KML COIL

Отговори
Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

KML COIL

#1

Мнение от SPYRO » 28 май 2015 15:54

От няколко дена сьбирам информация за тези намотки според това което разбрах акумулаторат има по-дьльг живот а поставени на високоволтовите кабели искрата става по силна ако се комбинира заедно с рязаните свещи направо ще литнем :)) но маитапа после англииският ми е доста куц и ако мове малко помощ ще сам задьлжен с чичко гугал слаба работа интересува ме от какьв точно проводник и колко намотки посоките ги разбрах от братушките ето и какво сам намерил:

http://kikerperformance.com/prod04.htm http://prikachi.com/images/182/8140182k.gif http://prikachi.com/images/184/8140184t.gif разполагам с доста материали и имам добри условия за реализацията им ако някои удари едно рамо ще сам много задьлжен имам и кола в движение за всякакви експерименти с обикновена газова и "титаниев" ДВГ

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#2

Мнение от SPYRO » 28 май 2015 16:22

Тази е пьрватаhttp://prikachi.com/images/226/8140226s.jpg довечера ще пробвам номера с газоразрядната лампа и плазменото калбо имам в нас все от някаде трябва да се почне ето и клипа
ако това сработи е добро начало ,ясно се вижда че с тази намотка лампата свети по-ярко ще бьде потвьрдено или развенчано този клип сьшто става за онагледяване за акумулатори
а тук
малко снимков материал с обиаснения но не ги разбирам сьвсем ясно

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: KML COIL

#3

Мнение от hyparh » 28 май 2015 17:07

Интересна топология има тази KML намотка. Картинките съм ги засичал и друг път, но тогава така и не обърнах внимание на соленоидите - мислех, че са обикновени. Трябва да извъртим някоя такава в различни варианти (с различен брой навивки например) и Айкроу да каже дали има усилване на излъчването в краищата :) Картинките, които си пуснал, са с прозрачен слой и е станало миш-маш при смесване фона на буквите с този на форума.
Довечера може да почета повечко по въпроса да видим за какво иде реч.

ПП. Снощи забелязах, че при пускане на линк към видео, след линка остава някакъв неактивен код и го изтрих ръчно. При SPYRO сега гледам пак го има. Да не би да трябва да представя линковете като прозорчета?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#4

Мнение от SPYRO » 28 май 2015 17:19

сега и аз забелиазах че надписите са неразчетяеми обарни темата "STYLE " на "prosilver" (горе в дясно под опциите на профила) и надписите в картинките се оправят тази синята от горния пост е мое дело врьтнах я без много колебания на една отверка не е сложно може да я премери Worship за мен е важно всяко едно мнение оште повече подкрепено с реални замерваниа има доста потенциал тук смятам да се занимая сериозно с това
Последна промяна от SPYRO на 28 май 2015 17:26, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: KML COIL

#5

Мнение от Philip » 28 май 2015 17:22

Ако не ви домързява - изтривайте ги като Хипарх
Ако ви домързи - аз ще ги оправя като тези.
Това само докато намеря временце да оправя нещата в кода.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#6

Мнение от SPYRO » 28 май 2015 17:25

аз сега обьрнах внимание и вече не ми позволява да ги трия но занапред ще знам малко ще измьчим АДМИНА ама Worship

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: KML COIL

#7

Мнение от hyparh » 28 май 2015 21:33

От конвенционална гледна точка, при протичане на ток, този вид намотка изглежда създава магнитно поле чрез навивките и го индуцира в себе си. От неконвенционална, това й действие може да раздвижва етера по особен начин и оттам да идва известно количество СЕ. В момента ми хрумна подобрена версия с такава топология, но ще трябва доста кабеляк :) Прави се намотка с дебел едножилен изолиран проводник, от да речем 30-40 навивки с диаметър 15-20 см. Върху този соленоид започват да се навиват двата края срещуположно един на друг, докато не омотаят целия соленоид. Фактически навивките на тези вторите намотки ще са под прав ъгъл спрямо навивките на соленоида. Не знам доколко стана разбираемо. Получаваме едножичен трансформатор :)) Но преди тези шантави неща трябва да се проведат тестове с обикновените KML намотки. Нахвърлям някои от нещата, които са посочили за важни:

1. Повече навивки - повече сила.
2. По-дебел проводник - повече сила.
3. Намотка с навивки обратно на ч.с. се считат за "положителни" (от електрическа гледна точка).
4. Намотка с навивки по ч.с. се считат за "отрицателни".
5. Двете намотки (положителна и отрицателна) трябва да имат еднакъв брой навивки.
6. Една намотка трябва да се състои от минимум 6 навивки.
7. Намотките трябва да отстоят минимум на 3 инча (7,6 см.) една от друга (не е сигурно дали е напълно необходимо).
8. Когато се поставят 2 или 3 намотки на един терминал на батерията, те трябва да са разположени на 90 гр. една спрямо друга.
9. Когато единия край на намотката не се използва (например закачена като енергийна антена за батерия), е добре този свободен край да се изолира с тиксо. В допълнение цялата намотка може да се увие в тиксо като цилиндър. Така се подобрява работата й.
10. Работата им може да се подобри, ако се навържат няколко намотки последователно (в една верига задължително да са с еднаква посока на навиване).

Има пример с батерия (не се споменава точно каква), която за една нощ се е заредила от 4,61V до 4,97V. Друг пък казва, че е опитал с доста по-дебел проводник, но изглежда това не е подобрило работата.
Много лесно може да се проведат експерименти и да се види как стоят нещата Phil24

http://peswiki.com/index.php/OS:Chris_B ... _KML_Coils
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: KML COIL

#8

Мнение от Спиридон » 29 май 2015 02:54

KML наподобява акувак.
Този, който е изброил нещата, преведени от hyparh ( 1ty за резюмето) , твърди, че е използвал отверка с диаметър на стеблото 6.24мм и проводник AWG14 т.е. с диаметър 1.6mm и сечение около 2 кв.мм, ако въобще има значение.

По-интересно ми беше това:
ChrisBrown-KML-Coil_diagram_SDA_bf4.gif
Първоначално автора субективно е преценил, че времето за работа на ТВ се е увеличило значително, но последващи контролни опити не са го потвърдили.
Използването на акумулатор като източник и едновременно зареждане не е ли малко кофти за него? Няма да е много чудно, ако първия път наистина е имало ефект, но после зареждането по време на работа да е прецакало нещата и да е неутрализирало ефекта от KML.

Иначе, ако намотките излъчват достатъчно силно, е ясно какво става при автомобил.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: KML COIL

#9

Мнение от Philip » 29 май 2015 05:54

На акумулатора му няма нищо при такава работа. В автомобила е по същия начин.
А някъде не става ли въпрос за разлики при посоките на навиване на спиралите и материала им?
Имам предвид - ляво и дясно въртящи спирали и мед и цинк примерно?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: KML COIL

#10

Мнение от SPYRO » 29 май 2015 08:05

Изпробвах номера с газоразрядната крушка и плазмената топка да свети доста по силно така и даже на доста по-голямо разстояние хиляди Worship 1ty Worship на hyparh за доуточненията особено от Т.6 нагоре ще се пробват варианти няма как.
Philip мисля че поляритета се определя само от посоката на навиване навивки обратно на ч.с. се считат за "положителни" навивки по ч.с. се считат за "отрицателни" материал мед имам 2кв. едножилен кабел ще пробвам с него и ще видим Senile

Отговори

Върни се в “Други”