Теории - Светлина

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Светлина

#11

Мнение от Philip » 11 апр 2017 19:22

Колкото и да е странно - не и е нужен ампераж.
За да се запали се допират електродите и след това при раздалечаването се пали искра, която по някакъв си неин начин предизвиква и идването на ампераж.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Светлина

#12

Мнение от hyparh » 11 апр 2017 23:32

Това е доста интересно... Утре ще си поръчам някои неща като рид ампули, лента пермалой, както и варистори за някои тестове, които ми хрумват. Целта е вкарване на микро-разрядите в ридките в резонанс (по възможност и фазово свързан) като мисля да пробвам и с графитени електроди. Може да изникнат интересни неща.

Като работна намотка може да използвам някоя от огромните ми "запалителни бобини" :) (тези за опита по патента на Кук) като свободния извод на консуматора ще пробвам да го заземя, вместо да го свързвам към + или - на акумулатора (както прави експериментатора от видеото "Plasma generator").
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Светлина

#13

Мнение от hyparh » 12 апр 2017 17:59

Открих си нов начин за вдигане на напрежението :)) По принцип със сигурност не е нов, но поне аз за първи път го постигам случайно, използвайки такива елементи.
Играх си с графитените пръчки и акумулаторчето, като реших да вържа един индуктивен баласт за флуоресцентни лампи последователно, да видя дали ще се промени поведението на дъгата. Веднага щом се формира дъга, започна да ме бие ток по пръстите, понеже държах графитите с ръце. Не беше нетърпимо силен, но все пак се усещаше неприятно. Предполагам ефектът се дължи на дъгата, която играе роля на много бърз прекъсвач и се получава рязък колапс на ЕМ полето в бобината на баласта, като индуцира сам в себе си по-високо напрежение от приложеното (12V).
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Светлина

#14

Мнение от Philip » 12 апр 2017 19:16

Up!
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Светлина

#15

Мнение от hyparh » 27 окт 2020 12:32

Този образ хубави неща разказва:



До подобни изводи достигнах и аз в първия пост от тази тема. Особено при аналогията със звука, фотоните (като обособени частици) просто стават излишни. Т.е. светлината се състои от фотони точно толкова, колкото звукът от "фонони" :))

Всъщност със следното важно уточнение, могат да се приемат нещата:
"Phonons can be thought of as quantized sound waves, similar to photons as quantized light waves."
https://en.wikipedia.org/wiki/Phonon

Или порции от вълни/трептения в среда, но не и обособени частици фотони/фонони.

При многократните отражения (от теорията на Кейтър) тези трептения може да си взаимодействат по такъв начин, че да формират устойчиви завихряния в средата (т.нар. меки частици).
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Теории”