Генератор Helios

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#51

Мнение от icrow » 17 апр 2019 11:57

А ти с твоя блестящ интелект пропускаш да отговориш на въпроси зададени по назад в темата.
Аз пак ще те попитам. Освен теб има ли други построили генератора?
Може и с да и не да отговориш.
И това за енргийните монополисти. Не смяташ ли че американците са едни от най голямите маниполатори по въпроса?
Оплю Спиридон, че не е правил експеримента а за опита на Хипарх с пирографита нищо не каза?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#52

Мнение от hyparh » 17 апр 2019 12:03

Voter написа:
17 апр 2019 10:55
...а над единичен полюс не левитира.
Айде бе? Я постави една малка плочка пирографит върху силен неодимов магнит да видим дали няма да я отблъсне. Стабилна левитация не се получава, но отблъскването си го има, т.е. пак имаме силова реакция.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Генератор Helios

#53

Мнение от Спиридон » 17 апр 2019 12:12

Voter се прави на луд и отговаря за това, за което не го питат. По-късно ще напиша (специално за него, че е велик изобретател и явно е над нещата и фактите) защо написах, че лъже.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Voter

Re: Генератор Helios

#54

Мнение от Voter » 18 апр 2019 00:32

[flash=][/flash]От този клип какви поуки можете да си извлечете https://www.youtube.com/watch?v=IFv4VOrWecI?
Не виждате ли че силите на привличане, и отблъскване са (само няколко грама) ?
При конструкцията на Helios, това няма никакво значение, и магнитният екран, ще е натоварен само, от триенето с въздуха. Остава само да определя, дали сте тъпи или завистливи.
И вашият мотив е, защо друг откри това, а не аз?
Дадох ви безвъзмездно необходимата информация но не очаквайте някои да направи разходи за да задоволява вашето любопитство, или да ви доказва своята правота.
[flash=]Helios[/flash] вече работи, а Когато фактите говорят и Боговете мълчат!!!
На тези които са разбрали, написаното за Helios, пожелавам успех в изработката.
Засега, ЧАО ! hola2

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#55

Мнение от hyparh » 18 апр 2019 01:16

Тази приказка за фактите е хубава, само дето още не сме видели никакви факти в твоя подкрепа :))
Никой не иска друг да му купува частите, аз имам налични някои неща за изпробване евентуална екранировка. Ами няма такава при пирографита. Мю-метала е 100 пъти (минимум) по-добър екран, макар и на принципа силна магнитопроводимост и капсуловане на силовите линии. Ненапразно се използва в харддисковете като протекция чрез пълно екраниране на единия полюс на магнитите.

Продължаваш да пишеш неща, които само на теб ти изнасят, пренебрегвайки за пореден път важни въпроси (за пример по-горния на Айкроу) и каквито и да било експерименти за доказване на принципа.
Видеото, което показваш, не означава нищо след като няма налична екранировка при пирографита. Просто ефектна силова реакция от страна на диамагнетика. Това, че плочката седи с едния си край върху централната част на магнита, а с другия левитира, може да се направи само с един магнит. Въобще не са необходими два полюса, но явно някой не е пробвал.

Чао! Hola
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Генератор Helios

#56

Мнение от Спиридон » 18 апр 2019 01:24

Извинявай, Voter (демек гласоподавател).
Нямам време в момента, а списъка с лъжите ти не е толкова малък, та ще се наложи да почакаш още малко за него.
Разбира се, възможно е и да не лъжеш за всичко, а просто да си много глупав. В такъв случай предварително поднасям частични извинения (за тази част, в която си просто глупав).
Voter написа:
18 апр 2019 00:32
не очаквайте някои да направи разходи за да задоволява вашето любопитство, или да ви доказва своята правота.
Т.е. да не очакваме да направиш т.нар. Helios, за да докажеш, че си прав.

За да не се набутваш заради нас, аз публично обещавам (има достатъчно хора във форума, които знаят кой точно съм) да ти платя 10 000 лева, ако до месец демонстрираш на живо устройство по твоите схема и обяснения, което да произвежда повече електроенергия, отколкото използва за задвижване на електромотора за екрана. Толкова стигат ли да покрият евентуалните ти разходи?
Сега очаквам оферта от теб, ако не успееш, ти с колко лева ще компенсираш загубеното наше време.

Не се хаби да пишеш в този форум, освен ако не е, за да отговориш на горното предложение, защото вече написа повече от достатъчно простотии и оттук насетне ще бъдеш трит.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Генератор Helios

#57

Мнение от hyparh » 18 апр 2019 01:58

Други също са опитвали (неуспешно) екраниране чрез пирографит: https://overunity.com/6691/pyrolytic-gr ... shielding/

Два красноречиви цитата от темата:

"Sorry, but pyro graphite will not work in this embodiment. The effect is one million times weaker than the ferromagnetic effect."
...
"I tryed bismuth, it won't create the magnetic valve effect we are looking for.
I then tryed Pyro Graphite from AUS at about $20.00 for a 25mmx25mm sq at 6mm thick. I bought 4 squares and I havn't seen any results no matter how I stack'em."

