Моля измерете Правени устройства

Ако сте направили нещо, тук е мястото, където да получите мнения за него
Отговори
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Моля измерете Правени устройства

#11

Мнение от ivchak » 13 дек 2014 21:40

Благодаря Айкроу, трискелиона е същият но след ката му свалих изолацията не съм го"стегнал" за да видим как ще е по добре дали намотките да са плътни , или да има разстояния между тях.Утре ще го затегна и пак ще те мъча 1ty

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Моля измерете Правени устройства

#12

Мнение от Спиридон » 14 дек 2014 11:47

ivchak,
ще стане по-силно, ако успееш при натягането да му докараш повече завършени навивки. Но полето е по-хармонично, ако има разстояние между витките, точно равно на диаметъра на жичката. Често жертвам това разстояние, за да постигна по-правилна форма при тънък проводник и за да постигна Търсения брой навивки при по-малка дължина на проводника. Ако го лакираш, също ще го усилиш.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Моля измерете Правени устройства

#13

Мнение от ivchak » 14 дек 2014 20:14

Спиридоне, благодаря за съветите :) С този опит си бях поставил 2 цели -първата да видя как изолацията влияе на силата на излъчване и втората , точно това за което говориш влиянието на разстоянието между навивките. В моят случай дебелината на проводника е горе-долу два пъти по-малка от изолацията на двете съседни намотки. И като добавиш още половин или една дебелина от това че навивките не могат да бъдат съвсем плътни(въпреки старането)между самите проводници се получава междина около 2.5 пъти по широка от дебелината на проводника. Обаче ще чакаме да видим Айкроу какво ще измери с мултицета - а защо не се пробваш и ти Hola

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Моля измерете Правени устройства

#14

Мнение от Спиридон » 15 дек 2014 12:45

ivchak написа:Обаче ще чакаме да видим Айкроу какво ще измери с мултицета - а защо не се пробваш и ти Hola
Пробвал съм, но не мога да меря по скалата на caduceus. Хич не знам как се отнасят една към друга девятките в скалата, нито какво е 10. Разбрах, че е непостижимият максимум за нашата реалност, ама все пак трябва някаква идея къде е. Защото едната отравна точка е нулата, ама трябва още една, за да зададе мащаб?
Все си мисля, че успявам да определя, че примерно нещо е около 1.4 пъти по-силно от друго по напрежение, ама и това няма как да сравня с icrow, защото скалата е на друг принцип. Засега ми се получават прилични неща при определяне на оптимални размери за устройства, но за напрежения и ток няма с какво да сравня. А пък може и просто да не мога да ги меря.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Моля измерете Правени устройства

#15

Мнение от ivchak » 15 дек 2014 16:04

Спиридоне, не ти трябва да знаеш (поне за сега)какво е съотношението между девятките - просто питай махалото колко е напрежението и колко е тока, ако максимума и за двете неща е 10 и нещата се получават.Аз бях писал някъде ,че подготвям тест за това съотношение , но не съм сигурен дали ще излезе нещо защото все пак това е виртуална скала и докато не се намери уред който да измерва оргонната енергия която пък зависи от много условия и фактори .Успех Hola

Slav

Re: Моля измерете Правени устройства

#16

Мнение от Slav » 10 яну 2015 21:05

IMAG0108.jpg
IMAG0110.jpg
Отдавна ме човърка да направя такава пирамидка от трискелиончета. Снощи докато бях на работа реших, че е крайно време да го осъществя.Не ми се получи хубава, но все пак за първи опит и с поръчни средства...това е което излезе :)

Ако може Айкроу и който друг може да измери.

Въпрос към всички:
Не знам защо ме пъне толкова да я направя таази пирамидка. Честно казано засега не ми идва нищо като приложение...
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Моля измерете Правени устройства

#17

Мнение от icrow » 10 яну 2015 22:22

8 и нещо. Иначе много тежка я усещам енергията.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Моля измерете Правени устройства

#18

Мнение от hyparh » 10 яну 2015 22:34

Може би тук енергията е по-концентрирана или по-"кристализирана", т.е. в силно интерференчно състояние, не знам как да го опиша по друг начин. Мен също много ме привличат такива конфигурации, не знам защо. Аз затова си и сложих тази картинка за аватар :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SHOK
Мнения: 42
Регистриран: 18 ное 2014 17:50
Местоположение: Вижда се от Витоша

Re: Моля измерете Правени устройства

#19

Мнение от SHOK » 10 яну 2015 23:46

Всъщност, какво е то? Qb

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Моля измерете Правени устройства

#20

Мнение от Спиридон » 11 яну 2015 00:56

Слави, лепил ли си трискелионите или си ги споявал?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Моля измерете!”