Генератор Helios

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Генератор Helios

#41

Мнение от Philip » 16 апр 2019 13:18

Този пермалой изглежда супер! :) Изобщо не си го представях такъв с това му име :))

И много, много ти благодаря за опита с пирографита!!! hola2
Той и обявеното му свойство за екраниране на магнитните полета са основни в концепцията на това, което пусна Вотер.

Лично за мен след този ти експеримент приключва въпросът с този генератор.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#42

Мнение от hyparh » 16 апр 2019 13:36

Няма защо Beer

И на мен ми хареса много на вид тази сплав :) Въпреки, че е тънка ламарина, всъщност е доста здрав материал. Този огледален блясък е един отличен бонус, който ще помогне за допълнително капсуловане на енергията.

Малко инфо за пермалоя:

"Магнитномека сплав на никел с желязо. Характеризира се с висока магнитна проницаемост, малка коерцитивна сила и малки загуби от хистерезис. Бива нисконикелов (съдържа 40–50 % никел) и високоникелов (съдържа 70–83 % никел). Разновидност на пермалоя е супермалоят (съдържа 79 % никел, 16 % желязо и 5 % молибден), който има най-високата магнитна проницаемост от всички магнитномеки сплави. Приложение – в слаботоковата техника."

ПП. Случайно или не, на първата снимка на рулото в дясната част, присъства думичката "ефир" :)) Сега го забелязах.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#43

Мнение от icrow » 16 апр 2019 13:59

Намигва ти съдбата :))
А за теста да не би да заобикаля пирографита магнитното поле? Но тогава трябва да не се залепва за повърхността а да помръдва или даже да левитира. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#44

Мнение от hyparh » 16 апр 2019 14:54

Графитът принципно си е диамагнетик (отблъсква се от магнитно поле), а при пирографита тези свойства са подсилени.
Не мисля, че го заобикаля. Твърде малки са магнитните частици за площта на плочката. Би трябвало магнитния поток да си минава директно през пирографита. При достатъчно силно и обемно магнитно поле, вече плочката се отблъсква и може да започне да левитира, но само при наличие на няколко долепени магнита. При поставяне само върху един силен, се отблъсва от него и пада встрани (подобно на опитите на Гребенников с бръмбарови надкрилки). Изглежда за стабилна левитация, плочката използва тънките зони на засрещане на N и S полярност - един вид се "заключва" към тях.

Левитация на графит от молив над подходящо наредени неомагнити:

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#45

Мнение от icrow » 16 апр 2019 15:59

Ми то по скоро трябва от едната страна магнит от другата желязо може и магнетит и ако си полепне по графита там където е магнита работата е ясна.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Генератор Helios

#46

Мнение от Спиридон » 16 апр 2019 16:01

hyparh,
Ако ти се занимава, аз съм готов да премерим с уреда, който имам. Трябва само да се разберем кога и къде да се видим. Ако въобще е измерим ефектът, може би да му се намери друго приложение.

А Voter е писал куп лъжи във pdf-а си - най-малкото идеята не е негова, а е доста стара и няма никакъв патент, с който даже опитва да плаши. Това, че бърка елементарни и лесно проверими неща, не е проблем за мен, защото човек може, къде с късмет, къде с друго да открие нещо ценно и без много познания. Когато обаче започне да отправя обиди вместо да отговори честно (например, че е печатна грешка или не знае), особено при положение, че сам по собствено желание е започнал тема, е доста показателно. Арогантността и високопарността също не са характерни за хората, които дават нещо безвъзмездно на другите, каквото са претенциите му. Съмнявам се да лъже за всичко друго, а да има работещо устройство. Той дори името на устройството е написал грешно в 6 от 10 случая в pdf-а. Не се прави така със собствено творение.

