У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

ХААРП "Машина за дъжд" Суич
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#51

Мнение от Philip » 21 юни 2015 15:01

icrow написа:Според вас Хора като Тесла са просто гении и изобретяват разни неща? От някъде им се дава това знание! Замислете се от къде сами!
Дъъълбок въпрос.
И човек не би могъл да отговори точно.
...
Самият Тесла твърди, че всичките му неща са му обяснявани от връзка с Марс. Когато той е на небето - тогава му идват "идеите".
...
Моето мнение.

Създателят на физическия свят е заложил при създаването му взаимовръзки или казано по сегашному - обратни връзки. Аз си наричам това с простите думи - динамично равновесие.
Когато процес, събития или нещо друго: изостава, избързва, променя околността си повече от допустимото, то се задействат прости взаимовръзки, задействащи процеси, които го спират, ускоряват, нормализират - според нуждата. В крайна сметка динамичното равновесие си остава равновесие :)

И преди малко затова ти отговорих така - да не го мислиш прекалено.
Прекалим ли - ще бъдем спрени.
Изоставаме ли - ще "имаме" нови идеи :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#52

Мнение от icrow » 21 юни 2015 15:19

Има допирни точки, като логика и последствия, но аз виждам по друг начин нещата. Няма да обяснявам, защото ще възникне спор, който в крайна сметка няма да има полза от него и ще се изнервим излишно :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#53

Мнение от hyparh » 21 юни 2015 15:27

Айкроу, не може да сме само ние, според мен е абсурдно. Живот (то всичко е живо де, но да използваме думичката в познатият ни аспект) съществува откакто свят светува (разбирай откак се е родила вселената), а оттогава е минало толкова много време, че и човек с коеф. на интелигентност 200 не може да си го представи като мащаб :)) Животът е природен закон, закон за развитието и еволюцията на всичко що съществува и съм 100% сигурен, че присъства навсякъде из вселената под най-различни форми. А за тези толкова много години развитие само можем да си представяме колко много може да еволюира даден вид при добро стечение на обстоятелствата и какви технологии да произведе и използва. Просто така ги чувствам нещата, пък доколко са верни... :)
Нещо взехме да разпъваме изконни въпроси в тази тема, Гого да не се сърди :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#54

Мнение от icrow » 21 юни 2015 15:46

И така да е защо трябва винаги другите цивилизации да са свръхнапреднали а ние да дяламе с каманъни и да ни е страх как ще ни завладеят. Много холивудско ми звучи. И ако са толкова напреднали защо още не са ни заличили, като се има предвид какви гамени сме. :)) И такива неща. Както и да никой не искам в нищо да обеждавам. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#55

Мнение от skeleta » 21 юни 2015 16:38

Факта че не сме естественото население на земята е достатъчен като доказателство че има по развити от нас(все пак са ни създали).
В нета попаднах на интересни клипчета които може и да не са верни, ама знае ли човек???





ПП. Знам че не е за тази тема, но тука стана на въпрос . Ако трябва ми изтрийте поста или го преместете.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#56

Мнение от hyparh » 21 юни 2015 16:38

Напредналите са малцинство в сравнение с простите видове. Развитието на животът се намира в най-различни етапи едновременно, т.е. преобладават бактериалните и най-простите многоклетъчни - те са масовката, така да се каже, и си присъстват навсякъде, пригодени към съответните условия (които могат да бъдат много сурови, на пръв поглед непригодни за живот). Нагоре по стълбицата на еволюция някаква много малка част от едноклетъчните достигат до сложни организми със самоосъзнаване и интелигентност. Повечето същества ще да са някакви междинни варианти - мекотели, водни същества, влечуги, дребни бозайници и всякакви видове растения, които като цяло ще се различават от нашите според техните условия за живот.
Тези, които са се развивали в продължение на милиони и дори милиарди години, ще са от най-напредналите видове, чиято ценностна система (и въобще начинът им на мислене) няма нищо общо с нашата и евентуално могат да ни наблюдават от разстояние само от любопитство. То е все едно човек да мине покрай мравуняк на полето и да започне да се чуди дали сега трябва да започне да го тъпче или да го остави. Въобще няма смисъл да се занимава с него.
Има доказателства за пришълци (запазени текстове, разни фигурки както на тях, така и на летателните им апарати), посещавали ни в миналото, които народите смятали за богове тогава. Носят се и легенди за не чак толкова напреднали видове (малко повече от нас), с които на определен етап сме воювали. Но всичко това прилежно се потулва, а което излезе наяве, никой не го взима насериозно.
А видовете, които все още използват прости сечива от околната среда, просто няма как да пътуват из космоса, понеже не разполагат с технологията.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#57

Мнение от icrow » 21 юни 2015 17:27

Да пълно е сдоказателства. Аз самия имам няколкомв двора ми :)) Според мен и да има живот извън земята, то тойнизобщо не може да се сръвнява с хората и интелекта им. Цялата тази работа с извънземните е за отвличане на човешкото внимание. Както примерно се отвлича вниманието на експериментиращите с разни разклонители с пиезо кристал и разни други ексклузивни изобретения. Целта?! Вероятно повечето от вас могат да се сетят.

Леле почнах и аз да говоря високомерно и с голямо самочувствие Wonky :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#58

Мнение от hyparh » 21 юни 2015 18:34

Амчи как... Още малко и си готов за професор :))

А сериозно - в рамките на нашите животи едва ли ще имаме еднозначен отговор на този въпрос :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Bob

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#59

Мнение от Bob » 22 юни 2015 20:16

А дали един мощен хармонизатор залят в смола и поставен в близост ще неутрализира формирането на облаци когато работи бединито вертикално?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ Устройство за промяна на времето

#60

Мнение от icrow » 22 юни 2015 20:56

Съмнявам се напълно да свърши работа. По скоро както Ауди имат система за неутрализиране на шумове в купето, като пускат други шумове. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Електромагнитни”