Та, на въображение всеки може да твори генератори за СЕ на воля, най-вече Voter :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Генератор Helios

#58

Мнение от icrow » 18 апр 2019 10:44

Ей нападате човека, ама сега като вземе десетте хилки ще видите вие. :))
Мисля си обаче, че отговора ще е, че живота му е по ценен от 10 бона sun
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Генератор Helios

#59

Мнение от Спиридон » 18 апр 2019 11:09

icrow написа:
18 апр 2019 10:44
Мисля си обаче, че отговора ще е, че живота му е по ценен от 10 бона
Принципно е така, но този аргумент би имал смисъл (ако въобще приемем, че устройството "му" е работещо), ако не беше вече развявал тази (лъжлива) информация по форуми и то използвайки статичното си ip в някои от случаите. Плюс лъжата, че има патент - щяха да го хванат още при подаване на заявката, защото те се следят за подобни неща, най-малко за да крадат идеи големите "играчи".
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Генератор Helios

#60

Мнение от curiosity » 31 юли 2019 07:38

Здравейте последователи на Хелиос генератора на потребител Voter!
Аз като един върл фен на подобни генератори като видях схемата и веднага реших да се заема да пробвам дали работи.
Свързах се с Недялко за да дава акъл, защото само по описаната документация от него не беше достатъчна. Човека не иска да дава все пак всичко даром, иска и да се потрудил всеки, който го правил.
Като изключим правописните грешки в документацията, липсата на размери беше по-голям проблем.
Размерите успя да ги даде Недялко след няколко имейла.
Купих си пиролитически графит от посоченият линк в документацията. Направих си магнитопроводите с феритен прах и лепило както е по документацията. Общо взето държахме връзка с Недялко постоянно го информирах за прогреса. И той ме напътстваше.
Изрязаха на лазер дискове за екраните и след това ги напълних със смлян пиролитически графит и лепило.
Стойката и нея успях да си доизмисля, и веднага го тествах с един соленоид и магнити от двата края на стойката.

Резултата беше РАЗОЧАРОВАЩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Мултицеда не мръдна, дори не подскочи от кеф. А трябваше да има едни киловати според документацията.
ПИсах на Недялко, че не дава резултат Хелиоса. Няма ток, няма волт, няма нищо. Смленият пиролитически графит не спира магнитното поле, не го екранира. Не влияе по никакъв начин на магнитното поле.
Недялко реши, че в мен е проблема. Някъде да съм бил допуснал грешка. Помислил си, че съм бил извънземен, защото при мен не работил, а при него работил. После вика, че уредите ми се развалени. И след това вече се скарахме, защото се изнервих, че обвинява без да разбира.

Та сега питам аз тук, ако някой запознат с материята види някъде грешка, моля, ще бъда много блаодарен ако ми каже къде е!
Според мен идеята за Хелиос не е нова, всеки който има достъп до екраниращ магнитното поле материал би успял да създаде ток между подобни соленоиди. Все пак прекъсването на магнитното поле е равносилно на въртящи се магнити нали така?

Просто пиролитическия графит не спира и екранира магнитното поле! Доказателство от първа ръка, с видео и показани измервания.
Който иска да си купи подобен генератор, бих се разделил с него за скромната сума от 999.99 лева. /ще върна една стотинка/
Идеално е за показване как не екранира полето, ако някой спори, че екранира. Защото Недялко на думи е много силен, но с доказателствената част има проблеми.

Мисля да пробвам с бисмут като екран в дисковете.
Недялко вика, че можело и с материала Terfenol-D / http://tdvib.com/terfenol-d/ / Този материал се води с най-голяма магнитострикция. Но се произвежда само на пръчки, до 68 мм диаметър най-много. Чакам да ми кажат за цена примерно с размер 10мм на 100мм пръчка за ориентир на цена, защото Дон Смит има изобретение което използва този материал. Също ще кажат дали го продават и на прах.
Открих и патент на Gordon Wadle http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Pars ... PN/7220488 , който използва различни метали и минерали на прах и е успял да екранира полето. Но естествено в патента не е дал 100% съставките и пак нямаме екран. В дискусия в overunity.com са разговаряли с него и той така е казал, че не е дали всичката информация. Все пак човека иска да стане милионер, нали е изобретател. А те всички до сега изобретатели са милионери. Заобиколени са с милиарди частици от състава на почвата.

Видео на въртящите дискове и замервания
https://dox.abv.bg/download?id=207a8a710a# - Линк за сваляне
Малко снимки:
IMG_20190723_162846.jpg
IMG_20190711_164750.jpg
IMG_20190729_162252.jpg
IMG_20190724_084831.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Генератори / преобразуватели на енергия”