Други - Разни експерименти

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#121

Мнение от hyparh » 02 ное 2018 10:30

Самият факт, че човек може да постигне нещо такова и то толкова лесно, е изумителен. Порових се из нета с търсения за такива методи, но излизат все разни машинарии - скенери, апарати за измерване на мозъчни вълни и т.н. и нищо за "обръщане" на зрението чрез подходяща светлинна стимулация.
Ако кажем това на някой доктор, разбира се, ще го сметне за глупост :)) А ето, че е истина... Прегледах и снимки на кръвоносните съдове на ретината (да не би да се виждат те), но конфигурацията им ми се струва доста по-различна от това, което се вижда. Проектираната картина е по-богата на кръвоносни съдове и разклонения, отколкото тези на ретината.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#122

Мнение от hyparh » 27 яну 2019 21:04

Сега се заиграх с някои от опитите на Лийдскалнин и по-точно тези от 4-та стр. на "Magnetic Current" за получаване на магнити от стоманена тел чрез прокарване на подковообразен магнит по подходящ начин през тях. Телените отрязъци действително се превръщат в магнити и могат се привличат или отблъскват както при последователно, така и при успоредно разположение. Забелязах, че при успоредното като търкулна телта (върху равна и гладка повърхност) към друга (ориентирани с еднаквите си полюси) тя се спира близо до нея, след което се връща на горе-долу същата позиция, от която е тръгнала - точно като бумеранг. Даже понякога задминава стартовата позиция.

Това ми напомни за един друг опит, който случайно проведох преди време с празно кенче от бира. При търкулването му върху маса или под (дървени гладки повърхности), то тръгва, след което спира доста рязко и се връща обратно. Проверих дали не е останала малко течност вътре, която да причинява ефекта (макар, че дори и да има, ефектът не би трябвало да е такъв), но си беше съвършено празно.
Сякаш при търкулването в кенчето по някакъв начин се индуцират токове и магнитно поле, които по някаква причина "бият контра" и кенчето се връща. Не съм сигурен дали това е свързано със земния магнетизъм или е нещо друго.

Ефектът е подобен на този от следното видео, но без никакви помощни средства като ластици или др.

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Арахая

Re: Други - Разни експерименти

#123

Мнение от Арахая » 25 мар 2019 00:03

Hyparh, пробвах експеримента за мозъка. Бях предварително спокойна, че няма да видя самия мозък, за да не се разочаровам от вида му или липсата му... :) Като второто при мен по-вероятно! :) Шегувам се!
Мозък може и да нямам, но поне кръвоносни съдчета имам- кремави тънки мрежички се виждаха. В описанието от теб пише сивкави!? Ще го повторя пак, може и да не съм дала всичко от себе си. :)
Интересно ми беше! :)

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#124

Мнение от hyparh » 25 мар 2019 02:22

Йес! hola2 Up!

Има хора, живеещи спокойно и без мозък, тъй че и да не си попаднала на наличие на такъв - няма проблеми! :))
Точно за тези кръвоносни съдчета се споменава, че са по повърхността на мозъка - рефлексният отговор от стимулирането на очния нерв по този начин "обръща" зрението (което не е съвсем точния термин) и се получава видима проекция от зоната на най-вътрешната част на очния нерв, а именно мозъка.
Предполагам си забелязала, че тези кръвоносни съдове се виждат в пълни детайли (поне доколкото човек може да задържи картината статична) - от най-големите до най-малките. Това, че си видяла цвят още първия път, означава бърза адаптация :) Веднъж като схване как става човек (а то не е никак трудно), следващия път ще го направи по-бързо и картината ще е по-ясна и цветна. Поне при мен със свещ се получи най-добре.
Кой знае... може тази практика да тренира зрението, а защо не и перцепцията за по-фините (принципно невидими) неща около нас, особено след като човек вече знае от личен опит, че може да прави такова нещо като тази специфична проекция.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Арахая

Re: Други - Разни експерименти

#125

Мнение от Арахая » 26 мар 2019 11:42

Пробвах експеримента отново. :) Пак същата картина, но малко по-наситена. Но и след този опит, както и при първия, леко ми се "зави свят" след това... :) Но действа и медитативно!
hyparh

Кой знае... може тази практика да тренира зрението, а защо не и перцепцията за по-фините (принципно невидими) неща около нас, особено след като човек вече знае от личен опит, че може да прави такова нещо като тази специфична проекция.
Да! :)
Замислих се и че завъртането на очите по този начин е част от различни комплекси упражнения за очи (на Дънов, на Норбеков).

