Други - Видео клипове

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1331

Мнение от hyparh » 21 ное 2019 17:55

Вече съм оборудван с мощен източник на DC ток и мога спокойно да правя експериментите на Лийдскалнин :) Постепенно си трупам видеоматериали и накрая ще ги обединя в общ клип с разяснения какво демонстрира всеки опит. Все още има доста неща да направя, включително и един PMH.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1332

Мнение от hyparh » 21 ное 2019 21:23

А специално за показания експеримент имах известни колебания дали да го направя, понеже не е съвсем безопасен за мрежата и съответно уредите, включени към нея. През дебелия кабел на МОТ-а (вторичната за големия ток) преминава ВН, а изолацията му не е пригодена за такива напрежения. Ако я пробие някъде, вече с лекота ще премине през тънката лакова на първичната и попада директно в мрежата. Прецених, че опасността това да се случи все пак не е голяма, понеже масата на ТХО-то също беше свързана към вторичната на МОТ-а и високото напрежение ще предпочете да мине през нея, вместо да се мъчи да пробива изолация.
След включване на ТХО-то "на празен ход" (с вече вързана маса към вторичната) пак успяваха да прескачат малки искри от "змията" към метални заземени предмети. Бяха съвсем слаби и почти напълно безопасни за изолацията.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Други - Видео клипове

#1333

Мнение от alexyeli » 21 ное 2019 22:48

С това "връщане" на високо напрежение към мрежата,мен ми е притеснено да не вземе да се зяноса електромера,и така да се отвори нова епоха в отоплението.. :)) . Все пак зима иде..Добре е , че гаража който ползваш за провеждане на опитите не е в някой висок жилищен блок,че току виж на комшийката и прекъснал сериала за да гледа на живо торнадото от ZVC-то направо от хола...laught. При успехи с електромера при следващите опити,споделяй...нали трябва да се борим с разходите де....преди години имах един бригадир който ми сподели,че тайната на успеха не била в големите приходи,ами видиш ли - в малките разходи.Тогава като ми го рекна се сетих за мамата,ама напоследък май почвам да го проумявам в по дълбокия му смисъл 1aha
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Други - Видео клипове

#1334

Мнение от manikaganga » 22 ное 2019 09:32

Преди две години, на село, привечер, нещо си говорехме, замириса силно на изгорял кабел. Докато разберем от какво, започна да се чува и пукане, отвсякъде :) Оказа се, че гори кабел на фаза в таблото. Като дойдоха техниците, казаха, че всички уреди, които са били включени тогава, а може би и не само те са "изгорели" Даже мериха с уред и потвърдиха. Помолих ги на моя отговорност да включим телевизора - работи, печката, и тя и всички си работеха нормално :) Техникът каза, че ще си хвърли дипломата и апаратурата :) Имах обаче в дневната храстче розмарин в саксия, беше напълно изсъхнало, сякаш за миг.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Други - Видео клипове

#1335

Мнение от alexyeli » 22 ное 2019 14:25

Излиза тогава че импулса за изгарянето на кабела е дошъл отвътре навън... :? Розмарина като най близко стоящо живо същество го е отнесло...Надявам се ,не си "оргонитизарал" ТХО-то на телевизора или антената да е била вместо стандартния дипол,някой трикселон примерно,придърпвайки повечко ефир от колкото може да поеме. Witchy В къщи по статистика в момента в който някой се ядоса до степен " спичане" всички видове компютри и интернети прогресивно почват да забиват,и така вече близо 10 години.Веселото беше отначало докато не си давахме сметка за съвпадението,че сме си ние и спичането прерастваше в избухване с фьоерверки. Сега вече просто изпускаме парата навреме или още по добре въобще не поемаме играта на "ядосванка" ,по щадящо е за техниката.. :))
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1336

Мнение от hyparh » 22 ное 2019 16:05

alexyeli написа:
21 ное 2019 22:48
При успехи с електромера при следващите опити,споделяй...нали трябва да се борим с разходите де....
Доколкото знам енергетиците :) вече следят къде има съмнително голяма консумация (при ниски отчитания на електромера) и идват на място за проверка дали всичко е в реда на нещата.
alexyeli написа:
21 ное 2019 22:48
...преди години имах един бригадир който ми сподели,че тайната на успеха не била в големите приходи,ами видиш ли - в малките разходи.Тогава като ми го рекна се сетих за мамата,ама напоследък май почвам да го проумявам в по дълбокия му смисъл 1aha
И на мен са ми споделяли нещо такова. Че трябва да гоним максимална работна ефективност както на захранващия източник, така и на самите консуматори (което общо-взето предполага пълна преработка и на двете). Когато я достигнем, вече може да мислим за следващата стъпка, а именно свръхефективност или overunity :)

manikaganga написа:
22 ное 2019 09:32
Преди две години, на село, привечер, нещо си говорехме, замириса силно на изгорял кабел. Докато разберем от какво, започна да се чува и пукане, отвсякъде :) Оказа се, че гори кабел на фаза в таблото. Като дойдоха техниците, казаха, че всички уреди, които са били включени тогава, а може би и не само те са "изгорели" Даже мериха с уред и потвърдиха. Помолих ги на моя отговорност да включим телевизора - работи, печката, и тя и всички си работеха нормално :) Техникът каза, че ще си хвърли дипломата и апаратурата :) Имах обаче в дневната храстче розмарин в саксия, беше напълно изсъхнало, сякаш за миг.
Интересен случай... Спомняш ли си дали имаше гръмотевична буря при вас или някъде в околията? Мощни магнитни бури? Може да е станало пренапрежение в трафопоста по технически причини, но изсъхването на растението ме навежда на мисълта, че по-скоро е имало някакъв енергиен концентрат в околното пространство, който прониквайки в кабелите, е довел до пренапрежение и от друга страна е повлиял на растението негативно.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Други - Видео клипове

#1337

Мнение от manikaganga » 22 ное 2019 17:42

alexyeli, често ми се случват разни неща с електрониката, която ползвам. Иначе растенията около къщата, а и стайните са почти два пъти по-едри от околните.
hyparh, нямаше буря, нито изгледи за такава, странното за мен е показанието на уредите на техниците и това, че всички уреди си бяха здрави.

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Други - Видео клипове

#1338

Мнение от manikaganga » 22 ное 2019 17:47

Имах усещането, наистина, че растението е "ударено от високо напрежение"

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Други - Видео клипове

#1339

Мнение от alexyeli » 22 ное 2019 17:49

manikaganga написа:
22 ное 2019 17:42
. Иначе растенията около къщата, а и стайните са почти два пъти по-едри от околните.
1aha Споделяй ако е възможно,как да го приложим и ние,аз съм си стар почитател на биодинамичното земеделие,ще ми бъде от голяма помощ и много интерсно да обменяме опит.
1ty
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Видео клипове

#1340

Мнение от icrow » 22 ное 2019 18:01

Освен на нулата да е попаднала някоя фаза не виждам какво биха констатирали друго техниците, което да изгори всички уреди :? Спред мен е била някаква кълбовидна мълния или нещо друго в стил досиетата Х :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”