Други - Паранормални явления

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Други - Паранормални явления

#1

Мнение от icrow » 27 ное 2014 22:13

С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Паранормални явления

#2

Мнение от Philip » 28 ное 2014 14:37

Много изкуствено ми се мести нещо духчето :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Паранормални явления

#3

Мнение от ivchak » 05 дек 2014 21:05

Трябва да ви кажа , че духове наистина има Hush . Преди около 35г. (когато бях абсолютен атеист и даже се бъзиках с господ(да ме прости) и всичко свързано с религията и езотериката бяхме на гости в тъщата и тъста по някакъв повод. След като хапнахме и ЛЕКО пийнахме ни се доспа и с жената легнахме в едната стая(на различни легла No! ), а тъщата и тъста в другата стая.Малко преди да заспя видях как през прозореца и стената влезе някакава фигура облечена в монашеско расо и качулка на главата така , че от лицето не се виждаше нищо. Фигурата бе висока около 1.50 - 1.60 см. и се движише на около 10 см. над пода. Не се чуваше никакъв шум или някакви светлинни ефекти.Фигурата се приближи на около 1.50см. по посока на леглото на жена ми като аз си лежах тихо и наблюдавах (не можех да осмисля какво виждам).В този момент жена ми скочи от леглото и започна да вика "Иване какво е това". В този момент фигурата се обърна на 180 градуса и също така безмълвно изчезна обратно.Хвана ме яд и се скарах на жената , че не можахме да разберем целта на посещението . После жена ми сподели , че преди години на гости са били съседите с малко дете на около 10-12г. и в същата стая детето е видяло същият дух.На следващият ден жена ми и тъщата отидоха на църква , взеха тамян и свещи и кадиха и обикаляха из стаите и от тогава духът не е виждан от никого. По външна прилика духът прилича на католическите свещеници придружаващи армията на Владислав Варненчик която е претърпяла поражение на това място от турските войски . Моята версия е че този дух е на някой от тези свещеници :) Гарантирам , че случката е истинска и не е плод на фантазия или алкохолни пари :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Паранормални явления

#4

Мнение от icrow » 05 дек 2014 21:21

От христянска гледан точка, до колкото знам, такива явления са предимно ангели /добри или лоши/ В много редки случаи са души на светци, но не кой и да е човек. :) Разбира се всичко е Божа работа. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Паранормални явления

#5

Мнение от Philip » 05 дек 2014 22:20

За съжаление имам сериозен опит със същности. Натоварващо е.
Няма обаче такава, която да е по-силна от осъзнатият човек. Има и много мощни, но за тях важи същото.
И в никакъв случай не бих използвал глупавата дума "паранормални". Те са си съвсем реални.
Някой ден ако ме хване музата може и да споделя.

...ПП

И няма добри и лоши! Има такива с различна енергетика.
Наблюдавам Анализирам Променям

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Паранормални явления

#6

Мнение от skeleta » 07 дек 2014 20:55

Здравейте!
На мене ми се е случвало като си гледам телевизия на дивана, след като всички са си легнали да усетя хлад и "притеснение" което прераства в страх. Не знам дали е точно дух или някакво друго същество. Прохождам все още по този път. Обикновено в такива случаи му казвам "върви си и не ме закачай", гася телевизора и си лягам горе при жената. Нямам смелостта на Ивчак да чакам да разбера какво иска от мене.
Преди време ми попадна една книга на Робърт Монро мисля че се казваше. Та той описва своите преживявания извън тялото. Описва някои същества които са съвсем реални и срещи с други духове. Описва и срещи с умрели негови познати. За мене тази книга е с реални преживявания и я препоръчвам на всички които се интересуват от тия неща. Може би има и други такива но тям вече Филип ще трябва да каже коя си струва и коя не.

Bye

ПП. Филип, можеш ли да направиш малък разбор на астралния свят? В смисъл че Монро описва нивото на което е неговото Аз(Или вибрацията, не знам кое е правилното). Всъщност разбор не е точната дума, а по скоро какви същества има и как да предпазим от тях. Не говоря за хармонизатори и други устройства, а за собствени сили. Според Монро молитви, кръстове и тем подобни не вършат работа.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Паранормални явления

#7

Мнение от Philip » 08 дек 2014 07:34

Скелет, :)
Форуми и сайтове за тези неща - бол :))
И аз съм участвал активно в такива преди доста години :)
Сега и тук, основната ни занимавка е друга, но като става въпрос - ще кажа накратко какво и как.
Принципното положение - Такива същности и същества има. Включително и ние сме такива, когато не сме свързани с тела.

Питаш как да се предпазиш.

Със знание и вяра.

Знание
- Пакостливите (така наричам тези, които е прието да се смятат за лоши, дяволски и какви ли не още) не могат да доближат и се свържат с човек, ако е обграден с "положителна" и хармонична енергия.
- Добронамерените могат, но рядко го правят - само в краен случай,когато трябва да помогнат.
- Добротата - основен принцип в Творението

Вяра
- Силна и безрезервна вяра в собствената сила, базирана на знания и опит.
- Вяра за помощта, оказвана от добронамерените и Творецът, в нужните моменти.

***

Когато мислиш за нещо - всичко с близък резонанс до мисълта ти става активно.
Като примери:
Страхуваш се - болести, "духове" или каквото е основата на емоцията, създадена от собствените мисли, влиза в резонанс с теб и тялото ти, и става активно, проявява се във "физическия" свят, а ти го захранваш с енергия от емоцията, която изпитваш.
Вярваш безрезервно - че молитва, кръст, лук, твое действие - ще прекъснат действието на нещо, което те тормози. В този случай - при безрезервна вяра - всичко от изброените помага.

***
Така че накратко основното:
Контрол над собствената мисъл - първостепенно!
Положителна енергия около теб
Доброта към околното
:)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SHOK
Мнения: 42
Регистриран: 18 ное 2014 17:50
Местоположение: Вижда се от Витоша

Re: Паранормални явления

#8

Мнение от SHOK » 08 дек 2014 17:26

Напълно съм съгласен и те подкрепям Фил!!!!!

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Паранормални явления

#9

Мнение от ivchak » 17 дек 2014 22:20

Нещо интересно - как замръзва водата във Финландия :) http://www.kp.ru/daily/26320.7/3199024/
финландсия бряг замръзнал на топки.jpg
финландсия бряг замръзнал на топки 2.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Паранормални явления

#10

Мнение от icrow » 17 дек 2014 22:32

Дето се вика ЯКО :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”