И, Voter, параноята си е твоя, няма и намек в моите въпроси за параметри на "твоето устройство". И престани с тези глупости, че е за собствената ти безопасност. Колко трудно мислиш, че е, да бъдеш издирен по ip-тата, от които си писал?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#47

Мнение от hyparh » 16 апр 2019 18:28

icrow написа:
16 апр 2019 15:59
Ми то по скоро трябва от едната страна магнит от другата желязо може и магнетит и ако си полепне по графита там където е магнита работата е ясна.
Да, точно така се получава. Железните стружки (в случая черен морски пясък, който се привлича от магнит) се лепят там където е магнита и, ако той се премести, се задвижват с него.
Спиридон написа:
16 апр 2019 16:01
hyparh,
Ако ти се занимава, аз съм готов да премерим с уреда, който имам. Трябва само да се разберем кога и къде да се видим. Ако въобще е измерим ефектът, може би да му се намери друго приложение.
В случая тестовите обекти са толкова дребни, че най-много да ги затрием :)) Макар че може да се използват и цилиндричните магнити 10х3мм. Хубаво ще бъде да се направи сравнение с някаква пластмаса с дебелината на пирографита и да се види има ли разлика. Може да измислим нещо.
Спиридон написа:
16 апр 2019 16:01
Колко трудно мислиш, че е, да бъдеш издирен по ip-тата, от които си писал?
Недей така, че сега Voter ще спре да използва интернет, ще си изкопае подземие-скривалище (като тези против торнадо) и ще си направи електрическа ограда, че мъжете в черно може да дойдат и да го тикнат в някой asylum :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Генератор Helios

#48

Мнение от Спиридон » 16 апр 2019 18:47

hyparh написа:
16 апр 2019 18:28
В случая тестовите обекти са толкова дребни, че най-много да ги затрием
Леле, с какви размери са тези парченца пирографит?
hyparh написа:
16 апр 2019 18:28
Недей така, че сега Voter ще спре да използва интернет, ще си изкопае подземие-скривалище (като тези против торнадо) и ще си направи електрическа ограда
:))
Е, поне за оградата няма да има проблем със захранването през първите 10-12 години.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#49

Мнение от hyparh » 16 апр 2019 18:52

:)) :)) Докато се изтощят магнитите.

Имах предвид парченцата от тънкия магнит, че са много ситни. Но пък мисля, че няма да е проблем да се заместят със споменатите цилиндрични, макар че ако има наличен ефект на екраниране, при тях ще е още по-слабо изразен.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Voter

Re: Генератор Helios

#50

Мнение от Voter » 17 апр 2019 10:55

Американски физически институт (American Institute of Physics) https://aip.scitation.org/doi/10.1063/1.2169303 са направили публикация която е цитирана в началото на PDFа за Helios. Този интитут не би публикувал лъжи или глупости.
А индивиди, които не са направили нито един експеримент, с пирографит и неодимови магнити, твърдят че пирографита не екранира магнитно поле? Наричат мен дори лъжец.
От клипчетата за левитация на пирографита, ясно се вижда че пирографита левитира ниско над разноименни полюси на магнити. Над един полюс няма левитация. Вижда се и какво усилие е необходимо за придвижване на пирографита в посоки надолу и встрани,.става с много малко усилие.

На какво се дължи това?
Над разноименни полюси в пирографита, се индуктира ток който дава реакция по закона на Ленц, и графита левитира, а над единичен полюс не левитира.

Какъв извод можем да си направим от видеото?
Че реакцията на Ленц при разноименни полюси е много слаба, а при един полюс отсъства.

А какво ще се получи ако смелим пирографита?
Токо проводимите слоевете на на частиците ще са в поизволно направление. Съответно и реакциите на всяка частица ще бъдат в различни посоки. На голяма част от тях реакциите ще бъдат в противоположни посоки, и дори взимно ще се неутрализират. В крайна сметка сумата от реакциите на Ленц ще бъде много малка, и практически нищожна.
Но това може да бъде разбрано само от HOMO SAPIENS но никога от male fool.

Пропуснах в по предният пост:
1 - Силата на магнитите се сумира, и зависи от тяхното натрупване (виж картинката на магнитите в ПДФа.
2 - При по повишаване количеството на натрупаните магнити, дебелината на екрана и неговата широчина трябва да се увеличат.

[flash=]P.S.[/flash] Образованието не генерира задължително интелигентност, то е вродена даденост за индивида. Когато си пиян или дрогиран, това отминава след време, но когато си глупав ,завистлив или си бил слуга, на енергийните монополисти, това е непоправимо, и завинаги!!!.
На males fool, пожелавам за бъдеще, да не пишат повече такива глупости, за да не стават за смях !!! Hola

Отговори

Върни се в “Генератори / преобразуватели на енергия”