Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#31

Мнение от Спиридон » 17 дек 2014 03:38

Тази нощ се забавлявах да правя хармонизатор, тъй като ми дойде "държача" за ринговете за запояването. Лека модификация на предложението на tumbi с приложената снимка на boio67. 1ty

Направено е от шпертплат 8 мм с лазерно изрязване (има фирми, които предлагат такава услуга):
2014-12-17-2627_crop.jpg
Отначало мислех да добавям нещо като челюсти - едната закована точно до ръба от едната страна на процепите, а другата подвижна и да се притяга с болтче, но ме домързя, а и с подпъхване на малко хартия, сгъната на 2 или 3, ринговете се крепят чудесно и лесно се донагласят. Само го лакирах предварително и лепнах 3 парченца хартиено тиксо за маркер при ориентирането на ринговете по посоката им на излъчване (допуснал съм грешка в първия пост за ориентацията и ще го коригирам).

Скицата за изработване е в приложения файл - holder.jpg
Понеже е картинка излиза в текста на съобщението. Може да се запише с клик с десен бутон и "Save link as ..." при Mozilla Firefox и Google Chrome и "Save target as" при Internet Explorer

П.П. Пропуснах да напиша, че размерите на държача са съобразени с параметрите на хармонизатор, дадени в първия пост на темата. За по-големи размери и по-дебели проводници няма да стане.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

tumbi

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#32

Мнение от tumbi » 17 дек 2014 10:29

Браво Спиридон Up! ,

Получило се е екстра. :)

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#33

Мнение от Спиридон » 17 дек 2014 18:16

Благодаря. :)

icrow,
моля за измерване на тези 2 снимки на един и същ хармонизатор. Пробвам нещо с параметрите. По-нататък ще му слагам и трилистници.
2014-12-17-2629_crop.jpg
2014-12-17-2640_crop.jpg
Двете снимки са правени през 15 минути. Сферата е от преди около 14 часа, а акувакът - отпреди 10-ина дни.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#34

Мнение от icrow » 17 дек 2014 18:46

Сори, човече. Пуснал си firewall-a :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#35

Мнение от Спиридон » 17 дек 2014 19:37

Аман бе. zile
Извинявай, втори опит. Този път Camera детето Wub и не съм кропвал снимката. Надявам се, че нямам участие в нея.
2014-12-17-2645.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#36

Мнение от icrow » 17 дек 2014 22:36

Имах предвид възела, но може подсъзнателно да си си мислил, че ще блоква и всъшност ти да си блокнал снимката, а не възела. :)) Ако искаш пращай ми на пощата такива неща за мерене. Естествено и който желае. :)

Иначе май нещо е слабичък хармонизатора. 9./175/ на 90км.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#37

Мнение от Philip » 18 дек 2014 06:37

Спиридон,
Хармонизатора на снимката ти 2640 е с доста по-пълноценно действие.
Този от 2629 е по-затворен като излъчвано поле, което е по-мощно от на другия, но не се излъчва.
Параметрите на апарата ли имаш предвид, или нещо по самия хармонизатор?

...
Спиридон написа:Аман бе. zile
:)) Не е "аман бе", а - "Точно така се прави" - казвам си без бой - както бях споменал в ЛС :))

Hola :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#38

Мнение от Спиридон » 18 дек 2014 09:24

Много благодаря и на двама ви.

Разликата между 2629 и 2640 (леле, колко снимки съм изщракал между тях, за да ми хареса някоя) е, че при 2629 акувак-ът е в средата, а при 2640 е изтеглен нагоре, както съм описал в началото на темата. На мен ми дава, че при втория вариант е с по-далечно действие (затова го и написах така, още преди), но реших, че е по-добре да потърся и чуждо мнение. Хубавото е, че и самото действие е по-добро.

Иначе при самия хармонизатор съм направил ринговете да излъчват положително в едната и отрицателно в другата посока. Мислех, че така ще се получи по-голяма потенциална разлика и по-добро действие, смесвайки + и -. Ама може би се е получила частична неутрализация или пък се е променил баланса между "положителното" поле отгоре и "отрицателното" отдолу. Qb (EDIT: Имам предвид - вместо един огромен балон отгоре и отдолу един миниатюрен, да се получил един по-малко огромен балон отгоре и един не толкова миниатюрен отдолу). Което не знам дали не е по-добре?
След като бях запоил полюсите, видях, че на 2 или 3 от сферите покритието е спукано. Това сигурно също отслабва полето, което има и да расте още.
Чудя се дали да го оставя така и да му слагам трилистници или да го преработвам? В смисъл да му "оправя" ринговете и подменя спуканите сфери.

Относно firewall-a без бой :) - това съм го правил и преди, ама си мислех, че трябва да е нещо по-така, знам ли, не толкова просто :)) .
Проблемът е, че явно го задействам често и без да искам.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#39

Мнение от Philip » 18 дек 2014 09:28

Напротив! Всичко е много просто :))
Остава да се научиш кога да се връщаш за чантата и кога не, което е по-сложното :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#40

Мнение от Спиридон » 18 дек 2014 12:57

Philip написа:Остава да се научиш кога да се връщаш за чантата и кога не, което е по-сложното
Остава ми надеждата, че всичко сложно е само комбинации от отделни простички неща. :)


Ще съм благодарен за всякакви мнения за хармонизатора с ринговете с + и - , както и за:
Спиридон написа:Чудя се дали да го оставя така и да му слагам трилистници или да го преработвам? В смисъл да му "оправя" ринговете
Че наистина ми е трудно да реша.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Хармонизатори”