Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

Отговори
Потребителски аватар
sorrry
Мнения: 66
Регистриран: 11 юни 2015 11:51
Местоположение: sofia

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#71

Мнение от sorrry » 28 авг 2015 02:15

Статора на повечето ел. мотори мисля че отговаря на теорията за кухите тела. заедно с всички познати и непознати свойства.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#72

Мнение от Philip » 28 авг 2015 05:56

Не схващам какво имаш предвид. Обясни, моля :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
sorrry
Мнения: 66
Регистриран: 11 юни 2015 11:51
Местоположение: sofia

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#73

Мнение от sorrry » 30 авг 2015 11:59

Всеки статор е кухо тяло най-често с намотка от проводник. Представлява идеална конструкция наподобяваща теоретичните кухи планети. Подавайки му ток под каквато и да е форма се образува бягащо поле, генериращо около себе си всякакви други вихри. Тесла мисля, че беше развил тази теория. За мен той не е обикновен изобретател, а технически пророк виждащ енергиините потоци и вихри. По пътя на логиката ако в това поле се внесе тяло, което взаимодейства с вихрите, ще започне да се движи въртеливо около собствения си център. Ако е идеално семетрично ще се балансира около своя и на статора центъра. ако не е балансирано ще се създаде колебателно движение с неизвестна насоченост.Горе долу това ми е идеята. confus

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#74

Мнение от hyparh » 21 сеп 2015 22:06

Напоследък си мисля за светлината и по-точно какво може да повлияе на траекторията й. От ежедневния опит знаем, че светлината се афектира (рефлекция, рефракция, поглъщане и т.н.) от материята, но не и от електричеството и магнетизма като полета. Например непрозрачните предмети поглъщат определен спектър, а дифузно отразяват друг, огледалото я отразява изцяло, стъклото и водата променят траекторията й чрез рефракция, което може да направи и въздухът чрез миражите. Всичко изброено дотук е материя в някое от агрегатните си състояния, т.е. "атоми" и "молекули". Казват, че гравитацията също може да отклони светлината, но след определено мислено навързване на някои неща, допускам, че това може и да не е така. Гравитацията е чисто и просто поле (изцяло етерен ефект) точно както електричеството и магнетизма. Това, което смятам, че изкривява светлината около масивни космически обекти, е именно от материален произход, а не полеви. Какво имам предвид? Колкото по-плътно е едно тяло, толкова по-интензивно то дезинтегрира по повърхността си. "Атомите" дезинтегрират на все по-малки клетки материя (етерни поднива Е4, Е3, Е2, Е1), като обгръщат тялото с много фина полу-материална субстанция, създавайки доста обемна ефирна атмосфера. Когато тази субстанция придобие достатъчна плътност (породена от сборната дезинтеграция на звездни купове, галактики или свръхмасивни звезди, погрешно наричани "черни дупки"), светлината рефрактира преминавайки през различните плътности (най-голяма непосрдствено до повърхността на тялото) и създава видим ефект на лещата, а свръхмасивните звезди с маса на милиарди слънца, могат да бъдат напълно невидими, канализирайки светлината около себе си.
Ако това е така, то антигравитационните апарати от рода установката на Гребенников, създават мощна дезинтеграция и плътен полу-материален облак около себе си.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#75

Мнение от Philip » 26 сеп 2015 07:58

"Общата теория на относителността ни казва, че гравитацията е резултат от изкривяването на тъканта на пространство-времето от масивните тела"
http://vselenata.blogspot.bg/2007/09/blog-post_29.html

Революционно откритие подкрепя теорията за Големия взрив
http://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i- ... iv-6007895

Физиците отричат откриването на гравитационни вълни
http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%D0% ... _2502.html

Гравитационните вълни станаха още по-загадъчни и неуловими
http://megavselena.bg/gravitatsionnite- ... neulovimi/

...

И на база тази тотална глупост - какво е гравитацията според Айнщайн Wonky ,изграждат все нови и нови глупости :))
То не бяха гравитационни вълни, То не бяха бозони Хигс (които я създавали 1ke :)) . То не беше тъмна енергия olele . Пък с все нея и тъмна материя laught
...А - да! и черни дупки щъкат навсякъде zile :)) Че си и пресмятат какви са свойствата на "хоризонта на събитията им" и какви ли не още "техни свойства"

...Чак ми идва да вия като вълка на луна от великоучените им простотии ...АууууууууууууууУУУ
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#76

Мнение от icrow » 26 сеп 2015 08:14

Човек, те просто си вършат работата. :? 1one

ПП
Между другото ни трябва такава емотиконка 1one но да не е с лепенка на устата а с права черта за устни :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#77

Мнение от Philip » 26 сеп 2015 08:26

Иконка за "не"?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#78

Мнение от Philip » 26 сеп 2015 08:39

За момента намирам само тази:
animated1552.gif
Става ли?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#79

Мнение от Спиридон » 26 сеп 2015 08:47

Хайде пък ти сега!
Хората най-благородно и алтруистично ни предпазват от знанията, погубили цивилизациите преди нас. Ако перифразираме един стар виц - "Ония, като знаеха толкова много, да не би да им се размина?"

А ако пък вземат да обясняват, че нещата не са толкова сложни, а просто са безкрайно много комбинации от няколко простички принципа, ще вземат сульо и пульо да се бъркат и "отидоха на кино" и бюджетите за гонене на Михаля, и статуса на елит (ако и да е само витуален такъв "в очите на слепите").
:)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#80

Мнение от hyparh » 26 сеп 2015 10:33

Хахаха, изкефих се на макс на днешния информационен панел :)) :)) Worship
Грхм-м-м (чакай и аз да си прочистя гърлото онлайн :)))... Видиш ли, в зората на ТО (след отхвърлянето на етера), се родила прекрасната идея да се сравнява пространството с гумен батут, който се огъва, когато се постави нещо отгоре му. И колкото по-тежко е то - толкова по-голяма вдлъбнатина прави. Продължили разсъжденията върху тази концепция - "ами ако тялото е достатъчно тежко, батутът ще се скъса... значи и пространството може да се скъса!". И... ето ни рождението на така мистериозните черни дупки :)) Идеална залъгалка за научното общество, което да твори екзотична математика, която да се бори с парадоксите на тези така загадъчни сингулярности laught

Щом се замисля за това и ме напушва смях, или по-точно хем ми се смее, хем ми се реве :)), че то си е трагикомично. Май ни трябва и ревяща емотиконка :D

Встрани от иронията - в последните си години Айнщайн се е опитвал да създаде т.нар. " Обща теория на полето", която да обединява електромагнетизма с гравитацията, както и всички явления на микро- и макрониво, но поне официално се казва, че не е успял. Или е така, или и тук има покриване на теория, прогресираща в правилната посока, която не е била удобна за публично достояние.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Теории”