Генератор Helios

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#21

Мнение от hyparh » 12 апр 2019 07:36

Всичко написано в предните ми два поста, са мои експерименти. Направих ги по точки, за по-лесно пряко сравнение на резултатите. Просто имах материалите и реших да си поиграя да видя кое и как си взаимодейства, а и, който сметне да се пробва с генератора, да има някаква отправна точка кое и дали ще свърши работа.
Има доста променливи, като дебелина (и сила) на магнитите и екраниращите (евентуално) материали, техните форма и площ. Отделно, при наличие на въртене, е възможно част от динамиката на взаимодействие да се промени.

Аз нещо нямам усещането за екранировка на полето от пирографит... Да, плочката е тънка, но и магнита не е много по-дебел от нея. Имам счупен неомагнит от HDD с много малка дебелина. Довечера може да отчупя от него две дребни парченца (1-2мм) и да пробвам с тях.

ПП. Айкроу е писал докато и аз драскам. А бе... и аз имам някакво такова глождещо чувство :))
Voter, я щракни някоя снимка да видим как изглежда генератора на практика.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Генератор Helios

#22

Мнение от Philip » 12 апр 2019 09:27

Айкроу,
Какво ти става, та и мен си ме сложил в кюпа?
Евала на Хипарх - както винаги! Up!
Всеки прави опитите си с това, с което разполага в момента. Хипарх прави всичко моментално и то винаги дава ясна представа за нещата.

Просто разглеждах нещата, които направи като експерименти и даде като данни от гледна точка на точно тази схема, на точно този генератор.

Хипарх,
И аз го нямам чувството за липса на екраниране от този графит. ... И още нещо. Щом и ти си се почувствал засегнат - прощавай, моля.

...Честно казано вече почва да ми идва в повече това, че пишейки по някакъв въпрос предизвиквам в хора, които си мисля, че познавам неща, които нито съм имал предвид, нито са ми и минавали като мисъл през главата.

Нямам идея каква е причината, но всички наоколо станаха в последните месеци много обидчиви и подхождат с подозрение към всичко. Не говоря само за форума, а за всички хора.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#23

Мнение от hyparh » 12 апр 2019 09:51

Фил, не е в теб проблема, споко :) Това, че не си разбрал веднага относно написаното за мю-метала, че са мои опити, не е проблем.

Но това определено ме развесели:
Voter написа:
12 апр 2019 00:49
3 – Не си губи времето с безсмислени експерименти,
Щом и експериментите станаха безмислени, ойде коню у ряката :))

Съжалявам, но написаното от Voter за мен звучи така: "Правете описаното във файла, но не си правете никакви предварителни експерименти относно принципите му на работа". Това, само по себе си, е абсолютно противоречие. Демек хвърлете всички усилия и средства, пък ако не тръгне... здраве да е :)) Здравословната предпазливост никога не е излишна. Къде е този генератор? В момента той съществува само на букви в документ и под формата на нарисувани диаграми.

Ако греша, веднага ще се извиня публично на Voter :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#24

Мнение от icrow » 12 апр 2019 10:26

Мен пък ми звучи че ако не се направи точно по файла няма да стане. А файла от кой ли е писан :?
На всичко трябва да се дава шанс, но малко странно ни се пуска инфото. :?

Сори Фил! Покрай сухото изгоря и мокрото. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Генератор Helios

