Теории - Joseph H. Cater

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Joseph H. Cater

#121

Мнение от Philip » 03 май 2020 06:21

Такъв ефект + изчезване на инструменти е наблюдаван първо в корабостроителница.
Заради все по-дебелите стоманени листове за бордовете на корабите се е налагало все повече да се увеличава мощността на заваръчния ток.
При неизяснени обстоятелства (брой заваръчни устройства, работещи едновременно и други), ефекта е започвал да се проявява.
Създават комисия от учени и военни за изясняване причините за ефекта.
Резултатът е проекта с Елдридж.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#122

Мнение от hyparh » 03 май 2020 10:41

Друг беше случаят. Ставаше въпрос за някакъв учен, който открива ефекта в работилницата/лабораторията си. Доколкото успявам да реконструирам спомена, той кани гости в работилницата, на които демонстрира ефекта - при включване на устройството част от работната маса, както и инструментите в нейните шкафчета, постепенно станали прозрачни до пълно изчезване. Не се сещам дали оставаха осезаеми, но май да. После постепенно пак стават видими. Обаче въобще не мога да си спомня за какъв уред ставаше въпрос... дали някакво лъчение от нещо или страничен ефект от работата на някаква машина confus Това е основното заради което искаме да си припомним разказът.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#123

Мнение от Спиридон » 04 май 2020 02:03

Да, в лаборатория беше. По спомени (не много надежни) само стават абсолютно прозрачни, но иначе си остават осезаеми и беше страничен ефект прозрачността. И аз рових по ключови думи, та и едно по едно откритията гледах в книгата по диагонал, ама греда.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - Joseph H. Cater

#124

Мнение от Philip » 04 май 2020 05:48

В книгата не е, във форума не е, а аз не се сещам да съм попадал на такава информация.
Правейки се, че разсъждавам: Това може да стане само ако се промени датчика за видимите ни честоти (зъркелите ни демек :)) ) да почне да работи в друг диапазон, в който мебелите не излъчват нищо.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Теории - Joseph H. Cater

#125

Мнение от icrow » 04 май 2020 07:25

То да не излъчват ама да минава светлината зад тях и да се вижда зад тях вероятно е друго. Не че съм чел за какво става въпрос :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#126

Мнение от hyparh » 04 май 2020 09:24

Аз го четох в самото начало откак започнах да се интересувам от алтернативна наука и зарязах относителността и струнните теории :) Беше 2012-2013г. А едно от първите неща, които прочетох в тази връзка, бе именно книгата на Василатос, та затова си мислех, че трябва да е там. Също така със Спиридон сме сигурни, че сме го чели на български, което пак навежда на тази книга. Е да, ама... явно е ефектът на Мандела Wonky Допитах се и до Асен, като при него е същото положение - сети се за какво става въпрос, но не си спомня източника. Дано изскочи отнякъде.

Подходящ метод за постигане на пълна прозрачност, е описан в т. 27 от преводите. UV лъчи с подходящата честота проникват през материята, заличавайки всички честоти във видимия спектър, които материята си произвежда постоянно. За целта UV-то трябва да е преминало през специалната обработка с огледалата и приложено ВН, за да може да се доведе по-близко до материалното и да се получи търсеното активно взаимодействие с материята.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - Joseph H. Cater

#127

Мнение от Спиридон » 04 май 2020 11:07

1 към 1 с това, което пише hyparh и при мене. На български беше 100%. Мисля, че не въздейства на очите, а на предметите, защото имам спомен, че се виждало съдържанието на съответния шкаф или чекмедже. Т.е. явно има обсег на действие или някакво насищане на материята в близост до излъчвателя. Май имаше момент на полупрозрачност (което мен повече ме интересува).
Ама тогава бързах да чета още и още и този случай се загуби.

Интересно, ако се намери, каква част от запомненото ще е вярно :)) или съм запомнил каквото ми се е искало да бъде.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#128

Мнение от hyparh » 04 май 2020 12:40

Спиридон написа:
04 май 2020 11:07
Интересно, ако се намери, каква част от запомненото ще е вярно :)) или съм запомнил каквото ми се е искало да бъде.
Същото си мислих и аз одеве :))

Ето нещо не по-малко интересно, описано в The Ultimate Reality Vol.1 :) Страницата е 343. Това, както и някои други неща, го няма в The Awesome Life Force.


