Други - Б. В. Болотов

Отговори
Osib
Мнения: 27
Регистриран: 01 окт 2019 23:31

Други - Б. В. Болотов

#1

Мнение от Osib » 16 окт 2019 00:27

Възможно е да има полезна информация. Болотов е доста известен учен и изобретател, който поради опърничавият си характе е лежал в затвора и се носят слухове, че там с помощта на заваръчен апарат е правил трансмутационно злато. Има създадена от него таблица с елементи, където той показва кои елементи в какво друго най-лесно се превръщат.

http://nytva.org/viewtopic.php?f=10&t=4 ... bad7518223

В част 5 от 6 има информаия за Электрический котел для отопления дома. 100 Вт потребление, 1 МегаВатт тепловой энергии.

Ако няма нужда от нова тема, може да се прехвърли на по-подходящо място.

mirkata
Мнения: 9
Регистриран: 31 окт 2017 15:57

Re: Други - Б. В. Болотов

#2

Мнение от mirkata » 18 окт 2019 18:36

Ако се задълбочите в биографията на акад. Б. Болотов, ще разберете колко много ОТКРИТИЯ е направил. Ще спомена само няколко по памет, а вие си правете изводи дали земен човек може да направи това.
Например по горе беше споменато, че е направил уред за преобразуване на някои метали в злато. Нещо ми замириса на алхимична история...Променил таблицата на Менделеев и добавил към 10 000 ( десет хиляди ) нови химични елементи. Успял да направи студен ядрен синтез( или нещо подобно ), вероятно в прочутата си плевня. Спасил изсъхналия крак на човек и много други медицински чудеса.Изобретил начин за отопление, фигуративно казано- отоплявай си апартамента със една свещ.Според мен той е направил КОНТРАРЕВОЛЮЦИЯ във физиката, техниката, медицината,химията и изобщо във всемирските закони.
Много примамлива е идеята за лесно производство на злато и се чудя защо не е популярна....
Накрая искам да ви кажа, че не съм песимист и помня поговорката на откривателите как стават откритията:
“ Аз не знаех, че това не може да стане и затова го направих“

Отговори

Върни се в “Други”