телескопа,но погледа е само едно от сетивата... допълнително така чрез студиото се избягва обратния реален поглед назад към Земята.Говорят се по медийте абсурди и безсмислици за плоската земя но това не е нищо повече от поставяне в действие на ПРОЗОРЕЦА НА ОВЕРТОН който си е повсеместно и непрекъснато ползван за манипулиране на общественото мнение в желаната посока. Логично, напълно еднозначен отговор не може да се даде но все пак създателите на гугъл Earth дори не си дават труда да направят поне фотомонтаж на Земните полюси . За промяната в цветовете на планетата, като причина може също да се приеме и замърсяването на земната атмосфера което се вижда ясно в оранжевото зарево при залеза и изгрева когато слънцето е в ниската част на зенита.Опитвам се да свържа включително и откритието на института Чалмърс публикувано официално в списание Нейчър за неотдавнашното “олекване“ на водорода с 4% , в последствие потвърдено от общо 10 независими института,след повторно изследване. Органичната материя и водорода са неразделни и ако той е по рехав с 4%, органиката неминуемо го следва в това...та от там и възможната промяна в изгледа, който напълно вероятно се ретушира по фотографски път от Наса за допълнителен драматизъм.Например има доста снимки на пейзажи от Марс които ако ги погледнеш през червен филтър си приличат досущ на пейзажи от Колрадо дори и в детайлите... често пъти баш не доиздокарват точния тон на червеното и разни други “досадни“ операторски грешки които бързо биват коригирани в броени часове след публикуването им.Споням си смътно, за група наблюдатели на “онлаин“ картини от сайтове на Наса преди години които бяха скандализирани от огромно движещо се тяло ,което в последствие се оказа дребна ларва на насекомо минала близо пред обектива на наезнайно къде разположената камера... olele .После след изтриването на всички улики за заблейването на оператора,последваха едни абсурдни обяснения как това било късче пласмаса от устройството и марсианския вечерен бриз го заклатил придавайки му анимационен ефект и прочие тъпизми.Не знам дали още има останки в тубата от видеата по тази тема, навремето промотирана от Hose Luis Camacho - доста нашумял и известен испански ютубър и автор на книги за подобни скандални теми. Аргументите му често са реалистични и руснаците нерядко го цитират и превеждат по разни техни сайтове,та не е чак толкова голословен де, като да го игнорира човек с лека ръка.Като цяло, всичко това ме навява на мисълта,че дигиталната фотография и Холувуд, работят като лост от първи род за “повдигане“ на съзнанието човешко в нужната посока ;)
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Астрофотография

#152

Мнение от hyparh » 17 ное 2019 13:26

alexyeli написа:
17 ное 2019 10:24
Логично, напълно еднозначен отговор не може да се даде но все пак създателите на гугъл Earth дори не си дават труда да направят поне фотомонтаж на Земните полюси.
Да, там вече е друга бира :) Според мен полюсите са много ревниво пазена тайна заради отворите. Има множество доказателства за наличието им от "некоригирани" снимки, разкази за пътувания до там, както и от пряка съпоставка с други планети от Слънчевата система. Предполагал си прегледал тази тема: viewtopic.php?f=16&t=407
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Астрофотография

#153

Мнение от alexyeli » 18 ное 2019 23:59

Много полезно видео,не бях задълбочил толкова по темата ,но определено ми грабна интереса.Блаженни сте онези дето отбират от англинчански..,а зпък с тоя испански само за сапунки и латино песни съм петимен :)) Което ме поизненада,беше като ме сгащи щерката да сричам субтитрите на видеото и ми вика- абе тате що се мъчиш да превеждаш, аз съм ги гледала отдавна в испански детски анимационен сериал..ти не ги ли знаеше тия работи? Чак ми приседна ,като изброи детето за тунелите ,централното вътрешно слънце,праисторически видове флора и фауна ,входовете през изгаснали вулкани и прочие... Wonky .Явно ги правят тия филмчета , та дори когато човек случайно или не,намери подобна информация да я възприеме като развлекателни приказки за деца,точно както се случва и с романа на Жул Верн... Задължен съм за подсказката към темата,определено е разкошна 1ty
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Астрофотография

#154

Мнение от Philip » 19 ное 2019 04:11

Мисля, че ютуб отдавна предлага симулантен превод във всяко от видеата.
Чукни настройки, включи "пояснения".
Появява се надпис "английски - автоматично генерирано"
Чукваш върху "субтитри" и избираш да ти показва субтитрите.
Отново чукваш "настройки" Най-отдолу има надпис "автоматичен превод".
Чукваш върху него и избираш език.
Започват да излизат надписи на избрания език.
Превода им на български много куца, така че ако си избереш испански или руски - превода е доста точен.
Screenshot_3.jpg
Screenshot_2.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Астрофотография

#155

Мнение от alexyeli » 19 ное 2019 10:40

Вярно е че има тази функция за превод на Тубата,но често превода е по скоро объркващ поради техническия "пропуск " нещата често да се превеждат буквално,просто замествайки думите от един език към друг.Явно не ползват "новите" технологий които Гугъл изхвърли за масова употреба :) Импулса за търсене вече ми бе даден и ми наизскача доста инфо от латиноамериканските сайтове,където разказват детайлно за лични опитности на предците им,запазили се във времето.Интересното е ,че свидетелстват за множество изкуствено блокирани тунели и прекъснати връзки между двете цивилизаций,след като достъпите станали известни на английските колонизатори и тяхната кралица.Излиза че белите петна в картата на полюсите не са идея единствено на НАСА,ами май са им помогнали да се "сетят" как да стане....
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Астрофотография

#156

Мнение от Philip » 19 ное 2019 14:18

...Пускаш си антенките и си допълваш превода им чрез тях :)
А на испански има супер ценни материали за много ценни информации.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Астрофотография

#157

Мнение от hyparh » 19 ное 2019 20:21

alexyeli написа:
18 ное 2019 23:59
Което ме поизненада,беше като ме сгащи щерката да сричам субтитрите на видеото и ми вика- абе тате що се мъчиш да превеждаш, аз съм ги гледала отдавна в испански детски анимационен сериал..ти не ги ли знаеше тия работи? Чак ми приседна ,като изброи детето за тунелите ,централното вътрешно слънце,праисторически видове флора и фауна ,входовете през изгаснали вулкани и прочие... Wonky .Явно ги правят тия филмчета , та дори когато човек случайно или не,намери подобна информация да я възприеме като развлекателни приказки за деца,точно както се случва и с романа на Жул Верн... Задължен съм за подсказката към темата,определено е разкошна 1ty
Хаха, супер яко Up! Това е много добре, че вмъкват тези неща тук-там, за да бъдат информирани и децата - така може да се активира прякото познание още от ранна възраст ;) А дори да не се активира, важното е да присъства като гледна точка, понеже по някое време може да влезе в реална употреба.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Астрофотография

#158

Мнение от hyparh » 04 яну 2020 12:40

Един разнообразен лунен терен от снощи Astros Атмосферата беше доста стабилна и месечината беше високо.

Sun_183137-y.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Астрофотография

#159

Мнение от Спиридон » 05 яну 2020 01:12

Много детайлна е станала. hola2 Колко е общата експонация?

Иначе, пак поражда същите въпроси за Луната като преди. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Астрофотография

#160

Мнение от Philip » 05 яну 2020 04:36

Само възбуждаш интереса :) Не те ли гъделичка по-голямо увеличение? :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Красиви и интересни снимки”