Каква телевизия и нет ползвате?

Bob

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#11

Мнение от Bob » 11 яну 2017 09:26

Има два вида телевизори. Сони и останалите марки. :))

На прехваления самсунг като постоиш около 2 минути и започва едно напрежение в очите. LG не са лоши, Panasonic също стават. Ама ако питаш мен си вземи по-голям, че след седмица си свикнал и ти идва малък, LED телевизорите не са като кинескопите. Аз си взех 42, защото брат ми ме посъветва, ама и той ми стана малък. Най добре е 50 инча според мен, за стая 3.5 м. широка.

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#12

Мнение от gomi » 11 яну 2017 11:37

Аз тия дни минах на мтел-оптика за 22 лв(150 прогр и 75 мб нет) засега бива, жената е най доволна че може да върти напред назад каналите, от замундата стига до 8 Мб/сек , иначе малко повече са компресирали каналите и замазват.
За телевизор ползвам истиска плазма 42 инч. на панасоник-като качество не може да има сравнение с лсд, жалко че не ги внасят вече .
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Bob

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#13

Мнение от Bob » 11 яну 2017 16:05

Те вече повечето са LED. A нали плазмата ги спряха понеже били вредни. Поне зимата ти вдига температурата в стаята с няколко градуса. :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#14

Мнение от hyparh » 11 яну 2017 16:31

Напрежението в очите би трябвало да зависи от честотата на опресняване? confus Просто трябва да се гледа да е по-висока, сега по-новите имат 600Hz, а май и повече. Мен от LCD и LED никога не са ме болели очите, независимо от марката. Боляха ме в началото само от дъртите CRT монитори :))
Иначе цената на TV-тата постоянно пада. Нашия 40" LED Samsung го взехме преди 6-7 години, когато тепърва навлизаше масово LED технологията при телевизорите, и тогава си беше над 2000лв. Сега гледам такъв размер, при това UltraHD 4K, вече е само 850лв. Изкушават яко :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#15

Мнение от SPYRO » 11 яну 2017 17:31

Има два вида телевизори. Сони и останалите марки.
1aha
Тук май си прав ,тринитрона е на поне 15 г и не е мръднал ,даже понесе една светкавица и няколко токови удара и си работи 1ke
не энам дали все още сасъс същото качество ,но веэните яко се наклониха към Сони , 1ty эа съветите

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#16

Мнение от gomi » 11 яну 2017 19:51

Спряха плазмите че по-трудно се правят, а LCD е на конвер, но като качество на изображението е все едно гледаш
тръба, не като размазаните цветове на LCD-то, като консумация е същото като лсд,
Между другото миналата година ходих да взимам едно нео 32" за едни познати, и изкара доста добра картина, така че марката вече не е
критерий а само цена.
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#17

Мнение от Спиридон » 12 яну 2017 23:27

SPYRO,
в технополис има на промоция 32" Sony, ако не си го видял вече.

Развитие с дистанционното - обадиха се от сервиза и ми предложиха ново, което не било налично, а трябвало да се поръча, можело да е само бяло и е на цена 120 лв. laught
Старото дистанционно го оправих по най-дървения начин - махнах му тъмночервеното "стъкло" отпред и от вчера работи без да засича. "Прозорчето" няма драскотини пред инфрачервения диод. Така и не разбрах какъв му е проблемът, ама поне работи.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#18

Мнение от icrow » 13 яну 2017 07:06

Bob написа:Има два вида телевизори. Сони и останалите марки. :))

На прехваления самсунг като постоиш около 2 минути и започва едно напрежение в очите. LG не са лоши, Panasonic също стават. Ама ако питаш мен си вземи по-голям, че след седмица си свикнал и ти идва малък, LED телевизорите не са като кинескопите. Аз си взех 42, защото брат ми ме посъветва, ама и той ми стана малък. Най добре е 50 инча според мен, за стая 3.5 м. широка.
Ти нямаш насита :)) Скоро ще теглиш кредит 20к за телевизор колкото стената ти :)) :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#19

Мнение от SPYRO » 13 яну 2017 08:01

Скоро ще теглиш кредит 20к за телевизор колкото стената ти
Това е съвсем въэможно ,при това с холограмно иэживяване
http://razmisli.info/холографски-телевизор/

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#20

Мнение от Спиридон » 13 яну 2017 10:11

Мисля, че очилата за виртуална реалност са далеч по-перспективна, евтина и настояща технология. Каква е ползата от този "сън в съня" е друг въпрос. Ще видим, както казал воайора. :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Други”