"По време на един от експериментите с двигатели, работещи със сгъстен въздух (air engines), се случило нещо невероятно. Следва цитат от писмо, в което един от присъстващите описва случилото се:

"Когато този господин изпробва един двутактов двигател от косачка, инструктира неговия колега да включи подаването на въздух от компресорното помещение. Държеше рамката здраво притисната към земята, когато моторът ускори до необичайно високи обороти. Формира се розова мараня и единственото, което се виждаше от двигателя, бе неговото бутало. Останалата част стана невидима! Всички присъстващи бяха шокирани. Изглежда нямат желание да говорят за това, вероятно поради заплахи. Господинът, който държеше мотора, се е опитал да каже на колегата да изключи компресора, но не успял. Чувствал се е много странно, сякаш се намира в друго измерение. Маховиците на тези мотори имат магнити и се чудя дали бързовъртящите се магнити имат нещо общо с ефекта? Всякакви идеи за обяснения са добре дошли!"

Явлението, описано по-горе, е дълбоко свързано с ефектът на Сърл, който ще бъде анализиран в следващата глава, заедно с ефектите, възникващи от въртящи се магнити. Ефектът на Сърл предоставя висоефективни методи за производство на неограничени количества електричество при относително малко вложена енергия."


И обяснението в The Ultimate Reality Vol.2 стр. 407.

"Инцидентът с невидимия двигател, описан в глава 22, предоставя улики относно това каква е била честотата на светлината, съставяща меките електрони, които довеждат до този ефект. Оргонната енергия е съставена от меки електрони изградени от светлина в обхвата от UV до IR диапазона. В случая може да предположим, че са отговорни меки електрони, съставени от светлина в горния край на IR диапазона. Тези частици имат по-голяма проникваща способност от меките електрони във видимата област. Имат способността да улавят меките частици, правещи материята видима.
Меките частици, които имат възможността да направят материята неосезаема, са съставени от UV светлина, както и от по-високи честоти. Такива частици имат по-голяма способност да улавят бързоподвижни твърди частици, отколкото тези съставени от светлина с по-ниска честота.
В заключение може да се обобщи, че процесът на дематериализация, при който материята става едновременно невидима и неосезаема, изисква комбинация от меки частици, съставени от горния край на IR до UV обхвата и отвъд. Високочестотните частици са необходими за възникване на неосезаемост, а нискочестотните за невидимост."

Тук има известно разминаване в принципите, конкретно за примера с човека в наподобяващ водолазен костюм. За него се казва, че е облъчван с UV за невидимост, докато за двигателя предположението е за IR. Макар, че това не пречи два различни принципа да водят до един и същи ефект. Примерно UV-то "издухва" меките частици от материята, докато IR-то ги поглъща в себе си. И в двата варианта се отърваваме от тях и получаваме невидимост. Обаче няма съмнение, че IR-то е много по-проникващо и съответно има шанс с него по-лесно да се постигне ефекта.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.


Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - Joseph H. Cater

#130

Мнение от hyparh » 07 май 2020 12:00

Ето и самото разяснение според Cater относно инцидентът с двигателя (стр. 368 от The Ultimate Reality vol.1):

"Друга версия на Сърл генератора може да се направи чрез въртящи се магнити. Ако се развърти статора на генератор или ел. мотор, вместо ротора, възникват силни магнитни ефекти на разстояние до около 90 метра от мотора. Високата концентрация меки електрони нормално улавяни от въртящите се магнити, биват изтласкани навън в големи количества заради центробежната сила. Това, заедно с тенденцията на магнитите да улавят допълнително меки електрони, запълващи празнината, създава дори по-голям приток на меки частици, постъпващи от всички посоки. Точно това се е случило при експеримента с двигателя, задвижван със сгъстен въздух, описан в предната глава. В този конкретен случай концентрацията от меки електрони става толкова огромна, че предизвиква ефект на невидимост."


Това навежда на мисълта, че има разлика в това дали се върти намотката спрямо магнитите или магнитите спрямо намотката, което е доста интересно... От конвенционална гледна точка не би трябвало да има разлика - и в двата случая се генерира ток (ако е генератор) или роторът се развърта (ако е мотор). Но има много голям шанс да се окаже, че има осезаема разлика и въртящите се магнити може да произвеждат специфични енергийни проявления и ефекти. За пример може да се дадат моторът на Бедини и въртележката за дъжд на Дейвид Уелс. И при двете устройства имаме въртящи се магнити, и при двете са регистрирани странни аномалии. Като по-любопитни такива могат да се отбележат странни усещания в близост до устройството, генериране на озон, потъмняване на кожата подобно на слънчев загар. Представям си какво може да стане ако нещо такова се изработи с мощни неодимови магнити (със сила на прилепване 50-60кг) и се развърти със скорост около 15k об/мин Hush
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Теории”