А също експеримента ме подтикна и към размисли за една техника- EMDR. :)
Макар да няма директна прилика, защото при експеримента погледът е фиксиран само в една позиция. Методът Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) се използва в психотерапията най-вече за справянето с посттравматична проблематика. Утвърден е като метод с доказано действие при постравми, но и при страхови неврози, при депресии също се ползва...
Общо взето се състои в това клиентът да следи с очи пръста на терапевта, без да мърда главата, а само очите като едновременно с това съзнателно и волево се концентрира върху травматичното съдържание. Очите се движат бързо като при REM (Rapid Eye Movement) фазата на съня.... Макар и механизма на метода да не е съвсем изяснен, предполагам, че билатералната очна стимулация, вкарвайки човека в REM фаза и едновременно с това целевото средоточаване върху проблематиката, допринася да се извърши трансфер на спомените от дясното към лявото полукълбо. Като във всичко това важна роля играе хипокампуса. В него се „намира“ епизодичната памет, той е „отговорен“ за нея. :) Явно от там се подава към неокортекса(семантичната памет) и така се извършва консолидация на травматичните спомените.
С една дума- „очната гимнастика“ е май с доста многопластово действие! :)

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#126

Мнение от hyparh » 26 мар 2019 18:04

Полезна информация Beer
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#127

Мнение от hyparh » 30 сеп 2019 15:48

Направих някои експерименти с пиролизните плочки, левитиращи над магнитите + прилагане на ВН. Усилвам напрежението постепенно през вариака, като през това време се индуцират трептения в плочките с различна честота и амплитуда в зависимост от силата на напрежението. Йонният вятър също оказва влияние, но ми се струва, че заредените частици влияят повече.



Най-интересното обаче идва от 1:34, когато магнитите постепенно се изместват... Докато снимах помислих, че само така ми се е сторило, но впоследствие видях, че действително е било така и направо полудях от кеф :)) Помислих, че се е проявил някой от по-екзотичните ефекти и се е получило олекване на магнитите. После се усетих какво може да е предизвикало този ефект, което не е толкова екзотично, но само по себе си пак е доста интересно. Кутията, върху която са магнитите е пълна с железен прах (не догоре… може би на 80%). Когато поставих магнитите не усетих да привличат прахта, местеха се съвсем свободно. Обаче като ги вдигнах след снимките, усетих, че бяха придърпали доста прах. Това, което може да е станало, е железният прах да се е наелектризирал от електростатичното поле и да е започнал да се издига нагоре към магнитите. Оттам е настъпила верижна реакция – колкото повече прах се издига нагоре, толкова повече магнитни силови линии успява да се канализират през прахта и да вдигнат още такава. В един момент се е издигнало максимално количество за кратко време, повече откъм едната страна на магнитите, и това ги е изместило. Определено интересна верижна реакция, която може да наведе на някои идеи…
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни експерименти

#128

Мнение от icrow » 01 окт 2019 07:34

Аз имам чувството, че ефекта е обратен. Прецаква левитацията :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни експерименти

#129

Мнение от hyparh » 01 окт 2019 10:08

Интересна е кинетичната реакция (трептенето) на плочките при не много висок волтаж. Изглежда се наелектризират неравнимерно и периодично се проявява силата възникващи при пресичане на електрично и магнитно поле под прав ъгъл.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни експерименти

#130

Мнение от icrow » 01 окт 2019 10:32

Или вълна от електричеството неутрализира магнитното поле. На мен ми изглежда, като пропадане и после възстановяване. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”