Възел на Мировинг

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Възел на Мировинг

#1

Мнение от icrow » 23 юни 2015 22:24

Нещо не открих да имаме тема за възела :))

Одеве забелязах как на единия ми възел позлатен в медне отражател се е отпечатило полето на възла, като контур. Снимах го ама не се вижда много добре, но е добре очертано по контура.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#2

Мнение от icrow » 12 юли 2015 11:04

Вчера и дадох на съседката ми един малък възел с меден отражател с шнур от Боб. Има проблеми с колената и е на легло. Правили са и операции с някакви импланти, но се е получила инфекция след това и сега е много зле. Преди малко ми звънна да ми благоради колко добре и било коляното от както го сложи вчера. Още една точка за Мировинг :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Възел на Мировинг

#3

Мнение от Philip » 12 юли 2015 11:57

И за теб и добрината hola2 :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#4

Мнение от icrow » 12 юли 2015 16:44

:)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

damu3

Re: Възел на Мировинг

#5

Мнение от damu3 » 07 юни 2017 15:19

А някъде има ли ръководство как се прави?
Някъкви снимки със стъпки ако може.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#6

Мнение от icrow » 07 юни 2017 16:10

Със сигурност е обсъждан във форума как се прави има и снимки, но ето и тук. :)
Прави се от усукан шнур от лакиран меден проводник. 7 проводника се усукват надясно, докато стане шнур и се оформя възел по схемите долу. Може да се направи и от 2 проводника. Може и 7х7. Стават по силни, но важното е предимно формата. Проводник може да се намери от някой малък трансформатор от адаптер примерно. Може да се направи отражател от медна ламарина, като на снимката от първия пост. Може и да се наредят примерно 3 такива възела с отражатели в една равнина за по силно действие.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

damu3

Re: Възел на Мировинг

#7

Мнение от damu3 » 08 юни 2017 13:34

Да вероятно е обсъждано, но аз поне в този форум не откривам..
Търсачката също показва само вметки в други теми>
http://styleglassbg.com/od/search.php?s ... 3&start=10

Ако не ви е проблем да ме насочите към такива материали за напълно начинаещи, където са описани подробно нещата ще съм благодарен.

Какви са дължините на теловете, дебелини, свободните краища след като се усучат и направят с формата на възела къде отиват?

Нещо подобно търся:
http://3atoms.org/keshe/health-pen-tutorial-ende/

Поздрави!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#8

Мнение от icrow » 08 юни 2017 17:46

Нещо интересно за шнура на мировинг.


Колега, ето как можеш да си усучеш шнур.
Мисля, че от форума имаше хора които имат станове за шнур и ако искат могат да се обадят и да ти продадат/подарят готов шнур. Схемата на сгъване е достатъчно ясна и всички по нея сме сгъвали възела без разяснения стъпка по стъпка. Краищата можеш да ги заголиш с запалка почистиш и да ги запоиш краищата един към друг.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

damu3

Re: Възел на Мировинг

#9

Мнение от damu3 » 09 юни 2017 12:16

Благодаря!

Като казваш "Може да се направи и от 2 проводника" , имаш предвид вече усукани 7 броя и два такива по 7 или може да се усучат две телчета надясно и след това 2х2?
Тези седем на ръка не ми стига фантазията как да ги усуча :)

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#10

Мнение от Спиридон » 09 юни 2017 12:56

damu3 написа:Като казваш "Може да се направи и от 2 проводника" , имаш предвид вече усукани 7 броя и два такива по 7 или може да се усучат две телчета надясно и след това 2х2?
icrow има предвид (моля да ме коригира, ако бъркам), че шнура може да се направи, както от 7 едножилни проводника, така и само от 2. Може също да се направи шнур и от 7 вече направени шнура от по 7 едножилни проводника, т.е. 7х7.

Ако искаш, пробвай и с 2х2. По-лесно е от 7 или 7х7, а пък мисля, че може да се получи нелош резултат. Преди известно време започнах да правя нещо друго с това, но напоследък ме затисна работа и не успявам да го завърша.
damu3 написа:Тези седем на ръка не ми стига фантазията как да ги усуча :)
Аз обикновено го правя така - просто събирам едните краищата на 7-те проводника и ги захващам заедно с хартиено тиксо, същото и от другата страна. Полученото захващам от едната страна в едно малко менгеме, а от другата страна в ръчна дрелка. Ако нямаш дрелка, става и винтоверт или пък с клещи "чираци" (тези, дето стягат и не пускат). Навиваш надясно, като шнурът трябва да е ЛЕКО ОПЪНАТ, за да не се пресуква. Аз лично усуквам, докато шнурът се скъса. Ако отделните жички не са наранени и са добре опънати предварително и вървят успоредно (т.е. няма заплетени предварително) преди да започна да усуквам, шнурът винаги се къса до някой от 2-та захвата, а не в средата. Понякога продължавам, докато се скъса още 1-2 пъти. Остави си достатъчно дължина, за да може да се изреже малко от двата края, защото краищата се усукват винаги повече отколкото по-навътре. Не знам дали пречи, но мен ме дразни и затова изрязвам крайните около 2 cm.

П.С. Не мога да ти кажа предварително какво е съотношението на дължините на изходните жички и готовия шнур, защото много зависи колко са дебели жичките, дали са 2 или 7 и колко добре са усукани.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”