KML COIL

Отговори
skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: KML COIL

#41

Мнение от skeleta » 01 юни 2015 10:26

Явно това нещо премахва сулфатизацията на плочите в акумулатора само. Моя акумулатор също е нов и няма ефект вече 2ри ден пък и е зареждан с Бедини. Имам едни литиевойонни батерии и довечера ще вържа на тях да видя какво ще стане

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#42

Мнение от SPYRO » 01 юни 2015 11:12

За трудовото ясно но тогава като пробвах на новия нямаше никакьв ефект предположих че се дьлжи на това че акукулатор е вьрзан вьв верига махнах клемите но пак нищо установката беше сутрин от около 8ч. до 10ч. и нещо но сега това гльхнене и липса на тяга до 1400 оборота го няма и даже бих казал че до кам 1500об. е много динамична и пьргава след това си е все сьщото сутринта зареждах и сьм сигурен че има около литьр икономия и сигурно е от превклиучването на по ниски обороти преди превклиучвах на поне 2700об. че и нагоре за да избегна този момент дето ме дразнеше вече близо 2г. и в този случаи за мен това е добре дошло макар че така или иначе нямам никакво обиаснение защо се оправи дето след смяна на кабели,свещи и дори капачка с палец проблема си го имаше а сега няма и помен от това sunny дори вчера след 300км. пьтуване и жената го забеляза дето и хабер си няма от техники и изобщо нищо не знае за устроиства или енергии че ще ме вземе за луд или психично болен :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: KML COIL

#43

Мнение от hyparh » 01 юни 2015 12:19

При мен пък се получи леко разреждане - за една нощ падна от 11,72V на 11,70V. Бях закрепил двете намотки (плюс и минус) да стърчат вертикално. Ще опитам само с една, белким се получи дисбаланс и постъпи енергия.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: KML COIL

#44

Мнение от Спиридон » 01 юни 2015 12:51

Адаш :),
ето тук Филип е обобщил какво става при оргонизиране на двигател / гориво / въздух:
http://styleglassbg.com/od/viewtopic.ph ... t=80#p2304

Едно от възможните обяснения е, че при теб има натрупване на + заряд, но трябва да се увеличи предварението при по-високи обороти, за да се усети и там ефект, ако е достатъчно силен заряда, разбира се. За информация как и колко да се увеличава предварението не съм аз точният човек, обаче. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: KML COIL

#45

Мнение от icrow » 01 юни 2015 13:19

Дa се дигa предвaрението, но дa се внимaвa. Все пaк при високите обороти трябвa дa спaдa. Пробвaл ли си дa смениш бобинaтa, когaто го е имaло проблемa? Кaквa е колaтa? Мотор, вид нa впръсквaне?
Ще ги преместя после мнениятa извън темaтa.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: KML COIL

#46

Мнение от skeleta » 01 юни 2015 13:42

icrow, сигурен ли си че на високи обороти предварението трябва да е по малко? На моята е обратно и Румен ми я направи на високи с по голямо предварение. и на голфа едно време до колкото си спомням центробежния регулатор увеличаваше предварението на високи обороти.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: KML COIL

#47

Мнение от icrow » 01 юни 2015 14:20

Зaвиси от нaтовaрвaнето нa моторa.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#48

Мнение от SPYRO » 01 юни 2015 16:03

Това е служебна кола за лично ползване доста е стара renault 19 ,1720кубика моно в началото го нямаше този проблем но от около 2 г. все си беще така до онзи ден бобина не сам сменял проблема се появи спонтанно ходих на жица смених всичко по запалването без бобина но все си беше така или просто сам разбутал нещо някаде ама не сам пипал нищо освен клемите на акумулатора като този е нов купен 2-3 дена след великден а сега дали с новия или стария проблема го няма наслушах се на какви ли не теории тогава от какво може да е този проблем от гориво та чак до катализатор и дрьн дрьн а сьщо изпарител или бензинова помпа или филтри сьщо не са сменяни есента сменях вьздушен но без резултат на бензин си беше сьщото но за мен си остава загадка това наи се кефя че бая живна на ниските а и определено за пьрви пьт откакто я карам разхода ще е под 10/100 това никога не е било но сега сам в замерване с точност и след някои ден ще разбера колко точно
П.П. БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ ЗА СЬВЕТИТЕ И РАЗМИШЛЕНИЯТА ПЕТ ГЛАВИ МИСЛЯТ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА! 1aha

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: KML COIL

#49

Мнение от icrow » 01 юни 2015 16:16

Имах подобен проблем на стария форд и беше от бобината. А ти на бензин я караш така ли?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#50

Мнение от SPYRO » 02 юни 2015 08:03

На бензин ведньж в месеца за 5-6км. иначе само на пропан-бутан ама ако беше от бобината сега как се самооправи ? Решено е ще махна всичко и да видим ще се появи ли пак проблемьт

Отговори

Върни се в “Други”