Оргонизиране ДВГ Теория - Разграждащо поле

В темата ще се обсъжда теорията на устройства за оргонизиране на двигатели с вътрешно горене.
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Оргонизиране ДВГ Теория - Разграждащо поле

#11

Мнение от ivchak » 04 дек 2014 23:12

Колеги извинявайте , ама нещо не мога да разбера Dash .За маркуч или цилиндрична бобина нещата горе долу са ясни -вход -изход, обаче за един възел на Мировинг който излъчва в двете посоки от коя страна ще го гледаме ако е хоризонтално сложен, ако е вертикално-с плоскоста срещу нас , или вертикално с профил към нас .Според мен ще е по ясно (въпреки че ще трябва да се напишат още 1-2 думи) да се напише примерно-гледано от горе, от долу, от ляво , от дясно , по посока ......... и т.н.
За мен няма да е много трудно(надявам се) да разбера за какво става дума , но по новите колеги ще има да питат постоянно, и ще се налагат по два пъти да се обяснява .... Wonky Няма да е лошо и други колеги да споделят свое виждане и тогава да се вземе твърдо решение Wink Но съм съгласен с това което реши мнозинството Up!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонизиране ДВГ Теория - Разграждащо поле

#12

Мнение от icrow » 04 дек 2014 23:33

Възела на Мировинг лъчи отвсякъде +. Негативното поле е затворено вътре в него, до колкото си спомням. :) Разбира се има си и изключения, но става въпрос когато имаме посока на движение на излъчването.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оргонизиране ДВГ Теория - Разграждащо поле

#13

Мнение от Спиридон » 04 дек 2014 23:59

ivchak,
Става дума за посоката на завихряне на оргонното поле, което създава дадено устройство, не за това от коя страна гледаме устройството. Гледаме го към страната, която ни интересува как излъчва. Посоката на въртене на полето се определя гледано от нас към тази страна. Това е само, за да имаме отправна точка за определяне на посоката на полето, респ. вида му.
Пример: за един кварцов кристал има завихряне на полето по часовниковата стрелка (надясно) гледано от нас към върха на кристала (положително, виолетово, съграждащо поле). И в обратната посока, ако гледаме към основата му (отрицателно, червено, разграждащо поле).
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Оргонизиране ДВГ Теория - Разграждащо поле

#14

Мнение от ivchak » 05 дек 2014 07:37

Значи пак трябва да се уточнява от коя страна се гледа у-вото :) Те за това ми беше думата Beer

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизиране ДВГ Теория - Разграждащо поле

#15

Мнение от Philip » 05 дек 2014 07:51

Ивчак, когато е нещо по-различно - да, в нормалния случай сме го уточнили и няма смисъл от уточнения
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Оргонизиране на ДВГ Теория”