#25

Мнение от Philip » 12 апр 2019 10:28

hola2 :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Voter

Re: Генератор Helios

#26

Мнение от Voter » 12 апр 2019 12:06

Здравейте съфорумци!
Създадох темата във Ветка отопление, защото не открих ветки, за СЕ, нито за генериране на ток. Генератора еднакво добре, може да служи за отопление и осветление.
Philip напрежението което се получава от соленоида зависи от, екраните силата на магнитите и броя на намотките на соленоида. Аз да не съм син на Баба Ванга за да знам широчината на екраните които ще направиш, какви магнити ще купиш, и колко намотки ще навиеш на соленоида или за каква мошност ще бъде построен генератора от теб.
Не очаквай някой да сдъвче храната, а ти само да я погълнеш?
Такава задача със повече от 6 неизвестни, предполагам че знаеш как се нарича?
Мю-метала е неприложим, може би знаеш, как да неутрализираш реакцията на Ленц?
Прочети неутрализиране реакцията на Ленц.
Пирографита трябва да е смлян заради реакцията на Ленц.
Всичко е описано подробно в ПДФа, остава само внимателно ,да го прочетете.
Диодите са силови, можеш да сложиш каквито пожелаеш, само трябва да съобразиш, да са за по висок ток и напрежение, от това което дава генератора.
Магнитите които можете да ползвате са, 20 мм х 10 мм - цена 5 лв. на брой сила 10 кг, по 5 бр на гнездо.
icrow И какво коментирах, че така ме скастри? Несъм имал и най малко желание да ви Кастря, това беше само дружеска забележка. Това е без користна публикация. Имай предвид че съм дошъл да ви подам ръка, и не съм търговец, дошъл да ви пробутва каквото и да било.
За бъдеще такива сравнения ще ги считам за незаслужена обида.
hyparh скептицизмът е хубаво нещо, предложих ви, да вървите по прокарана пътека. Но щом желаете по свой начин да преоткривате топлата вода, можете да пробвате. Изборът е ваш.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#27

Мнение от icrow » 12 апр 2019 12:42

В този раздел https://styleglassbg.com/od/viewforum.php?f=18 има подобни теми и е по подходящо. Както и да е.
С вас малко трудно се говори. След като сте може би единствения направил генератора и не желаете да пуснете снимки или видео, дали не изработвате и продавате генератори и на каква цена? Примерно 2квт.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#28

Мнение от hyparh » 12 апр 2019 12:47

Voter, това е хубава информация, но недоумявам защо не споделяш нищо относно твоето устройство. Колко консуматора и с каква мощност може да захранва твоят личен генератор Helios? Каква е максималната мощност, която може да дърпаш в твоя случай?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Генератор Helios

#29

Мнение от Спиридон » 12 апр 2019 13:09

Готово, Voter, имаш си "ветка".

Разбирам евентуално причините за острия ти тон (на никого не е приятно да дава и да го плюят, Мазето са идеалния пример), но и ти се опитай да разбереш отсрещната позиция. Пълно е с "месии" в интернет, които обещават чудеса, а единствено си чешат егото (или събират гледания в тубата). Затова е нормално човек да е подозрителен към всички случаи, когато някой ти "дава нещо за нищо".

Ето например някои неща на първо четене, които събуждат моята подозрителност на неспециалист (във файла пише, че е обяснено така, че и такива да могат да си направят генератора):

1. Как при максимални волтаж 1000 V и ток 50 A се получава максимална (теоретична) мощност от 400kW?

2. Дал си във файла: "H - = A * N L е силата на електромагнита в килограми"
Как от ампери по метър се получава килограм?
Всъщност формулата е по-известна като H = A * N / L [A/m] и е за интензитет на магнитното поле във вътрешността на дълга намотка.
По твоята формула излиза, че ако направим намотка от 10 навивки, дълга 20 cm ще получим по-силен електромагнит, отколкото ако направим същите 10 навивки с обща дължина на намотката 10 cm. Ти това пробвал ли си го? И къде са параметрите на материала на сърцевината? Той без значение ли е за силата на електромагнита?

3. Откъде си взел данните за магнитната възприемчивост, защото за някои от по-често цитираните материали се раличават съществено (разбирай с много-много порядъци) от дадените в разни справочници?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Генератор Helios

#30

Мнение от Philip » 12 апр 2019 16:29

Започвам да имам чувството, че някой си пробва и обучава изкуствения интелект по форумите :))
...Все едно не говорим с жив човек :)

...

Питах за данни за направения от теб генератор и то попитах много ясно.

Никой не иска нищо сдъвкано.

Ако трябва да сме точни - ти искаш още хора да го направят.
Като искаш да го направят - даваш точна информация, а не витиевати отговори.

Начинът по който отговаряш е безсмислен за човек, искащ да разпространи знание.

Абе - ИИ :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Генератори / преобразуватели на енергия”