Други - Видео клипове

Отговори
Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Други - Видео клипове

#1341

Мнение от alexyeli » 22 ное 2019 20:16

По селата често разменят фазите и трансформаторите понякога правят “чудеса“,но тогава и комшийте щяха да си изпатят.Цветето пък още по малко има общо с трифазния ток.За “късмет“ нещо е окъсило още в таблото при повишаване на напрежението, точно както си работи стандартната високоволтова защита чрез окъсяване и така е спасило останалте потребители в мрежата, а може би и някоя и друга комшийска къща.За цветето избираме или версията ,че е забравено да се полива известно време,или пък ,че рязко е разрушило силна емоционална връзка с някого (демек някой яко се е уплашил),точно както описва редица случаи, на базата на дългогодишните си опити с полиграфа още през 1966г служителят на ЦРУ- Cleve Backster . На опитът във видеото ясно се вижда как реагира оцелялото цвете когато го доближава “терминаторът“.Има доста информация из нета за опитите които провежда Бакстър със практически всичко което е органично- растения,бактерий,кръвни телца и дори семенна течност :) ,заради която яко са го гаврили целейки с това омаловажаването на откритието му. Book

ТАЙНИЯТ ЖИВОТ НА РАСТЕНИЯТА sun https://www.falun-bg.info/news/beyond-s ... menti.html




dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1342

Мнение от hyparh » 30 ное 2019 11:11

Най-силният DC магнит в света - 45 тесла. Изработката е доста специфична като включва няколко (в случая 5) цилиндъра с различен диаметър, които се поставят един в друг като матрьошки. При такава концентрична подредба, магнитното поле се усилва неимоверно. Самите "намотки" са много интересни - нямат нищо общо с формата на обикновен проводник, освен спираловидното "навиване" (в случая по-скоро разположение).

Разясненията относно устройството започва от 04:06мин:

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Видео клипове

#1343

Мнение от icrow » 30 ное 2019 11:29

Триело им записите на камерите. :))
Колко ли кг сила на прилепване има.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1344

Мнение от hyparh » 30 ное 2019 13:05

Хмм, според мен преекспонират с това за изтритите записи или изтръгването на пломбите от половин миля разстояние :)) За да постигнат магнитно поле с такава сила, то трябва да е максимално капсуловано в малка площ, т.е. да не се позволява на полето да се разпилява надалеч, понеже това ще доведе до загуби. В частта където левитират ягода и зарче, се вижда колко малък е отвора, в който е концентрирана цялата мощ на полето.

Успях да открия калкулатор, който превръща тесли в гауси и обратно, но нещо не откривам как според теслите може да се сметне силата на прилепване към метал :? В уики пише, че един неодимов магнит може да достигне сила малко над 1,4T.

http://www.unitconversion.org/magnetic- ... rsion.html
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Видео клипове

#1345

Мнение от icrow » 30 ное 2019 20:25

Е най вероятно се шегуват :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Други - Видео клипове

#1346

Мнение от gomi » 02 дек 2019 21:39

някой да е чувал за Мандела ефект ? клипа е на английски с примери за променени реплики в филми и имена на продукти
според тоз ефект света около нас тихо е бил подменен.... Wonky
особено култовата реплика: "Люк, аз съм баща ти"....

IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Видео клипове

#1347

Мнение от Philip » 03 дек 2019 05:44

Мисля, че съм писал някъде из форума за това. ...А може и да не съм.
Видеото не е сериозно за мен, щом представя само това като доказателство.
Има много дълбоки материали за ефекта, като за много от нещата бях сигурен още преди да попадна на видеата и статиите.
Все още лично аз не мога да избера точното обяснение, защото вариантите за обяснение разликите около нас за мен са два.
...Но съм сигурен, че съвсем реално се появяват промени.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Други - Видео клипове

#1348

Мнение от alexyeli » 03 дек 2019 14:47

hola2
Ммм ,че пикантна темичка се заформя,сега точно със коледния декемврйиски дух.... 1ne
Още Херемес му беше отпуснал края разправяйки,че " Светът е ментален...",сега в по новите времена Башар пък ни завръща с прокламаций от рода на: " Светът е енергия и това изчерпва всичко което може да се каже по въпроса..." Даже и научените са извели формули във областта на квантовата физика,как един бит информация е равен на "10 на минус 21-ва" джаула енергия, тази пък енергия била равна на гравитация от там слагат равенство към топлина,светлина и така нататък...Черешката на тортата идва с " откритието" за "паралелните реалности".Оказва се,че съзнанието преминава през милиони кадри в секунда( в унисон със честотите на вселената) подобно на кинолентата през която преминава лъч светлина и се получава " движение" по екрана.... ( аналогия с "каквото долу,това и горе" на Хермес) :) Разликата била в това, че кадрите са статични застинали във безвремието и съзнанието е което се движи вместо тях.Обаче....понеже на съзнанието някой шегаджия му е дал "свободния избор" то криволичи из иначе добре подредените кадри.Резултатът е - "подменена" действителност..... Wonky
Както,обаче се оказа, от факта за свободната воля ,излиза, че сами!!! си подменяме тази " re -all-ност"(реалност) ,даже се оказва,че дори терминът който ползваме за описване на даденото явление,навява на мисълта за нещо което е " ре" (на нашенски " пре") и " all'"( всичко) и " ност" е приставката за приобщаване в кюпа на всички и всичко или демек преживявяваме нещо което вече май е по предварителен сценарий ( от кого ли обаче? ),защото кадрите си бяха там преди съзнанието да ги " освети"....Хитро,нали... ;)
Единствено, тука на дъното остана, неудобния факт, че сами си подменяме обкръженито(реалността),която пък от своя страна все пак си има задължението да ни създаде подходящи условия за реализацията на нашият си собствен избор (механизъм познат като егрегор)....например,ако навремето в дискотеката бях избрал русата,а не мойта си брюнетка....ехе... сега къде ли щях да съм... ? laught
Всъщност нещата опират до едно елементарно бягане от лична глобална отговорност....Далеч по красиво изглежда,лошите да ми сменят средата тихомълком и да ме направят жертва на обстоятелствата,отколкото,че аз самичък чрез свободния ми избор на това или онова се озовах където съм....но нищо де, мога пак да избера и променя или пък да го запазя за известно " време "...:) Даже злите езици говорят,че всъщност точно волята и изкуството да избираш е главния предмет който се изучава тук в .ре,ал,носта. olele Луда работа...
:))
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1349

Мнение от hyparh » 05 дек 2019 20:47

Как да си направим кристали от бисмут:



Винаги са ми харесвали кубичните структури, които изгражда бисмута :) А оксидиращия слой добавя прекрасни структурни цветове. Само че за този експеримент си трябва доста като количество.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Други - Видео клипове

#1350

Мнение от pipilica » 06 дек 2019 04:55

Много красиво. Ама на газовия котлон в къщи, бисмута не е ли леко отровен.

Отговори

Върни се в “Други”