HDD motor controler

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

HDD motor controler

#1

Мнение от sheki » 23 апр 2017 10:24

Останаха части от едно устройство и си спретнах управление на моторчето на хардиск .. специално за този диск максималните обороти бяха 13900 в мин.
20170422_223755.jpg
имам и друга снимка ще я сложа после тя е на 18к оборота от scsi disk ... човека иска да прави вертушка рината .. ама едни лепенки с числа трябва да се добавят ...
18к.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: HDD motor controler

#2

Мнение от hyparh » 23 апр 2017 10:34

Супер! :) Можеш ли да дадеш схема на управлението? И аз имам такава идея открай време за извършване на експерименти с въртящи се елементи и изглежда използването механиката на HDD е едно много добро решение.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: HDD motor controler

#3

Мнение от hyparh » 23 апр 2017 14:10

Предполагам от готовите неща, това ще е Ок за целта: http://www.ebay.com/itm/5V-12V-DC-Brush ... Swax5Yx3I-
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: HDD motor controler

#4

Мнение от sheki » 23 апр 2017 15:17

Видях го би трябвало да стане, притеснява ме само малкия допустим ток, иначе ето схемата
servo.jpg
а това е картинка от нета с някаква матрица
matrix.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.


Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: HDD motor controler

#6

Мнение от hyparh » 23 апр 2017 20:50

Благодаря, някой път може да спретна и аз схемата Beer
Преди малко разглобих два харда, като единия е с два диска, а другия с един. На този с двата изглежда му е по-яко моторчето. Той имаше и по-силни магнити.
Такова моторче ще бъде просто перфектно за опити с еднополюсния генератор на Фарадей :)

А тези цифри някаква енерго-информационна матрица ли представляват или са за съвсем друго нещо? confus
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: HDD motor controler

#7

Мнение от sheki » 25 апр 2017 12:20

Да някаква информационна матрица са, но това е снимка от нета, като имам въртяща се такава снимка ще може и да измерим :) между другото има две матрици .. другата има добавено и още едно число.. човека не може да реши още коя да ползва, пускам ги и тях, някой ако има идеи да пише.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: HDD motor controler

#8

Мнение от hyparh » 22 яну 2018 22:24

Шеки, измервал ли си с колко най-малко обороти може да се завърти диска по твоя начин? Интересуват ме точно ниските обороти, ако може да се върти примерно със 7-8 об/сек, ще е супер.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

bluesky

Re: HDD motor controler

#9

Мнение от bluesky » 23 яну 2018 19:38

БРАВО, sheki!

Дерзайте, момчета! Само внимателно, че Ринат не случайно предупреждава за опасностите за Здравето...
Отдавна Ми се върти в Главата Идея за обединяване на усилията и търсенията на всички (подходящи, естественно), в по-стройна Система, което И ЕДИНСТВЕННО КОЕТО МОЖЕ ДА ДАДЕ ПРОБИВ В МНОГО ОБЛАСТИ, свързани със Свободната Енергия.

Когато казвам "подходящи", точно това имам впедвид. Много от Съществата не са "подходящи", т.е. дори елементарна Идея не могат да схванат, камо ли да работят в полза на едно по-добро Човечество...
За всички, с които бих искал да комуникирам, С ИДЕАЛНА ЦЕЛ, освен Този Форум, (да е жив и здрав Създателя Му), оставям един "екстра канал за свръзка", Мой е-майл адрес:

bluesky121257@yahoo.co.uk

(Аз самият съм на Zapper-3, (ала Хулда Кларк), когато имам някакъв прогрес, ще споделя.

Стискам палци, и Успех на ВСИЧКИ!

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: HDD motor controler

#10

Мнение от sheki » 23 яну 2018 21:50

hyparh написа:
22 яну 2018 22:24
Шеки, измервал ли си с колко най-малко обороти може да се завърти диска по твоя начин? Интересуват ме точно ниските обороти, ако може да се върти примерно със 7-8 об/сек, ще е супер.
Когато го правех си поиграх, със това серво със сигурност не може да се постигнат такива ниски обороти, просто инерцията на диска е прекалено голяма и най - малкия импулс го развърта яко ... а няма спирачка, дори при начално стартиране даже когато е намален прекалено много потенциометъра и не се развърта диска а се чува само едно жужене и след завъртане на потенциометъра стартира но с поне 50 оборота, ако го изровя къде съм го заврял ще направя тестове за подобни обороти с някаква въздушна спирачка ..

Отговори

Върни се в “Устройства на sheki”