Любителска техника за заснимане ириса на окото

batipej4o

Любителска техника за заснимане ириса на окото

#1

Мнение от batipej4o » 06 юли 2019 01:12

Здравейте,аз съм най новия във форума.Предварително да кажа,че ако съм задал въпроса си в неправилния форум моля да бъде истрито питането ми.Но преди това да помоля ако някой знае точното място ,където се обсъждат тези въпроси моля да сподели.
Преди време попаднана статия за този вид диагноза и ми стана много интересно.След дълко четене реших да прикрепя някакъв обектив и да се опитам да направя снимка на моя ирис.Но след много разпитване стигнах до извода,че това е доста сложно начинание.Оказа се че освен това трябва да си и фотограф.Благодаря предварително.
Прикачам и две снимки да стане ясно за какво говоря:
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Ирисова диагностика

#2

Мнение от Спиридон » 06 юли 2019 11:53

Добре дошъл!
Е, чак пък да трием No! , най-много да преместим някой пост или тема, ако не са на подходящо място.

Към какво искаш да прикрепиш обектив? И имаш ли някакъв вече?
Ще трябва и някакво меко, недразнещо окото осветление, ама това може да се сглоби и с подръчни средства.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ирисова диагностика

#3

Мнение от icrow » 06 юли 2019 12:54

Ако искаш мога да ти кажа къде в София можеш да отидеш при специалист. Хората се занимават с хомеопатия и продават и билки.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

batipej4o

Re: Ирисова диагностика

#4

Мнение от batipej4o » 06 юли 2019 16:36

icrow написа:
06 юли 2019 12:54
Ако искаш мога да ти кажа къде в София можеш да отидеш при специалист. Хората се занимават с хомеопатия и продават и билки.
Благодаря за предложението,Аз вече бях при един господин и имам 8 пакета и 3 шишенцаТози господин ползва един фотоапарат и 2 монитора.
В момента пия от неговия чай и вземам таблетките,които ми даде.
Моята цел е да си направя сам снимки на очите и сам да разбера какво се случва с мен.Правилната диагноза при едно лечение е от първостепенно значение.
Проблемът е в това,че при ирисо диагностиката не се ползват никакви природни енергии,което ме вкарва в нарушение с вашия правила.
И една молба:Моля да смените заглавието с друго.Например: „ Любителска техника за заснимане ириса на окото “
Темата ще започне да излиза при търсене на лекърски кабинети и това ще вкара форума в неприатна ситуация.От рода „нищо не става от вас“ или „само вземате парите на хората“ Това го знам от опит и се наложи да променяме заглавието.В България има хора и хора.
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Любителска техника за заснимане ириса на окото

#5

Мнение от Спиридон » 06 юли 2019 17:33

Mисля, че във форума има и по-притеснителни за официалната медицина неща, но смених заглавието, както предложи.
Иначе не си съвсем прав - темата не е "чужда" за форума ни и е интересна. Най-малко ирисодиагностиката се основава на универсалния (от universe, т.е. природен) принцип, че всичко е свързано, пък и, както сам отбелязваш, всяко лечение започва с диагностика.

Само не разбрах - пишеш за въпрос в първия пост, но не виждам такъв.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

batipej4o

Re: Любителска техника за заснимане ириса на окото

#6

Мнение от batipej4o » 07 юли 2019 03:00

Да първоначално въпросът ми беше дали някой е виждал нещо писано по въпроса в интернета?
Това днес го открих.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Любителска техника за заснимане ириса на окото

#7

Мнение от Philip » 07 юли 2019 04:54

batipej4o написа:
06 юли 2019 16:36
Това го знам от опит и се наложи да променяме заглавието.В България има хора и хора.
Благодаря предварително.
Моля за линк към това място.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Любителска техника за заснимане ириса на окото

#8

Мнение от hyparh » 07 юли 2019 14:55

Темата е интригуваща и аз съм се замислял дали не може да се спретне нещо в домашни условия. Струва ми се, че един сетъп за макро (фотоапарат, оборудван с подходящ обектив за заснемане на много дребни неща в детайли) би могъл да свърши работа. Ще трябва и подходящо осветление, както отбеляза Спиридон, като може да се изпълни с обикновени LED диоди по периферията на обектива - точно както ги правят за макро снимки.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

batipej4o

Re: Любителска техника за заснимане ириса на окото

#9

Мнение от batipej4o » 07 юли 2019 16:11

Philip написа:
07 юли 2019 04:54
batipej4o написа:
06 юли 2019 16:36
Това го знам от опит и се наложи да променяме заглавието.В България има хора и хора.
Благодаря предварително.
Моля за линк към това място.
Здравейте.преди 10 години се опитах да представя една бългърска операциона система от семейството на Линукс в държавата Чехия.За помощ помолих един чех.Да си призная голяма бела му направих на момчето.Неговите колеги му написали нещо от рода „Ти май ни пробутваш вирус“ Дори след промяна на заглавието, нашето приателство приключи.
За линк немога да си спомня но ако напишете в гугъл „Ирисо диагностика “ще разберете за какво говоря.Особено в БГ мама и блоговете.Най шокиращото ,което си спомням беше следното: „Той дори неможа да познае че съм бременна“ За това помолих за промяна в името.Вината е изцяло в мен.Съжелявам много за големия спам.

А сега по темата.Преди време питах в един форум , мога ли към смартфон да прикрепя самоделно изработен обектив.Отговора беше следния : „Дори и да направиш нещо,след това следва настройка към телефона.За тази настройка са нужни опит и знания.
В един фотографски форум открих едно преспособление ,с което са заснели окото на муха.Но на мен такова голямо увеличение не ми е нужно.


Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”